پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 99 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          10 امرداد 1398 - 01 August 2019


سرپرست اداره کل حقوقی دانشگاه آزاد با اعلام اینکه حکم دادگاه در خصوص پرونده حادثه علوم و تحقیقات دو هفته آینده اعلام می شود، گفت: واقعیت جدی پرونده این است که سهم عمده تقصیر با راننده است.

پرتال دانشگاهی به نقل از حسین طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به برگزاری جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده تصادف اتوبوس دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات که روز گذشته برگزار شد اظهار داشت: اگر جلسات دادگاه مجددا تجدید نشود، می توان گفت جلسه دیروز جلسه آخر محسوب می شود و احتمالا تا یکی دو هفته آینده حکم دادگاه اعلام می شود.

سرپرست اداره کل حقوقی دانشگاه آزاد با انتقاد از حاشیه سازی های وکیل خانواده های جانباختگان، گفت: باید توجه کرد که حوزه وکالت حوزه هنرپیشگی نیست. وکیل در جایگاه وکالت از شئونات قاضی برخوردار است.  خانواده ها داغدیده هستند و تحریک احساسات آن ها کاری غیراخلاقی است.

وی با اشاره به اینکه رئیس واحد علوم و تحقیقات تنها  ۲ ماه قبل از این حادثه به این سمت منصوب شده بود، افزود: برای ایشان محرز شده بود که شرکت حمل و نقل صلاحیت ادامه فعالیت را ندارد؛  حتی در این رابطه آگهی برای برگزاری مناقصه جدید منتشر شد اما متاسفانه حادثه جلوتر از ما حرکت کرد.

سرپرست اداره کل حقوقی دانشگاه آزاد اضافه کرد: در اظهار نظر کارشناسی پس از حادثه، سهم مساوی برای سه رکن حادثه یعنی راننده، شرکت پیمانکار و دانشگاه در نظر گرفته شد و ما آن زمان هیچ اعتراضی نکردیم. قبول داریم که دانشگاه باید سهم خود را در این حادثه بپذیرد و عذرخواهی رییس دانشگاه که اواخر تابستان سال قبل به این دانشگاه آمده بودند، به معنای پذیرفتن قصور است اما اینکه صرفا دانشگاه در این پرونده متهم شود، خلاف انصاف و واقعیت است.

طباطبایی با بیان اینکه به نظر ما مقصر اصلی حادثه راننده اتوبوس بوده و بیشترین قصور متوجه اوست، عنوان کرد:  راننده که خود او هم متاسفانه جزو قربانیان حادثه بود، باید سیستم ترمز و فرمان را کنترل می کرد.

وی ادامه داد: واقعیت جدی پرونده این است که سهم عمده تقصیر با راننده است و شرکت پیمانکار همچنان مصر است که راننده مسئولیت هایی در زمان به حرکت درآوردن وسیله داشته که عمل نکرده است.

گفتنی است؛ ظهر چهارم دی ماه سال ۱۳۹۷ اتوبوسی حامل دانشجویان به دلیل نقص فنی و بریده شدن ترمز، از مسیر خارج و واژگون شد. در این حادثه ۱۰ نفر کشته و ۲۵ نفر زخمی شدند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank