پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 99 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          01 مهر 1398 - 23 September 2019


معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: براساس برنامه درسی دو وجهی دوره کارشناسی، دانشجویان ورودی ۹۸-۹۹ می توانند علاوه بر رشته تحصیلی خود، در یک رشته فرعی نیز تحصیل کنند.

پرتال دانشگاهی به نقل از سیدحسین حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر از طرح جدید دانشگاه تهران برای تحصیل دو وجهی دانشجویان مقطع کارشناسی(ورودی ۹۸-۹۹) خبر داد و گفت: براساس این طرح دانشجویان علاوه بر تحصیل در رشته اصلی خود می توانند، «بسته آموزشی فرعی» را فراگیرند که این امر موجب افزایش قابلیت‌های دانش آموختگان، گسترش بازار کار داخلی و خارجی و افزایش امکان پژوهش و نوآوری بین رشته ای خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه عنوان این طرح «برنامه درسی دو وجهی دوره کارشناسی» نام دارد، اظهار کرد: براساس این طرح دانشجویان می توانند بسته ای آموزشی شامل ۱۵ تا ۲۱ واحد درسی از یک رشته کارشناسی دیگر را در کنار واحدهای رشته اصلی خود بگذرانند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران با بیان اینکه رشته های موجود در این طرح شمولیت عام دارند،خاطرنشان کرد: دانشجویان می توانند واحدهای درسی مرتبط با رشته خود و یا حتی نامرتبط با آن را انتخاب کنند و هیچ محدودیتی در انتخاب واحدها وجود ندارد.

حسینی اضافه کرد: به طور مثال دانشجویی که در رشته زراعت قبول می شد و به این دانشگاه می آمد، فقط می توانست در همین رشته ادامه تحصیلی دهد در حالی که با اجرای این طرح، می تواند واحدهایی را از رشته باغبانی بردارد. مثلا اگر در رشته باغبانی ۱۰۰ واحد بر می دارد، می تواند ۲۰ واحد باقی مانده را در رشته باغبانی و یا کارآفرینی انتخاب کند.

حسینی ادامه داد: انتخاب واحد از بسته آموزشی فرعی از نیمسال سوم به بعد انجام می شود و هر دانشجو در مدت تحصیل خود، امکان انتخاب و گذراندن یک بسته آموزشی فرعی را دارد.

وی با تاکید بر اینکه این برنامه درسی برای دانشجویان ورودی سال تحصیلی ۹۸-۹۹ به بعد اجرا می شود، عنوان کرد: دانشجویانی که از واحدهای بسته آموزشی فرعی استفاده می کنند، مشمول تمامی مقررات آموزشی جاری دانشگاه اعم از اخذ واحد، نحوه برخورد با غیبت، مشروطی، سنوات هستند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران همچنین از صدور گواهی بسته آموزشی فرعی برای دانشجویان مشمول خبر داد و گفت: عنوان گواهی بسته آموزشی فرعی، یکسان با عنوان رشته اصلی بوده و با پیشوند «گواهی بسته آموزشی فرعی» صادر می شود.

حسینی با بیان این مطلب که حتی دانشگاه هایی که تخصصی هستند می توانند از ظرفیت بین دانشگاهی استفاده کنند، گفت: اجرای این مدل دو وجهی، می تواند تحولی در آموزش دوره کارشناسی فراهم کند تا دانشجویان توانمندتر از گذشته وارد جامعه شوند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank