پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          18 آذر 1397 - 09 December 2018


رئیس مرکز جذب وزارت علوم اعلام کرد: دیدگاه های سیاسی افراد در جذب متقاضیان دخالتی ندارد.

پرتال دانشگاهی به نقل از محمدرضا  رضوان طلب در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره روند تایید صلاحیت متقاضیان جذب و اینکه دیدگاه های سیاسی افراد تا چه اندازه در جذب یا عدم جذب افراد دخالت دارد، گفت: در هیات مرکزی جذب، دیدگاه سیاسی افراد به هیچ وجه دخالت ندارد.

وی ادامه داد: مگر اینکه فرد دارای یک انحراف سیاسی از اصول و موازین انقلاب یا انحراف اعتقادی داشته و این موضوع احراز شود.

رئیس مرکز جذب وزارت علوم افزود: استعلام هایی که برای جذب متقاضیان صورت می گیرد، بسیار با دقت بوده، افراد کاملا پالایش می شوند و بررسی دقیق صورت می گیرد و با تسامح زیادی جواب ها ارائه می شود تنها به گزارش یک فرد و جایی، افراد را محروم نمی کنند.

وی ادامه داد: بررسی هایی هم که در وزارتخانه صورت می گیرد بررسی دقیقی بوده و اگر امری قابل تسامح باشد، تسامح می کنند و اگر موردی در استعلام منفی باشد، یقینا امر متقنی بوده که پاسخ منفی آمده است.

رضوان طلب افزود: در هیات مرکزی جذب برروی موازین علمی بسیار دقت می شود و در فضای مسایل سیاسی نیستند، در هیات اجرایی دانشگاه ها نیز، دیدگاه مسایل شخصی خیلی کم رنگ می شود، البته این مساله یک مقداری در دانشگاه ها وجود دارد که مرکز جذب آن را کنترل می کند تا فرد به حقوق شهروندی خود برسد.

رئیس مرکز جذب وزارت علافزود: در صورت گله از گروه،  دانشگاه نباید پرونده متقاضی را به گروه یا دانشکده ارسال کند، باید پرونده فرد به کارگروه جذب ارسال شود.

وی ادامه داد: قانون جذب اجازه ارجاع پرونده متقاضی به گروه را نداده است وقتی پرونده ای به گروه ارسال می شود یک ملاحظات شخصی را دخالت می دهند که ممکن است ملاحظات سیاسی هم نباشد.

وی ادامه داد: برای همین است که کار را به کارگروه واگذار کرده‌اند که چکیده اندیشه گروه در آن کارگروه خلاصه می شود که افراد با سابقه، با تجربه او استقلال رای بیشتری در این کارگروه ها حضور دارند.  

رضوان طلب تاکید کرد: اگر موردی در دانشگاه برای فرد متقاضی با توجه به مسائل عنوان شده رخ دهد و دانشکده یا گروه برروی فردی نظر خاصی ارائه دهند و فرد را غیرموجه رد کنند، فرد حداقل ۴ بار می تواند درخواست تجدید نظر ارائه دهد.

 وی ادامه داد: دراین صورت فرد به حقوق خود نیز می رسد، من به آینده خوشبین هستم، هیات مرکزی و هیات اجرایی جذب تا حدودی این موارد را کنترل کرده است تا نگذاریم مسایل شخصی و سیاسی دخالت کند و به گروه و دانشکده نیز نظارت بیشتری خواهیم داشت تا این اتفاق بد محقق نشود.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank