پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          03 دی 1396 - 24 December 2017


نیاز به تهیه آمار و اطلاعات فارغ التحصیلان و اشتغال آنها، لزوم توجه به زیرساخت های آموزشی و به کارگیری دانش آموختگان و تقویت دوره‌های مهارتی برخی از مباحثی بود که در کمیسیون نخبگان مطرح شد.
به گزارش پرتال دانشگاهی به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۷۵ کمیسیون نخبگان و آینده نگاری علم و نوآوری شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

در این جلسه که به بحث و بررسی پیرامون موضوع «سیاست های اشتغال دانش آموختگان» اختصاص داشت، به منظور بررسی تجربه برخی کشورهای موفق در این زمینه، رصد فارغ التحصیلان آموزش عالی در کشور استرالیا مورد بررسی قرار گرفت.

در این بررسی، گزارش سال ۲۰۱۵ «موسسه فارغ التحصیلان استرالیا» در خصوص آمار اشتغال کل فارغ التحصیلان آموزش عالی استرالیا در فاصله زمانی چهار ماه پس از فراغت از تحصیل ارائه شد.

در گزارش مذکور بر این نکته تاکید شده که سیاستگذاری و برنامه‌ریزی در خصوص اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی براساس آماری است که این موسسه از سال ۱۹۷۲ میلادی تهیه می‌کند و مورد استفاده دولت، بنگاه های اقتصادی، دانشگاه ها، دانشجویان و فارغ التحصیلان و... قرار می گیرد.

این آمار حاکی است که اشتغال دانش آموختگان در مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت است و از نظر محل اشتغال، بخش عمده ای از فارغ التحصیلان (حدود ۷۰ درصد) در بخش‌های خصوصی مشغول به کار می شوند.

رکودهای اقتصادی بر اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی تاثیر داشته و در این سال‌ها، دانش آموختگان تمایل بیشتری به ادامه تحصیل نشان داده اند و افزایش مشاغل پاره وقت در زمان‌هایی که رکود اقتصادی وجود داشته از راهکارهای جلوگیری از بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی بوده است.

در ادامه جلسه اعضاء به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند؛ که اهم آن می توان به، نیاز به تهیه آمار و اطلاعات فارغ التحصیلان و اشتغال آن‌ها، لزوم توجه به زیرساخت های آموزشی و به کارگیری دانش آموختگان، و تقویت دوره‌های مهارتی به منظور تربیت نیروی انسانی اشاره کرد.

نیاز به نگاه ملی و جامع برای هدایت دانشگاه‌های کشور براساس مأموریت گرایی در حوزه‌های اولویت دار، بازتعریف فرهنگ کار و اشتغال در کشور، توجه به معضل ناکارآمدی فارغ التحصیلان در کشور، و برنامه‌ریزی ساختارمند در ترسیم برنامه ارتباطی میان دولت، صنعت و دانشگاه از دیگر نظراتی بود که توسط اعضاء مطرح شد.

در صورت نیاز به راهنمایی در رابطه با این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه تحصیلی
از خط ثابت با شماره 9099071612 ( از سراسر کشور ) تماس بگیرید 
پاسخگویی کارشناسان ما از 8 صبح الی 12 شب

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank