پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          31 اردیبهشت 1399 - 20 May 2020


برترین مراکز آموزش عالی و فناوری کشور در حوزه تعاملات علمی بین‌المللی در سال ۱۳۹۸، در نشست مجازی معاونان بین‌المللی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی تقدیر شدند.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، در نشست مجازی معاونان و مدیران همکاری‌های علمی بین المللی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی وپژوهشی کشور، از برترین مراکز آموزش عالی و فناوری کشور در حوزه تعاملات علمی بین‌المللی در سال ۱۳۹۸ تقدیر شد.

در این نشست مجازی از دانشگاه‌های علم و صنعت ایران، گیلان، علامه طباطبایی، پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری و پارک علم و فناوری یزد به عنوان برترین مراکز آموزش عالی و فناوری کشور در حوزه تعاملات علمی بین المللی در سال ۱۳۹۸ تقدیر شد.

حسین سالار آملی، قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی و بین المللی در مراسم تقدیر از فعالان حوزه علم و فناوری بین المللی در خصوص نحوه انتخاب مراکز آموزش عالی و فناوری برگزیده اظهار داشت: ۱۲ شاخص برای دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها و ۸ شاخص برای پارک‌های علم و فناوری تعریف شد و در این چارچوب اطلاعات جمع آوری شد و در نهایت، پنج مرکز به عنوان مراکز برتر، قابل تقدیر شناخته شدند.

وی با تشکر از مساعدت و همکاری مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین المللی در این زمینه گفت: ۷۳ دانشگاه در سطح یک بررسی و دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان دانشگاه برتر، شایسته و قابل تقدیر شناخته شد.

سالار آملی افزود: این دانشگاه، ۲۹۶ طرح با استادان خارجی و ایرانیان مقیم خارج داشته و با داشتن ۴۰۰ مقاله بین‌المللی توانسته است بیشترین گرنت بین‌المللی را جذب کند. حضور در رتبه بندی‌های معتبر جهانی نیز یکی دیگر از شاخص‌های دانشگاه علم و صنعت ایران بود.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل افزود: دانشگاه گیلان نیز با داشتن ۷۳ طرح مشترک، به عنوان دانشگاه برتر در سطح دو دانشگاه‌ها، انتخاب شد. ۲۳۴ مقاله مشترک علمی و حضور در رتبه بندی‌های معتبر جهانی، از جمله شاخص‌های دیگری بوده که دانشگاه گیلان را شایسته تقدیر و انتخاب کرده بود.

وی در ادامه گفت: پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری نیز با ۵۶ همکاری مشترک با اساتید خارجی، ۹ پروژه مشترک بین المللی، ۷ پروژه با ایرانیان مقیم خارج از کشور و ۹ شرکت دانش بنیان به عنوان پژوهشگاه برتر در حوزه علم و فناوری بین المللی در سال ۱۳۹۸ برگزیده شد.

سالار آملی افزود: پارک علم و فناوری یزد نیز با ۲۷۵ شرکت دانش بنیان و سه شرکت خارجی در کنار راه اندازی سه شرکت در خارج از کشور، نامزد نهایی پارک علم و فناوری برتر در سال ۱۳۹۸ شد.

رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین المللی با تقدیر از دانشگاه علامه طباطبایی گفت: دانشگاه علامه طباطبایی از نوآوری و گسترش خوبی در فعالیت‌های علمی بین المللی برخوردار بوده و دستاوردهای شگرفی داشته است. با توجه به اینکه شاخص‌های تعریف شده برای ارزیابی فعالیت بین المللی عمدتاً فنی بوده، دانشگاه علامه طباطبایی توانسته با پذیرش ۲۳۶ دانشجوی بین المللی و ۹ طرح مشترک، یکی از دانشگاه‌های برتر در تعاملات بین المللی در سال ۱۳۹۸ باشد. این دانشگاه همچنین، ابتکارات خوبی در دوره کرونا داشته است.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی