پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          22 مهر 1393 - 14 October 2014


افزایش تعداد کرسی‌های آزاداندیشی

 مشاور رئیس نهاد رهبری دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه تاکید کرد: امسال تعداد این کرسی‌ها به سه برابر افزایش خواهد یافت.

نوید سرو‌آزاد  منطقه خراسان، در ادامه افزود: نهاد رهبری دانشگاه به دنبال این است که کرسی‌های آزاد اندیشی را در قالب باشگاه‌های آزاد اندیشی برگزار کند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اهداف ما بومی کردن کرسی‌های آزاداندیشی است؛ به این معنا که هر دانشکده متولی برگزاری کرسی آزاداندیشی در موضوعات مربوط به خود باشد.

سروآزاد با اشاره به برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در سال گذشته در دانشگاه فردوسی بیان کرد: تعداد برگزاری این کرسی‌ها در سال پیش 30 کرسی بود که امسال به دنبال این هستیم، این تعداد سه برابر شود؛ با این حال به دنبال این هستیم که در کرسی‌های آزاد اندیشی کار محتوایی عمیق صورت گیرد.

وی با بیان اینکه «باشگاه‌های آزاداندیشی دانشگاه فعالیت خوبی دارند» گفت: آخرین کرسی آزاداندیشی برگزار شده در دانشگاه در خصوص بحث ازدیاد جمعیت بود.

سروآزاد تاکید کرد: نهاد رهبری در حقیقت به دنبال این است که بتواند به عنوان یک پدر معنوی در بین دانشجویان شناخته شود و در این راستا از دانشجویان حمایت کرده و فعالیت‌ها را با محوریت خود دانشجویان به پیش برد.

مشاور رئیس نهاد رهبری دانشگاه فردوسی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در آستانه بازگشایی دانشگاه‌ها اظهار کرد: نهاد رهبری یکی از مسائلی که بسیار به آن توجه دارد بحث اردوهای ضیافت اندیشه است که تابستان امسال سومین دوره آن به میزبانی مشهد برگزار شد.

سرو‌آزاد اضافه کرد: در این اردوها به دانش‌آموزان نخبه فرهنگی و سیاسی آموزش‌های برای به روز شدن اطلاعاتشان داده می‌شود؛ همزمان با برگزاری این اردو برای دانشجویان طرح ضیافت اندیشه برای اساتید نیز برگزار شد.

وی تاکید کرد: در حقیقت برگزاری طرح ضیافت اندیشه پیش زمینه‌ای برای آغاز ترم جدید است.

مشاور رئیس نهاد رهبری دانشگاه فردوسی با اشاره به مشاوره‌های دینی به دانشجویان بیان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های ما برگزاری حلقه‌های معرفت در ارائه خدمات مشاوره به دانشجویان، خصوصا در خوابگاه‌ها بوده و علاوه بر این در پنج دانشکده بزرگ دنیا نیز خدمات مشاوره به صورت رایگان به دانشجویان ارائه می‌شود.

سروآزاد با بیان اینکه «توجه به بحث ازدواج و افزایش نسل از دیگر رویکردهای نهاد رهبری در راستای اجرایی شدن بیانات مقام معظم رهبری است» گفت: در این راستا از سال 90 بحث سایبان مهر در دانشگاه راه‌اندازی شد که به نوعی مرکز همسرگزینی محسوب می‌شود؛ در این مرکز جلسات مختلف برای دانشجویان مجرد و متاهل برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امسال با کمک فرهنگسرای خانواده کلاس‌های مختلفی در طرح سایبان مهر در دانشگاه برگزار خواهد شد.

مشاور رئیس نهاد رهبری دانشگاه فردوسی تصریح کرد: یکی دیگر از مباحثی که نهاد رهبری دانشگاه به آن توجه دارد، حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان است که در این راستا نیز کلاس‌های مختلفی نیز برگزار می‌شود.


تگ ها کرسی‌های آزاداندیشی

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی