پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 99 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          26 تیر 1398 - 17 July 2019


قائم مقام و دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی از تشکیل کمیسیون دانشگاه ها و پژوهشگاه های معین شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، منصور کبگانیان شب گذشته دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور و قائم مقام و دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در حاشیه یکصد و بیست و یکمین جلسه ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور گفت: پیش از دستور مواردی به اطلاع اعضای این ستاد رسید، مهمترین تغییری که در سیستم علم و فناوری انجام شده گسترده‌تر شدن ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور و یا به عبارتی تشکیل ستاد علم و فناوری است.

وی ادامه داد: این ستاد وظیفه دارد علاوه بر وظایف قبلی، بر عملکرد وزارت آموزش و پرورش و سند تحول بنیادین این وزارتخانه، بنیاد ملی نخبگان و بخش‌های مختلف علوم انسانی و سایر موارد نظارت داشته و گزارش دهی کامل را داشته باشد.

قائم مقام و دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دستور اول جلسه ستاد درباره ماده واحده ای بود که به ایجاد مشارکت دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور در سیاست گذاری، پیگیری و اجرایی شدن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌پرداخت.

دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور ادامه داد: پیش از این دانشگاهیان انتقاد خود را به این موضوع اعلام کرده بودند که ارتباط نهادینه شده‌ای با شورای عالی انقلاب فرهنگی ندارند، البته این در حالی است که دانشگاه‌ها، مورد به مورد با شورا ارتباط داشته اند، ولی غیرنهادینه شده بود که با این مصوبه خوشبختانه تسهیل شد.

تشکیل «کمیسیون دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های معین شورای عالی انقلاب فرهنگی»

وی خاطرنشان کرد: شروع این کار از گردهمایی رؤسای دانشگاه‌های برتر کشور در مشهد مقدس بود دراین گردهمایی جمع بندی شد که «کمیسیون دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های معین شورای عالی انقلاب فرهنگی» تشکیل شود.

دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور افزود: این کمیسیون مجموعه‌ای از مدیران دانشگاهی و پژوهشگاهی کشور هستند که در حوزه‌های مختلف مثل علوم انسانی، آموزش عالی، فنی و مهندسی و موارد دیگر وارد عمل می‌شوند و این کمیسیون ۵ تا ۷ کمیسیون ملی خواهند بود و ما تا جایی که بتوانیم از توانایی تمام دانشگاه‌های دیگر در این کمیسیون‌ها استفاده خواهیم کرد.

کبگانیان ادامه داد: بنابراین ماده واحده ای به تصویب رسید که با ایجاد کمیسیون‌های معین دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها ذیل ستاد راهبری موافقت کرد.

وی افزود: این ماده واحده بدین شرح است: «به منظور بهره برداری حداکثری از ظرفیت دانشگاه‌های کشور در سیاست پژوهی و اجرایی سازی و ایجاد گفتمان در حوزه سیاست‌ها و اسناد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با ایجاد کمیسیون‌های معین دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها ذیل ستاد راهبری موافقت می‌شود و آئین نامه اجرایی این کمیسیون‌ها در کارگروهی متشکل از تعدادی از دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور در دبیرخانه ستاد تهیه و جهت تصویب به شورای ستاد ارائه می‌شود.

ارتباط شورای عالی انقلاب فرهنگی و دانشگاه‌ها نزدیک تر می‌شود

تصریح کرد: تا جلسه بعد آئین نامه مربوطه را با مشورت رؤسای دانشگاه‌هایی که تعیین شده اند، تدوین خواهیم کرد تا با راه افتادن این کمیسیون‌ها ارتباط شورا با دانشگاه‌ها را نهادینه‌تر و نزدیک تر کند.

وی یادآور شد: دستور شماره ۲ جلسه که به آن پرداختیم، ادامه سیاست‌های اشتغال دانش آموختگان بود، در جلسات قبل تا ۴ ماده به تصویب رسیده بود و ماده ۵ مقداری اصلاح شد که «اصلاح نظام صدور مجوز تنظیم ظرفیت در مشاغل حرفه ای» بود که به تصویب رسید.

کبگانیان افزود: مباحث مفصل و دقیقی مطرح شد، این سند، بسیار سند مؤثری خواهد بود، که تمام دستگاه‌ها را حول محور رفع بیکاری یا افزایش اشتغال دانش آموختگان دانشگاه‌ها، بسیج می‌کند، همه دستگاه‌ها اکنون کارهایی را انجام می‌دهند اما جهت گیری مناسبی ندارند.

وی یادآور شد: ماده ۶ اشتغال دانش آموختگان نیز با اصلاحاتی که انجام شد، به ویژه درخصوص توسعه بازار کار دانش بنیان و تسریع فرایند ورود دانش آموختگان به بازار کار، تصویب شد و در انتها دو ماده دیگر باقی ماند که ما امیدواریم در جلسه بعد با بررسی و تصویب این دو ماده، این سند بسیار مهم به پایان برسد.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank