پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 99 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          05 خرداد 1398 - 26 May 2019


اعتباربخشی دانشکده های دندانپزشکی با ۱۰ سال سابقه فعالیت آغاز شده است و در صورت دارا نبودن حداقل استاندارد یک مرکز آموزشی با اخطار، توقف دوره و کاهش ظرفیت مواجه می شوند.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، اعتباربخشی دانشکده‌های دندانپزشکی یکی از ماموریت‌هایی است که دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی دنبال می‌کند. عمده این کار زیر نظر معاونت آموزشی دانشگاه و حوزه آموزشی دانشکده‌های دندانپزشکی در حال انجام است.

مأموریت اصلی بر عهده دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی است که زیر نظر معاونت آموزشی وزارت بهداشت و با همکاری کل دانشکده‌های دندانپزشکی کشور انجام می‌شود.

دکتر حسن رزمی دبیر سابق شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره فرآیند اعتباربخشی دانشکده‌های دندانپزشکی گفت: گروه هدف ما دانشکده‌های دندانپزشکی جدیدالتاسیس هستند. به عبارت دیگر دانشکده‌هایی که سابقه ۱۰ سال مجوز فعالیت دارند.

وی افزود: نکته مهم این است که این دانشکده‌ها در یک زمان خاص و در یک شرایط خاص مجوز فعالیت گرفتند و بالطبع این دانشکده‌ها از زیر ساخت‌های فیزیکی و آموزشی لازم برخوردار نبودند بنابراین لازم است که به طور مرتب این مراکز را ارزیابی و اعتباربخشی کنیم تا نقاط ضعف شأن زودتر دیده شود تا در فرآیند آموزش دچار مشکل نشوند.

رزمی یادآور شد: فرآیند اعتباربخشی از سال ۹۷ آغاز شده است و تاکنون ۲۳ دانشکده بازدید شده اند. ابتدا چک لیست‌ها برای دانشکده‌ها ارسال می‌شود و پس از آمادگی، تیم بازدید دانشکده را بازدید می‌کند بازخوردها در دبیرخانه آنالیز شده و مجدد به دانشکده‌ها اعلام می‌شود تا نقاط ضعف و قوت شأن مشخص شود.

وی درباره بازخورد اولیه اعتباربخشی دانشکده‌های دندانپزشکی کشور گفت: وضعیت ارزیابی تاکنون نشان می‌دهد که برخی از دانشکده‌های جدید التاسیس فوق العاده خارج از انتظار خوب بودند و متأسفانه برخی از دانشکده‌ها از حداقل استاندارد نیز برخوردار نبودند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: دانشکده‌های ضعیف که از حداقل استاندارد برخوردار نبودند مستلزم زمان بندی اعتباربخشی هستند به این ترتیب که یا مشروط به کار خود ادامه می‌دهند و اگر در بازدیدهای بعدی نقاط ضعف (حداقل‌های مورد نیاز برای یک مرکز آموزشی) برطرف نشود، در یک فرآیندی که پیش از این در شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی تعریف شده به آنها اخطاریه داده می‌شود.

وی گفت: در نهایت اگر یک مرکزی مشکلات خود را مرتفع نکند با توقف دوره یا کاهش ظرفیت مواجه می‌شود. در مقابل دانشکده‌هایی که شرایط خوبی دارند از تشویق‌هایی برخوردار می‌شوند.

رزمی اظهار داشت: کار اعتباربخشی آغاز شده اما هنوز به پایان نرسیده است و تاکنون ۴۰ درصد کار انجام شده است. این کار یک فرآیند دراز مدت و اما اثر بخش در ارتقا آموزش است به همین منظور یک کمیته اعتباربخشی در دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی تشکیل شده است که این کار را پیش می‌برد.

وی خاطرنشان کرد: کار اعتباربخشی در دو بخش مؤسسه‌ای و برنامه‌ای پیش می‌رود و موسساتی که از نظر دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی وزارت بهداشت از توانمندی لازم برخوردار باشند برنامه تکمیلی به عنوان مأموریت به آنها داده می‌شود که این هدف بعدی اعتباربخشی است که در ادامه کار دنبال می‌شود.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank