پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          06 آذر 1396 - 27 November 2017


معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره عدم تخصیص کامل بودجه های فرهنگی گفت: معدل میزان تخصیص بودجه های فرهنگی حدود ۲۳ درصد بوده و تنها ۳۰ درصد کل هزینه ها تامین شده است.
به گزارش پرتال دانشگاهی به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمدرضا فراهانی در حاشیه نشست خبری جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان درباره میزان بودجه های مصرفی برای جشنواره های فرهنگی گفت: وضعیت بودجه های فرهنگی چندان مناسب نیست و با اینکه ما در حوزه فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت سه جشنواره بزرگ برگزار کرده ایم و تاکنون به دلیل عدم تخصیص کافی بودجه تنها ۳۰ درصد هزینه های این جشنواره ها تامین شده است.

وی افزود: هزینه برگزاری جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان در این دوره که میزبانی آن بر عهده وزارت بهداشت است حدود ۸۰۰ میلیون تومان برآورد شده است و واقعیت است که به دلایل کمبودهای بودجه ای بسیاری از دستگاه های دانشگاهی هنوز نمی توانند این جشنواره را برگزار کنند و میزبانی بعدی را مشخص نکرده اند.

فراهانی تاکید کرد: ما معتقدیم در حوزه فرهنگی چیزی به نام هزینه نداریم و هر خرجی یک سرمایه گذاری است زیرا هزینه هایی که آسیب های اجتماعی به ما تحمیل می کند را اگر محاسبه کنید هزینه بسیار هنگفتی می شود. تمام برنامه هایی که در حوزه فرهنگی وزارت بهداشت هزینه کرده ایم معطوف به اثر بوده است.

وی یادآور شد: راه حل کاهش آسیب های اجتماعی ورود به حوزه فرهنگی است و باز شدن همه قفل های اقتصادی و اجتماعی با کلیدی از جنس فرهنگ است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت درباره منشور توسعه فرهنگ قرآنی و وظایف وزارت بهداشت در این حوزه گفت: منشور توسعه فرهنگ قرآنی هم ساختار فعالیت ها و هم هدف را مشخص کرده است. در پس زمینه این منشور، شورایی دارد که این شورا سه کمیسیون آموزش عمومی، تبلیغ و ترویج و آموزش عالی دارد که در اولین جلسه شورا، به پیشنهاد وزیر وقت بهداشت، وزارت بهداشت نیز بخشی از آموزش عالی این حوزه را برعهده گرفت.

وی گفت: وزارت بهداشت هدف اش در این بخش این است که رشته هایی که می توان در حوزه های قرآنی تعریف کرد و یا پژوهش هایی با زمینه قرآن و سلامت انجام می شود را بررسی کند.

فراهانی با اشاره به وجود دو نگاه افراط و تفریط در حوزه علم و دین، گفت: به نظرم این دو نگاه بسیار مخرب هستند، یک نگاه افراطی می گوید به طب مدرن نیازی نیست و تمام نیازمان را می توانیم از قرآن و حدیث رفع کنیم، نگاه تفریطی نیز می گوید هیچ نکته ای مربوط به سلامتی جسمی و روانی در قرآن و احادیث وجود ندارد.

وی یادآور شد: این دو نگاه به دینداری مردم خدشه وارد می کند و هم ما را از منابع وحیانی محروم می کند. به نظر می رسد نیاز داریم که با مبانی و روش های صحیح علمی، نسبت علم و دین را مشخص کنیم و بعد از آن به موضوع های آموزشی و پژوهشی بپردازیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت همچنین با اشاره تشکیل کانون های قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی از فراهم شدن زمینه انجمن های علمی قرآنی در این دانشگاه ها خبر داد.

در صورت نیاز به راهنمایی در رابطه با این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه تحصیلی
از خط ثابت با شماره 9099071612 ( از سراسر کشور ) تماس بگیرید 
پاسخگویی کارشناسان ما از 8 صبح الی 12 شب

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank