پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          08 امرداد 1397 - 30 July 2018


دانشگاه آزاد آیین نامه طرح تعاون استانی، ماموریت و انتقال اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد را ابلاغ کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، در این آیین نامه با هدف ساماندهی، استفاده بهینه از تخصص اعضای هیات علمی برای افزایش کیفیت آموزش و پژوهش و اصلاح هرم هیات علمی، ایجاد وحدت رویه در هنگام بررسی و تصمیم گیری موارد مربوط به طرح تعاون استانی، ماموریت و انتقال اعضای هیات علمی و سرعت بخشیدن به امور مربوطه ابلاغ شده است.

در این آئین نامه آمده است: «ماموریت و انتقال اعضای هیات علمی قراردادی یکساله، پیمانی یکساله، نیمه وقت، بازنشسته، طرح خدمت مشمولین و بورسیه های ابتدا به ساکن تا زمان فراغت از تحصیل در دوره دکتری تخصصی ممنوع است.

همچنین ماموریت و انتقال اعضای هیات علمی با مرتبه مربی به استثنای گروه هنر به واحدهای جامع و واحدهای شهر تهران ممنوع است.

بر اساس بندهای این آئین نامه ماموریت و انتقال آن دسته از اعضای هیات علمی که در صورت موافقت با ماموریت یا انتقال متقاضی، واحد مبدا شرایط اجرای رشته محل تخصصی وی را از دست دهد، ممنوع است.

حداقل اعضای هیات علمی مورد نیاز برای اجرای رشته محل ها در مقاطع مختلف تحصیلی به شرح زیر است:

در آیین نامه طرح تعاون استانی، ماموریت و انتقال اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید شده است در صورت اعلام عدم تکمیل ساعت موظف تدریس برای اعضای هیات علمی در هر رشته، استفاده از اساتید مدعو و مدرسان حق التدریس همان رشته در آن واحد دانشگاهی ممنوع است.

همچنین بررسی درخواست طرح تعاون استانی، ماموریت و انتقال اعضای هیات علمی دارای پرونده انتظامی تا زمان صدور رای ممنوع است.

بر اساس بندهای این آیین نامه ماموریت اعضای هیات علمی زن به محل اشتغال همسر شاغل در دانشگاه آزاد اسلامی و دستگاه های دولتی با ارائه گواهی معتبر اشتغال به کار همسر و پس از موافقت واحدهای مبدا، مقصد و هیات های اجرایی جذب استان مربوط قابل بررسی خواهد بود.

همچنین ماموریت یا انتقال آن دسته از اعضای هیات علمی که ساعت موظف تدریس آنها در واحد مبدا تکمیل نمی شود و حداقل عضو هیات علمی مورد نیاز برای اجرای رشته محل در همان رشته در واحد مقصد وجود ندارد، در اولویت بررسی قرار خواهند گرفت.

واحدها و مراکز آموزشی و همچنین هیات های اجرایی جذب استان مقصد تنها در صورت وجود رشته تخصصی، عمومی یا دروس مرتبط با رشته متقاضی و در صورت تکمیل ساعات موظفی تمامی اعضای هیات علمی واحد می توانند با ماموریت یا انتقال مقاضیان به واحدها موافقت کنند.

انتقال اعضای هیات علمی آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای سما که در دوره دکتری تخصصی پذیرفته شده یا می‌شوند صرفا از آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای سما به واحد ذی‌ربط قابل بررسی است و درخواست‌های انتقال به سایر واحدها، مورد بررسی قرار نخواهند گرفت.

همچنین ماموریت اعضای هیات علمی دارای بیماری خاص، پس از موافقت واحد دانشگاهی مبدا، مقصد و هیات‌های اجرایی جذب استان مربوط و تایید کمیسیون پزشکی دانشگاه، قابل بررسی خواهد بود.

عضو هیات علمی متقاضی ماموریت یا انتقال با ورود به صفحه شخصی خود در سامانه و تکمیل اطلاعات مورد نظر، درخواست ماموریت یا انتقال خود را به حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی واحد ارسال و آن حوزه نیز پس از تکمیل سایر اطلاعات، درخواست متقاضی را در صورت نداشتن اساتید مدعو یا مدرس حق التدریس در رشته متقاضی و داشتن سایر شرایط مندرج در این آئین نامه، از طریق سامانه برای تایید به رئیس واحد مربوط ارسال می کند و سایر مراحل تایید به ترتیب انجام می شود که شرح کامل آن در آئین نامه آمده است.

اعضای هیات علمی دارای کسر ساعت موظف تدریس که تقاضای ماموریت یا انتقال خود را در سامانه درج نکرده‌اند، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی واحد باید ساعات کسر تدریس آنها را بعد از اخذ صورت‌جلسه مربوط به کسر ساعات تدریس اعضای هیات علمی که به تایید شورای گروه و رئیس دانشکده مربوط رسیده- در سامانه ثبت کند تا برای بررسی و تایید به رئیس واحد ارسال شود.

همچنین ماموریت اعضای هیات علمی به سایر سازمان ها، نهادها و ارگان های دولتی با درخواست بالاترین مقام سازمان مذکور، پس از موافقت واحد مبدا، موافقت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مبدا و تایید نهایی ریاست دانشگاه به شرط پرداخت حقوق و مزایا توسط سازمان مقصد با رعایت مفاد بخشنامه 23 شهریورماه 95 امکان پذیر است.

تمامی امور مربوط به اعضای هیات علمی مامور از قبیل تبدیل وضعیت استخدامی، ارتقای مرتبه علمی، ترفیع سالیانه و ... در واحد مبدا انجام و مراتب به واحد مقصد اعلام می شود.

تمام درخواست های مربوط به طرح تعاون استانی، ماموریت و انتقال اعضای هیات علمی پس از ثبت درخواست در سامانه و با توجه به تاریخ های زیر بررسی می شوند:

ثبت درخواست ماموریت یا انتقال توسط متقاضی یا ثبت ساعات کسر موظف تدریس توسط معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی واحد حسب مورد در سامانه از تاریخ اول مرداد ماه لغایت هجدهم مرداد ماه.

بررسی درخواست های مربوط به طرح تعاون استانی، ماموریت یا انتقال اعضای هیات علمی در واحدها و هیات های اجزایی جذب از زمان ثبت اولین تقاضا در سامانه تا بیست و پنجم مرداد ماه و بررسی درخواست متقاضیان در سازمان مرکزی از بیست و ششم مرداد ماه لغایت هفتم شهریور ماه انجام می شود.»جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank