پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          29 خرداد 1397 - 19 June 2018


معاون آموزشی وزارت علوم اعلام کرد: براساس مصوبه اخیر شورای عالی اداری، جلوی فعالیت ۳۰۰ مرکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه های اجرایی گرفته شده و ظرفیت ۳۰۰ مرکز دیگر صفر شد.

پرتال دانشگاهی به نقل از مجتبی شریعتی نیاسر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مصوبه اخیر شورای عالی اداری گفت: در سال ۹۰، شورای عالی اداری یک مصوبه داشت که براساس آن، موسسات آموزش عالی وابسته به دستگاه های اجرایی که دوره های آنها منجر به اخذ مدرک می شد را به وزارتخانه های علوم و بهداشت واگذار کرده و این وزارتخانه ها را مکلف کرد که در این خصوص کار کنند.

وی ادامه داد: البته این مصوبه یک تبصره داشت که براساس آن دانشگاه صنعت نفت، شهید رجایی و فرهنگیان را مستثنی می کرد. همین مصوبه، یک بند دیگر دارد که تمام مراکز آموزش عالی موجود در دستگاه اجرایی که به آموزش عالی نظری ورود پیدا کرده اند، به وزارتخانه های علوم و بهداشت و بخش غیردولتی واگذار شوند.

معاون آموزشی وزیر علوم افزود: بعد از این مصوبه یک مصوبه جدید در سال ۹۶ توسط رئیس جمهور به وزارتخانه های علوم و بهداشت و تمام دستگاه های اجرایی مشمول ماده ۵ قانون استخدام کشوری و سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شد.

وی ادامه داد: چند موضوع در این مصوبه مطرح شده بود، یک موضوع به موسسات پژوهشی وابسته به دستگاه های اجرایی اشاره داشت که این موسسات از سال  ۹۷ و ۹۸ به هیچ عنوان نمی توانند درهیچ کدام از مقاطع دانشجو پذیرش کنند.

شریعتی نیاسر افزود:  وزارت علوم نیز از تاریخ ابلاغ این مصوبه مجاز به صدور مجوز پذیرش دانشجو در هیچ یک از مقاطع تحصیلی ادامه دار این موسسات پژوهشی نیست.

وی خاطرنشان کرد: بخش دیگر این مصوبه به مراکز علمی کاربردی اشاره کرده که بر اساس آن، ایجاد هرگونه مرکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه های اجرایی ممنوع است، موسسات موجود منحل و دستگاه اجرایی ذی ربط مکلف است اقدامات اجرایی انحلال را حداکثر ظرف یکسال انجام دهد.

معاون آموزشی وزیر علوم افزود: یک بند دیگر این مصوبه، اعلام کرده است که وظیفه قانونی آموزش عالی که منجر به مدرک تحصیلی دانشگاهی می شود، فقط برعهده وزارتخانه های  علوم و بهداشت است و سایر دستگاه های اجرایی وظیفه قانونی در این خصوص ندارند.

وی ادامه داد: در ارتباط با آموزش علمی کاربردی از تاریخ ابلاغ مصوبه، مراکز مجری آموزش های علمی کاربردی وابسته به دستگاه های اجرایی مجاز به پذیرش دانشجو درهیچ یک از رشته های  آموزش عالی نیستند، حتی دوره های پودمانی.

آخرین وضعیت پذیرش دانشجو در واحدهای علمی کاربردی

معاون آموزشی وزارت علوم افزود:  از تاریخ ابلاغ این مصوبه نیز، سازمان سنجش آموزش کشور و دانشگاه علمی کاربردی، مجاز به اختصاص سهمیه پذیرش دانشجو در این مراکز نیستند.

وی ادامه داد : براساس این مصوبه اگر مراکز علمی کاربردی مایل بودند حداکثر تا پایان سال ادامه فعالیت دهند، فقط با واگذاری به مراکز خصوصی می توانند فعالیت کنند.

شریعتی نیاسر ادامه داد: براساس این مصوبه، ازحدود ۱۲۰۰ واحد مرکز علمی کاربردی، جلوی فعالیت ۳۰۰ مرکز که وابسته به دستگاه های اجرایی بودند، گرفته شده و ظرفیت ۳۰۰ مرکز دیگر که خارج از ماموریت خود فعالیت می کردند، صفر شده است و اکنون حدود  ۶۰۰ الی ۷۰۰ مرکز علمی کاربردی در کشور فعال هستند.

وی ادامه داد: این مصوبه به دانشگاه های وابسته، دستگاه های اجرایی و مراکز پژوهشی نیز ابلاغ شده و لازم‌الاجرا است.  

مشکلی برای دانشجویان جاری مراکز علمی کاربردی ایجاد نمی شود

وی تاکید کرد: برای مراکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه های اجرایی که ظرفیت آنها صفر و یا منحل شده و یا نمی توانند دانشجو پذیرش کنند، این اطمینان داده می شود که هیچ مشکلی برای دانشجویان جاری این مراکز ایجاد نمی شود و آنها می توانند به تحصیل خود تا پایان دوره ادامه دهند.

معاون آموزشی وزیر علوم افزود: اگر تحصیل آنها در پایان دوره طولانی شود به این دانشجویان کمک می کنیم به مراکز مشابه منتقل شده و تحصیل خود را به پایان برسانند.


در صورت نیاز به راهنمایی در رابطه با این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه تحصیلی
از خط ثابت با شماره 9099071612 ( از سراسر کشور ) تماس بگیرید 
پاسخگویی کارشناسان ما از 8 صبح الی 12 شب

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank