پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 98 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 98 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          05 شهریور 1398 - 27 August 2019


معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت از نهایی شدن شیوه نامه جدید انضباطی دانشجویان خبر داد و گفت: پس از امضای دو وزیر علوم و بهداشت این شیوه نامه به دانشگاه ها ابلاغ می شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر سیما سادات لاری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره سرنوشت شیوه نامه جدید آیین نامه انضباطی دانشجویان سراسر کشور افزود: در حال حاضر یک آیین نامه انضباطی و یک شیوه نامه انضباطی وجود دارد. آیین نامه انضباطی باید به تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد که پروسه طولانی دارد، از همین رو ما در وزارت بهداشت و در وزارت علوم، تا جایی که آیین نامه به ما اجازه می داد یک شیوه نامه جدید تدوین کردیم.

وی افزود: در همین زمینه تغییراتی را در شیوه نامه قبلی ایجاد کردیم و تا حد امکان آن را به روز کردیم. به منظور تدوین بهتر این شیوه نامه در مجلس و کمیسیون آموزش هم حاضر شدیم و مسئولان شورای انضباطی وزارت بهداشت و وزارت علوم جلسات متعددی با یکدیگر داشتند و به توافق کامل رسیدند. نمایندگان مجلس مرتبط با این موضوع هم درباره آن نظر دادند و تا جایی که آیین نامه به ما اجازه می داده، نظرات در شیوه نامه اعمال شده است.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: به تازگی امضای وزیر علوم را در جهت تایید این شیوه نامه اخذ کردیم و اکنون در اختیار وزیر بهداشت است که بلافاصله پس از امضا، شیوه نامه جدید انضباطی به دانشگاه ها ابلاغ می شود.

وی درباره نظرات دانشجویان درباره اضافه شدن موضوع فضای مجازی به این شیوه نامه، اظهار داشت: برخورد با تخلفات در فضای مجازی پیش از این هم در شیوه نامه به نام «تخلفات رایانه ای» وجود داشت اما در زمان بررسی یک کلمه به عنوان فضای مجازی اضافه شد و همین مسئله موجب حساسیت دانشجویان شد که در تغییرات جدید فضای مجازی وجود ندارد.

لاری اظهار داشت: این شیوه نامه تغییرات خوبی را نسبت به گذشته دارد که یکی از مهمترین تفاوت های آن نسبت به گذشته، بحث امحای رای ها است. پیش از این ۶ ماه بعد از فارغ التحصیلی رای ها امحاء می شد اکنون خود به خود برخی از رای ها به دلیل ماهیت شان امحاء می شوند.

وی تاکید کرد: این شیوه نامه به نفع دانشجو تغییر کرده و در جهتی حرکت کرده است که حق دانشجویان ضایع نشود.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank