پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          06 اردیبهشت 1399 - 25 April 2020


معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی از برگزاری ۳ هزار و ۴۰۱ کلاس مجازی در یک روز خبر داد و گفت: ۲۵ هزار و ۵۳۱ نفر وارد این کلاس ها شده اند.

پرتال دانشگاهی به نقل از مختار جلالی جواران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت آموزش مجازی در دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: این دانشگاه در دهه ۷۰ با هدف ارائه آموزش مهارتی تشکیل شد و در حال حاضر حدود ۶۳۰ مرکز علمی کاربردی در سراسر ایران با حدود ۲۰۹ هزار دانشجو و نزدیک به ۱۹ هزار و ۶۰۰ مدرس در سراسر کشور مشغول فعالیت هستند.

وی ادامه داد: دانشگاه جامع علمی کاربردی به دلیل ماموریت مهارتی که داشت و ۶۰ درصد دروس خود را عملی و ۴۰ درصد آن را نظری ارائه می داد، زیاد خود را ملزم نمی دید که در راستای تامین زیر ساخت های آموزش مجازی سرمایه گذاری کند چرا که به نظر نمی رسد بتوان کار عملی را به صورت مجازی ارائه داد.

معاون آموزش دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و الزام دانشگاه ها به آموزش های مجازی گفت: باتوجه به شرایط بحرانی موجود در ۵ و ۱۱ اسفند ۹۸ در شورای مدیران و هیات رئیسه دانشگاه بحث آموزش مجازی مطرح شد و با توجه به  شرایط موجود، برای آموزش مجازی برنامه ریزی شد.

وی افزود: با بسیاری از شرکت‌های خصوصی و دولتی رایزنی و پروپوزال این شرکت ها اخذ و بررسی شد، چهار شرکت از میان بهترین شرکت ها معرفی و به یکی از آنها با ۳ شرط، کیفیت، سرعت و ضمانت ماموریت داده شد و این شرکت پای کار آمد و توانستیم در ۱۱ فرودین ۹۹ در استان های البرز، گلستان، آذربایجان شرقی و اصفهان به صورت پایلوت آموزش مجازی راه اندازی کنیم برخی مراکز نیز از قبل زیرساخت لازم را داشتند که از قبل از عید کار خود را شروع کرده بودند.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: ۱۷ فروردین ۹۹ زیرساخت های لازم فراهم شد و تمام مراکز علمی کاربردی در سراسر کشور از این زیرساخت ها استفاده کردند و تا حال توانسته ایم در یک روز  ۳ هزار و ۴۰۱ کلاس برگزار کنیم که تعداد دانشجویانی که وارد کلاس ها شده اند، ۲۵ هزار ۵۳۱ نفر بوه است.

وی افزود: در مجموع به دلیل پراکندگی مراکز، عمده کلاس ها به صورت آفلاین برگزار شده و تنها ۳۳ درصد به صورت آنلاین برگزار شده است.

جلالی تاکید کرد: درست است که به دلیل شیوع این ویروس برای کشور مشکل ایجاد شده اما این موضوع نباید به هیچ وجه روی کیفیت آموزش ما تاثیر بگذارد. باید تلاش کنیم از تمام امکانات سخت افزاری و نرم افزاری استفاده کنیم آموزش های خوبی ارائه کنیم به ویژه در بخش عملی که ۶۰ درصد دروس دانشگاه جامع علمی کاربردی عملی است.

جلالی افزود: از وزارت علوم انتظار داریم اختیارات بیشتری به دانشگاه ها ارائه دهد تا بخش عملی کیفی تر برگزار شود و ما بتوانیم دانش آموختگان آچار بدست به جامعه ارائه دهیم.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی