پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          07 آبان 1393 - 29 October 2014


حساسیت بیش از حد درباره حوادث سال 88 مانع رای اعتماد به نیلی شد 


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رای عدم اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی علوم حساسیت بیش از حد به حوادث سال 88 از دلایل رای عدم اعتماد عنوان کرد.
علی مطهری در حاشیه علنی جلسه امروز  در جمع خبرنگاران اظهار کرد دو نقص و کاستی در کار مجلس و دولت وجود دارد؛ از طرفی مجلس حساسیت بیش از حد راجع به حوادث سال 88 دارد و از طرفی دولت ارتباط کاملی با نمایندگان مجلس حتی نمایندگان حامی ندارد.

وی افزود: البته جلسه امروز رای اعتماد حالت خاصی هم داشت زیرا نامه وزیر پیشنهادی روز یکشنبه اعلام وصول شد و چهارشنبه جلسه رای اعتماد برگزار شد در این سه روز فرصت رایزنی و تحقیق کمی وجود داشت و پیش بینی می‌شد که به این شکل در بیاید.

این نماینده مجلس ادامه داد: یک علت این که این گزینه‌ها رای نمی‌آورند رفتار دولت هم است.

این نماینده مجلس ادامه داد: یک علت این که گزینه‌ها رای نمی‌آورند رفتار دولت هم است. ضرورتی ندارد رئیس جمهور به مجلس گوشه و کنایه بزند اینها در رای نمایندگان تاثیر می‌گذارد، اگر روابط قدری دوستانه‌تر بود شاید همین گزینه رای می‌آورد زیرا مشکل اساسی نداشت.

مطهری در پاسخ به این سوال که آیا رئیس جمهور با علم به اینکه وزیر پیشنهادی رای نمی‌آورد او را به مجلس معرفی کرد گفت: لابد رئیس جمهور فکر می‌کرده آقای نیلی رای می‌آورد.

وی درباره سیاسی بودن رای نمایندگان نیز تصریح کرد نمایندگان گزینه‌ها را بررسی می‌کنند و اینکه به ایشان رای ندادند نظرشان بوده و نمی‌شود گفت که حتما اعمال نظر سیاسی بوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس رای نیاوردن سومین وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت علوم را به ضرر دولت،‌ مجلس و کشور دانست و تاکید کرد: به هر حال نقصی که در کار دولت وجود دارد این است که قبل از معرفی ارزیابی نمی‌کند و بدون ارزیابی فضای مجلس کسی را معرفی می‌کنند که احیاناً به بن‌بست می‌خورند.

این نماینده مجلس درباره تاثیر نمایندگان عضو جبهه پایداری در رای عدم اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم گفت: بحث تاثیرگذاری مطرح نیست زیرا هر نماینده خودش تصمیم می‌گیرد؛ اگر گزینه‌ای خوبی باشد رای می‌دهند.

مطهری ادامه داد به نظر می‌رسد قدری حساسیت بیش از حد به حوادث سال 88 مانع رای اعتماد به وزیر پیشنهادی شد که این درست هم نیست مثل نامه اساتید دانشگاه برای رهبری در مورد حوادث آن روزها که تظلم و دادخواهی کردند. در آن زمان رهبری هم از حادثه کوی دانشگاه ناراحت بود و گفت که دل انسان را خون می‌کند این نکته مثبتی بود که وزیر پیشنهادی این نامه را امضا کرده بود اما آن را به عنوان جرم مطرح می‌کنند که درست نیست.

مطهری در پایان حساسیت نمایندگان در مورد وقایع سال 88 را جناحی عنوان کرد.
تگ ها وزارت علوم نیلی دانشگاهی وزیر علوم

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی