پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          10 اردیبهشت 1399 - 29 April 2020


رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: در بحث آموزش مجازی برای دروس عملی رویکرد دانشگاه این است که به شبیه سازها رجوع کرده و از شبیه سازها استفاده کند و اکنون در حال کار بر روی آن هستیم.

پرتال دانشگاهی به نقل از ابراهیم صالحی عمران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت آموزش های مجازی در دانشگاه فنی و حرفه ای افزود: بحث آموزش های مجازی از سال گذشته به عنوان یک سیاست جدی در دستور کار دانشگاه فنی و حرفه ای قرار گرفته بود بعد از شیوع کرونا نیز همه موسسات آموزشی این رویکرد را انتخاب کردند و به سمت آموزش مجازی حرکت کردند.

وی ادامه داد: اما نکته مهم در دروس دانشگاه فنی و حرفه ای این است که درباره واحدهای عملی که نیمی از دروس دانشگاه را به خود اختصاص می‌دهند چکار باید کرد؟ در حال حاضر دانشگاه فنی و حرفه ای حدود  ۲ هزار و ۳۰۰ کارگاه و آزمایشگاه دارد که دروس عملی آنجا ارائه می شود تجهیزات برخی از این کارگاه ها و آزمایشگاه ها با استانداردها فاصله دارند، مشکلاتی را برای ارائه دروس عملی ایجاد می کنند همین باعث شده است که دانشگاه فنی و حرفه ای درخصوص دروس عملی هم به سمت آموزش مجازی حرکت کند.

استفاده از شبیه سازها برای دروس عملی

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای افزود: در بحث آموزش مجازی برای دروس عملی رویکرد دانشگاه این است که به شبیه سازها رجوع کرده و از شبیه سازها استفاده کند و اکنون در حال کار بر روی آن هستیم. استفاده از شبیه سازها حسنی که دارد این است که هرکسی می تواند به آن دسترسی داشته باشد.

سیاستگذاری آموزشی به سمت استقلال در یادگیری

صالحی عمران خاطرنشان کرد: بحث کرونا سیاستگذاری آموزشی را به سمت استقلال در یادگیری هدایت کرد که براساس آن هر دانشجو امکان یادگیری را خارج از زمان و مکان و کارگاه داشته باشد.

وی ادامه داد: دانشگاه فنی و حرفه ای یک نرم افزاری به نام سمیاد ایجاد کرده است  که دانشجویان دانشگاه از طریق این نرم افزار وارد  آموزش های مجازی می شوند.

ارزشیابی مستمر اولویت دانشگاه فنی و حرفه ای

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای درباره نحوه برگزاری امتحانات فنی و حرفه ای افزود: در بحث ارزشیابی آموزشی همیشه یک اصطلاح داریم به نام ارزشیابی مستمر، به نظر من برگزاری امتحانات دانشگاهی در آخر سال روش درستی نیست، بنابراین ما در دانشگاه فنی و حرفه ای ارزشیابی مستمر را در کنار سایر روش ها پیشنهاد کرده و اولویت با ارزشیابی مستمر است.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی