Notice: Undefined variable: _SESSION in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/View/contents_v.view.php on line 38
 رشته مهندسی پیشتاز تولید علم ایران
پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          03 آبان 1393 - 25 October 2014
رشته مهندسی پیشتاز تولید علم ایرانرئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری گفت: از بدو ثبت رکوردهای علمی در پایگاه استنادی اسکوپوس که در هلند قرار دارد تا امروز تعداد 282388 مدرک از دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور در این نظام استنادی به ثبت رسیده که بیشترین تولیدات علمی کشور در رشته مهندسی صورت گرفته است.
با توجه به سیاست های کلی علم و فناوری، وضعیت تولید علم در این سیاست ها به جد و در چند نوبت تاکید شده است و خوشبختانه وضعیت دانشگاه ها و موسسات پژوهشی از نظر تولید علم در نقطه ایده آل قرار دارد، هر چند که در صورت توجه به سیاست های کلی علم و فناوری بویژه از بعد تامین بودجه پژوهشی و رساندن آن به 4 درصد از تولید ناخالص داخلی وضعیت کنونی دگرگون و رشد مورد نظر حاصل خواهد شد.

وی با ارسال این اطلاعات به مهر اظهار داشت: از بدو ثبت رکوردهای علمی در پایگاه استنادی اسکوپوس که در هلند قرار دارد تا امروز تعداد 282388 مدرک از دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور در این نظام استنادی به ثبت رسیده است. جالب است بدانیم که در ارتباط با سال 2015 نیز تا این لحظه تعداد 274 مقاله از دانشمندان و پژوهشگران جمهوری اسلامی ایران که در مجلات معتبر بین المللی منتشر شده است در اسکوپوس ثبت شده است.

رئیس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری افزود: آمار تولیدات علمی ایران در سال 2014 به 28944 مدرک بالغ شده است. این رقم تا پایان سال و بعد از آن نیز رشد خواهد یافت.

وی ادامه داد: میزان تولیدات علمی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی در سال 2013 به 39840 مدرک افزایش یافته و این رقم نیز به علت انتشار با تاخیر مجلات که ثبت و نمایه سازی آن ها نیز با تاخیر صورت می گیرد در ماه های آتی تغییر یافته و افزایش پیدا خواهد کرد.

مهراد تاکید کرد: کل تعداد مدارک نمایه سازی شده از ایران تا این لحظه 282388 مدرک است. چنانچه بخواهیم این رقم را بر اساس نوع مدرک تعریف کنیم، از کل این رقم تعداد 223027 به مقاله های نشریات، تعداد 44493 به مقاله های کنفرانس ها و بقیه نیز به سایر رکوردها شامل مرورها، نامه ها و مقالات تحت چاپ تعلق دارد.

وی ادامه داد: بیشترین تولیدات علمی کشور در رشته مهندسی صورت گرفته است که تاکنون 67916 مدرک به نام جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده است.

این مسئول آگاه در زمینه رتبه‌بندی دانشگاه‌ها گفت: پزشکی در رتبه دوم تولیدات علمی کشور قرار دارد که رقمی برابر با 58369 مدرک را به خود اختصاص داده است. در مرتبه سوم شیمی تعداد 40510 مدرک را از آن خود کرده است.

سرپرست ISC خاطرنشان کرد: رتبه چهارم در اختیار فیزیک و نجوم است. در این رشته پژوهشگران دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور تعداد 33930 مدرک تولید کرده اند. علوم مواد با تولید 32830 مدرک رتبه 5 تولید علم کشور را در اختیار دارد.

وی افزود: تعدادی از دانشمندان کشور با توجه به شرایطی که در اختیار دارند از جمله موقعیت های علمی، تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی، همکاری با دانشگاه های مختلف، بودجه های تحقیقاتی و تخصیص وقت بیشتر برای انجام تحقیقات علمی و انتشار مقالات حاصل از این تحقیقات موفق به تولید مقالات بیشتر شده اند.

چهره ماندگار علمی کشور گفت: مجتبی شمسی پور با 6820 اثر، محمدعلی گنجعلی با 630 اثر، فریدون عزیزی با 621 اثر، مهدی دهقان با 572 اثر و باقر لاریجانی با 570 اثر به ترتیب رتبه های اول تا پنجم تولید علم کشور را به خود اختصاص داده اند.

مهراد اظهار کرد: مجتبی شمسی پور استاد علم شیمی در دانشگاه رازی کرمانشاه که با تولید 682 مدرک رتبه اول تولید علم کشور را دست دارد، شاخصh - 56 را دارد. به انتشارات این دانشمند بر روی هم 3454 استناد صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: محمدرضا گنجعلی استاد شیمی دانشگاه  تهران که از وی 630 مدرک به ثبت رسیده است، از 4387 مدرک تعداد 15439 استناد دریافت کرده است. شاخص- h این دانشمند 66 است.

رئیس ISC ادامه داد: فریدون عزیزی استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 621 اثر در اسکوپوس ثبت و نمایه سازی کرده است. شاخص H این پژوهشگر 37 است و تعداد استنادهای صورت گرفته به آثار علمی فریدون عزیزی 6576 استناد است.

وی گفت: مهدی دهقان استاد ریاضیات کاربردی دانشگاه صنعتی امیر کبیر است که به 572 اثر علمی این دانشمند از 2975 کار علمی 7898 استناد صورت گرفته است. شاخص h- مهدی دهقان 46 است.

مهراد خاطر نشان کرد: باقر لاریجانی استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران است. به انتشارات این پژوهشگر پزشکی که تعداد 570 مورد می باشد از 4104 اثر علمی بر روی هم 5499 استناد تعلق گرفته است. شاخص h- باقر لاریجانی 35 است.
تگ ها مهندسی کارشناسی دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی