پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          08 بهمن 1397 - 28 January 2019


وزیر علوم گفت: ایران در بین کشورهای فرستنده دانشجو جایگاه متعادلی را دارد و نگرانی از اینکه دانشجویان ما به کشورهای خارجی رفته و تحصیل می کنند نداریم.

به گزارش پرتال دانشگاهی به گزارش خبرنگار مهر، منصور غلامی درباره مهاجرت دانشجویان به کشورهای خارجی گفت: مهاجرت دانشجویان به کشورهای خارجی جدید نیست اما با توجه به اینکه اشتغال آن‌ها در کشور کم شده، تصمیم به مهاجرت می‌گیرند که باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

وزیر علوم ادامه داد: رفتن دانشجویان به کشورهای خارجی دست وزارت علوم نیست و بخش عمده آن به سایر نهادهای کشور مرتبط است اما در حال حاضر این موضوع کم شده است.

غلامی یادآورشد: رفتن دانشجویان به کشورهای خارجی به دو شیوه صورت می گیرد روش اول اینکه دانشجویان توسط دانشگاه ها به دانشگاه های کشورهای خارجی اعزام می شوند که این روش بسیار کم شده، چون اکثر دانشگاه های داخل دارای دوره های دکتری هستند.

وی ادامه داد: اما در مورد اشخاصی که خود با هزینه شخصی و دریافت حمایت مالی از دانشگاه های معتبر به کشورهای خارجی اعزام می شوند نیز باید گفت، این یک شیوه رایج است.

وزیر علوم افزود: ایران در بین کشورهای فرستنده دانشجو جایگاه متعادلی را دارد و نگرانی از اینکه دانشجویان ما به کشورهای خارجی رفته و تحصیل می کنند نداریم، اما تلاش ما باید براین باشد که این دانشجویان را بعد از فارغ التحصیلی برگردانده و از ظرفیت آنها استفاده کنیم.

وی ادامه داد: این موضوع نیازمند این است که در زمینه تحقق این امر طرح و برنامه داشته باشیم تا بتوانیم از ظرفیت این دانشجویان استفاده کنیم البته بخش کمی از این کار برعهده وزارت علوم است. بخش های قابل توجه ای از آن دست حوزه های مختلف است.

وزیر علوم درباره نامه روسای دانشگاه های وابسته به دستگاه ها به رئیس مجلس و اعتراض آنها نسبت به واگذاری و تعطیلی این دانشگاه ها نیز گفت: این مصوبه شورای عالی اداری کشور است همچنین یک بند در برنامه مصوب قانون برنامه ششم توسعه است.

وی ادامه داد: دستگاه ها و نهادهای دولتی نمی توانند دانشگاه داشته باشند و مراکز علمی باید زیر مجموعه وزارتین علوم و بهداشت قرار گیرند.

غلامی خاطرنشان کرد: برخی از نهاد ها از این قاعده مستثنی هستند به دلیل اینکه این مرکز را برای تربیت نیروی متخصص خود تشکیل داده اند، دانشگاه صداو سیما نیز در رشته هایی که برای رفع نیاز خودش دانشجو پذیرش می کند از این قاعده مستثنی است.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank