پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 98 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 98 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          06 شهریور 1398 - 28 August 2019


رئیس مرکز عمرانی، املاک و مستغلات دانشگاه آزاد با اعلام اینکه بیش از ۲هزار طرح دانش بنیان در مرحله تجاری سازی است، گفت: ما این طرحها را در راستای قطع وابستگی به شهریه در دستور کار داریم.

پرتال دانشگاهی به نقل از اقبال شاکری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره اقدامات صورت گرفته در کارگروه ویژه تبدیل به احسن املاک این دانشگاه، با بیان اینکه این رویکرد مدیریتی، هم اکنون به‌منظور درآمدزایی در کل واحدهای دانشگاه در دست اجراست، گفت: این موضوع در بودجه ریزی امسال بسیار مورد توجه قرار گرفت و بر اساس آن، نخستین بار، بودجه هزینه ها با درآمدها متناظر شد.

رئیس مرکز عمرانی، املاک و مستغلات دانشگاه آزاد افزود: امسال با ابتکار رئیس دانشگاه، با شناسایی ظرفیت های دانشگاه آزاد در حوزه های آموزشی، پژوهشی، خدماتی و کالبدی، تحول بزرگی در بودجه بندی و بودجه ریزی رخ داده است.

وی ایجاد ارتباط منطقی میان هزینه و درآمدها را تحولی مهم در بودجه ریزی امسال دانشگاه یاد کرد و افزود: برای تامین این منابع، تبدیل به احسن املاک بعنوان یکی از راه های موثر، مورد توجه قرار گرفته است. لذا واحدهای مختلف دانشگاه آزاد از سال گذشته به ۲ شیوه دانش بنیان و اقتصادی، ظرفیتهای موجود را برای تبدیل به احسن املاک و مستغلاتشان در دست اجرا دارند.

ارائه ۹۱ طرح اقتصادی در سال گذشته

رئیس مرکز عمرانی، املاک و مستغلات دانشگاه آزاد با اشاره به ۹۱ طرح اقتصادی ارائه شده در سال گذشته، ادامه داد: طرح ها در حوزه های مختلف مثل کشاورزی، صنعتی، دامداری، خدماتی، ایجاد خوابگاه های دختران و متاهلین، زائرسراها و ... به معاونت توسعه و عمران دانشگاه ارائه شد که در این میان سهم برخی استان ها از جمله؛ گلستان، اصفهان، مازندران و ایلام ۱۲ – ۱۳ طرح خوب بوده است.

وی با اشاره به توجه اکید به آمایش سرزمینی در بررسی طرح های ارائه شده، گفت: بمنظور ارتقا ظرفیت در حوزه های مورد نیاز هر منطقه و با هدف جذب سهمی از درآمد ناخالص ملی در هر یک از استانها در حوزه هایی همچون کشاورزی، ورزش، خدمات و ... طرح ها با دقت مورد بررسی قرار گرفته است.

شاکری این اقدام دانشگاه آزاد را حرکتی رو به جلو توصیف کرد و با ابراز امیدواری نسبت به افزایش حدودا ۶۵ درصدی طرح های امسال در مقایسه با تعداد طرح های سال گذشته، گفت: پیش بینی می کنیم تعداد این طرح ها به ۲۰۰ مورد برسد.

رئیس مرکز عمرانی، املاک و مستغلات دانشگاه آزاد افزود: طرح های دریافت شده، در مراحل گوناگون قرار دارند؛ بعضی از آنها (حدودا ۲۰ درصد) مورد موافقت قرار گرفته و مابقی در معاونت توسعه و همچنین معاونت فناوری، در مرحله ارزیابی و اعلام نظر هستند.

۲ هزار طرح دانش بنیان در مرحله تجاری سازی

وی با اعلام اینکه بیش از ۲ هزار طرح دانش بنیان در مرحله تجاری سازی قرار دارد، گفت: اغلب طرح ها در زمینه فناوری، کشاورزی و زیست محیطی است. همچنین چندین هزار طرح نیز به دست ما رسیده اما هنوز به مرحله تجاری سازی نرسیده است.

رئیس مرکز عمرانی، املاک و مستغلات دانشگاه آزاد همچنین به این موضوع اشاره داشت که زیرساخت های حقوقی؛ از جمله شیوه نامه های قراردادها، نحوه مشارکت، نحوه فروش خدمات و ... در قالب دستورالعمل، از طریق سازمان مرکزی دانشگاه به همه واحدها ابلاغ شده است تا دقیقا در جریان قرار بگیرند.

ساماندهی برون سپاری خدمات در حوزه تامین منابع مالی

وی با اشاره به ساماندهی خدمات برون سپاری شده دانشگاه آزاد، به‌عنوان تازه ترین اقدام در حوزه تامین منابع مالی و تقویت بنیه اقتصادی این دانشگاه خبر داد و افزود: در نظر داریم با این حرکت، اموری را که معمولا برون سپاری می شود و در ازای آن گاهی نیز خدماتی نسبتا بی کیفیت دریافت می کنیم، با تکیه بر توان و ظرفیت موجود دانشگاه، به  نیروهای متخصص خود بسپاریم.  

شاکری با بیان اینکه مراحل مقدمانی اجرای این برنامه، انجام شده است، اظهار داشت: در این راستا قدم های اولیه در خصوص مسائل حقوقی، شناسایی نیروها، نحوه استفاده از پرسنل، نحوه واگذاری و ...  انجام شده است که ان شاءالله به محض عملیاتی شدن طرح، رسما اطلاع رسانی دقیق خواهیم کرد.

قطع نوار وابستگی دانشگاه آزاد به منابع حاصل از شهریه

وی در پایان اظهار داشت: معتقد هستیم با اتصال محکم و تلفیق حوزه زیر ساختیِ تبدیل به احسن املاک با حوزه های دانش، منابعی را ایجاد کنیم که ضمن قطع نوار وابستگی دانشگاه آزاد به منابع حاصل از شهریه، امکانی فراهم سازد که بتوانیم در آینده شاهد اعلام بورس تحصیلی، توسعه تخفیف های خاص و نیز ارائه تسهیلات ویژه به اساتید نخبه باشیم.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank