پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 99 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          12 امرداد 1398 - 03 August 2019


معاون فرهنگی دانشگاه تهران با بیان اینکه ماه هاست روی آیین نامه عفاف و حجاب کار شده است، گفت: برای سال جدید تحصیلی طرح هایی در راستای این آیین نامه ارائه می شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از مجید سرسنگی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تصویب آیین نامه جدید حجاب گفت: ما همواره حجاب و عفاف را از یکدیگر جدا می کنیم؛ چرا که شاید دختر خانمی حجابش کامل نباشد؛ ولی این بدان معنا نیست که عفت ندارد.  

معاون فرهنگی دانشگاه تهران با بیان اینکه در راستای اجرایی کردن این آیین نامه، بحث، از منظر پوشش دانشگاهی مطرح شده است، افزود: معتقدیم همانطور که یک فرد در دانشگاه باید موارد مختلفی از جمله ادبیات زبانی و رفتار شایسته را رعایت کند، باید به موضوع پوشش مناسب نیز بعنوانِ یکی از تکالیف، توجه داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه رعایت پوشش، فقط مختص به ایران نیست، ادامه داد: خواهش من از افرادی که در این باره نقد غیرمنصفانه داشته و برای آن حاشیه سازی می کنند، نیم نگاهی به سایت دانشگاه های بزرگ و معتبر دنیا،  قوانین و ضوابط آنها داشته باشند.  

سرسنگی اظهار داشت: همه جای دنیا روال این است که وقتی وارد محلی می شوید باید قواعد و کدهای پوششی آن محل را رعایت کنید. کما اینکه مهمانداران هواپیما، لباس خاص و یونیفورم مهمانداری به تن می کنند. در دانشگاه نیز همینطور است؛ وقتی فردی قدم به فضای دانشگاه می گذارد، اجازه ندارد پوششی همسان با لباسی که در یک مهمانی و یا محیط‌های دیگرِ خارج از دانشگاه به تن دارد، داشته باشد.  

وی با بیان اینکه دانشگاه بواسطه هویتی که دارد باید در همه زمینه ها خصوصاً رفتار، گفتار و پوشش برای جامعه الگو باشد، گفت: به همین دلیل بحث حجاب از اردیبهشت ماه و ماه مبارک رمضان به طور جدی، مورد تاکید قرار گرفت و تردیدی نیست که این یک خواسته عمومی بوده و موضوعی نیست که صرفاً قرار باشد بنا بر سلیقه یک مدیر انجام شود.

سرسنگی ادامه داد: نباید از یاد ببریم که ما در کشوری مبتنی بر نظام جمهوری اسلامی زندگی می کنیم؛ بنابراین در وهله اول یکایک ما ایرانیان مادامی که در ایران زندگی می کنیم، موظف به پاسداشت قوانین و ارزش‌های این کشور هستیم و در ثانی بواسطه حضور در محیط فرهنگی دانشگاه، مسئولیت و وظیفه ما نسبت به محترم  شمردن قوانین، دوچندان می شود.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران با بیان اینکه ماه هاست روی آیین نامه عفاف و حجاب کار شده است، گفت: امیدوار هستیم برای سال جدید تحصیلی بتوانیم طرح هایی را در راستای این آیین نامه که مورد تاکید وزارت علوم نیز هست، ارائه کنیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه دانشجویان ما، افرادی معتقد، متدین و پایبند به نظام و انقلاب هستند و تجربه و سابقه ۳۰ ساله بنده در دانشگاه، حاکی از این است که عده قلیلی هستند که شاید آن معیارهای مورد نظرِ دانشگاه را در حوزه پوشش رعایت نمی کنند.  

وی افزود: ضرورت پاسداشت از ارزشهای دینی و ملی ایجاب می کند که به این معضل به چشم یک آسیب فرهنگی نگاه کنیم و در راه برطرف ساختن آن، بیش از آنکه بخواهیم مسئله را انضباطی تلقی و برخورد کنیم، باید با آنها صحبت کرده و کار تبلیغی و ترویجی انجام دهیم.  

سرسنگی در پایان گفت: لذا ما اقدامات و فعالیت‌های فرهنگی خود را برای حل این مشکل انجام خواهیم داد و نهایتاً اگر عده معدودی همچنان عناد داشته باشند و بخواهند فضای دانشگاه را غیر دانشگاهی کنند، طبیعتاً بنا به انتظار جامعه دانشگاهی، با آن ها برخورد خواهد شد و قطعاً اجازه نخواهیم داد، بواسطه وجود چند نفر، فضای فرهنگی دانشگاه، از بیرون، فضای نامناسبی به چشم آید.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank