پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 99 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          31 اردیبهشت 1398 - 21 May 2019


مدیرکل دفتر فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه امیرکبیر گفت: براساس گزارشی که کانون پتنت ایران اعلام کرده، این دانشگاه در ارسال و ثبت پتنت بین المللی در کشور رتبه نخست را از آن خود کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر مالک نادری افزود: کانون پتنت ایران که زیر نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فعالیت می‌کند گزارشی از روند ارجاع و ثبت اختراع را در کشور اعلام کرده است.

وی افزود: باتوجه به برنامه ریزی مؤثری که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر انجام شده است براساس اعلام کانون پتنت ایران توانستیم با اختلاف بسیار زیاد در رتبه نخست ارجاع و ثبت پتنت بین المللی در کشور قرار گیریم.

مدیرکل دفتر فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: این دانشگاه با ارجاع ۱۰۸ پتنت بین المللی رتبه نخست ارجاع را کسب کرده که بر این اساس در مجموع ۲۵ درصد کل پرونده‌های ارسالی پتنت های بین المللی در میان دانشگاه‌ها به کانون پتنت، مربوط به دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.

نادری اظهارکرد: در ثبت پتنت بین المللی نیز دانشگاه صنعتی امیرکبیر با ثبت ۲۲ پتنت تأیید شده نیز توانست رتبه نخست در کشور را به خود اختصاص دهد. دانشگاه صنعتی شریف و مرکز رشد تجهیزات پزشکی نیز هرکدام با ثبت ۹ پتنت بین المللی در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

مدیرکل دفتر فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: این دانشگاه از سوی دفاتر همکار نمونه کانون پتنت نیز با ۲۰۷ امتیاز رتبه اول و دانشگاه صنعتی شریف با ۷۹ امتیاز رتبه دوم و دانشگاه تربیت مدرس با ۶۹ امتیاز رتبه سوم را کسب کرده اند.

نادری گفت: برنامه داریم دفتر پتنت آفیس را در دانشگاه صنعتی امیرکبیر توسعه دهیم و دفتر تیسک مربوط به سازمان مالکیت معنوی را نیز در این دانشگاه راه اندازی کنیم.

وی ادامه داد: این دفتر فعالیت‌های مربوط به ارزیابی و توسعه تکنولوژی پتنت برای منطقه و خاورمیانه را پیگیری خواهد کرد.

مدیرکل دفتر فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: در سال‌های گذشته تنها پتنت ها و اختراعات داخلی که توسط سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران مورد ارزیابی قرار می‌گرفت در ارتقا اساتید نقش داشت اما باتوجه به عملکرد خوب دانشگاه صنعتی امیرکبیر، این دانشگاه جز ۵ مرکز داوری اختراعات مورد تأیید وزارت علوم انتخاب شده است.

وی اظهار داشت: بنابراین اختراعاتی که از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر مورد داوری قرار می‌گیرد در ارتقا اساتید لحاظ خواهد شد.

مدیرکل دفتر فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: در دانشگاه درحال برنامه ریزی برای فروش پتنت هستیم و اکنون دو پتنت دانشگاه درخواست کننده خارجی دارد.

نادری عنوان کرد: در سال گذشته قانونی توسط مجلس به عنوان بند ت تبصره ۹ تصویب شد که براساس آن مؤسسات و شرکت‌های سود ده باید ۴۰ درصد از بودجه تحقیقاتی خود را برای فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها اختصاص دهند.

وی خاطرنشان کرد: اواخر مردادماه آئین نامه‌های اجرایی این قانون اعلام شد و پس از آن دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تمامی صنایعی که اسامی آنها در لیست این قانون قرار داشت ارتباط ایجاد کرد.

مدیرکل دفتر فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: براساس اعلام وزارت علوم و خزانه کشور، این قانون دانشگاه صنعتی امیرکبیر قراردادهای زیادی با صنایع منعقد کرده است.

وی تاکید کرد: در مجموع در سال گذشته براساس این قانون دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۱۳ میلیارد تومان قرارداد با صنایع مختلف منعقد کرده است و دانشگاه تهران با حدود ۶ میلیارد تومان در رده‌های بعدی قرار دارد.

مدیرکل دفتر فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار کرد: میزان قراردادهای صنعتی دیگر دانشگاه‌های کشور براساس این قانون ۲ و یا ۳ میلیارد تومان بوده است. امسال نیز این قانون به عنوان بند ح تبصره ۹ است که برنامه داریم از آئین مسیر قراردادهای بیشتری را منعقد کنیم.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank