پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          11 خرداد 1399 - 31 May 2020


رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به تمهیدات این دانشگاه برای برگزاری حضوری امتحانات پایان ترم، گفت: تمامی پروتکل های بهداشتی برای برگزاری امتحانات حضوری این دانشگاه اجرا خواهد شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه امیرکبیر، سید احمد معتمدی گفت: به طور قطع امتحانات این دانشگاه به صورت حضوری برگزار خواهد شد. برای رسیدن به این تصمیم چند جلسه با هیات رئیسه و شورای دانشگاه برگزار شد و در نهایت تصمیم به برگزاری حضوری امتحانات شد.

امتحانات مجازی کیفیت لازم را ندارد

معتمدی با بیان اینکه این دانشگاه نمی تواند امتحانات را مجازی برگزار کند، تاکید کرد: در دنیا نیز مطرح می شود که امتحانات مجازی و غیرحضوری کیفیت لازم را ندارد. ارزیابی دارای یک استاندارد است بنابراین تفاوت میان دانشگاه های معتبر و غیر معتبر در استاندارد امتحانات و ارزیابی است.

تاکید بر برگزاری امتحانات به صورت حضوری

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: در روند برگزاری امتحانات تاکیدات ستاد کرونا به صورت کامل رعایت خواهد شد که در این راستا دانشگاه با تراکم کمتر بازگشایی می شود.

معتمدی اضافه کرد: باتوجه به اینکه بسیاری از دانشجویان این دانشگاه از دیگر شهرهای کشور می آیند، بنابراین خوابگاهها باید باز شود اما در شرایط فعلی و برای جلوگیری از شیوع احتمالی بیماری کرونا تراکم در خوابگاه ها به حداقل و کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت خود می رسد و پروتکل های بهداشتی خیلی قوی اجرا خواهد شد.

وی گفت: دو مقطع تحصیلات تکمیلی و کارشناسی از یکدیگر جدا شده تا از این طریق کاهش تراکم در خوابگاه و کلاس های برگزاری امتحانات رعایت شود.

کاهش تراکم اتاق های خوابگاهی در زمان برگزاری امتحانات

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: کاهش تراکم در خوابگاه ها و در داخل دانشگاه به تنهایی کفایت نمی کند بلکه مهم تر از همه اقدامات، رعایت بهداشت فردی توسط دانشجویان است.

معتمدی ادامه داد: حتما از دانشجویان درخواست داریم که مسئله شیوع بیماری کرونا را بسیار جدی گیرند و اصول بهداشتی را رعایت کنند. 

وی خاطرنشان کرد: همچنین یکی از بحث هایی که وجود دارد، استفاده از ظرفیت پردیس های استانی دانشگاه است که امتحانات در آن پردیس ها برگزار شود تا دانشجویان در پردیس مرکزی دانشگاه تجمع نداشته باشند. حتی این احتمال وجود دارد که شرایط امتحان حضوری دانشجویان را در مرکز برخی استان های بزرگ فراهم کنیم.

معتمدی اظهار داشت: هر چند مجموعه این اقدامها برای دانشگاه هزینه بالایی دارد اما دانشجویان و خانواده ها بدانند که بیش از آنها نگران سلامت دانشجویان هستیم، حتما وضعیت استاندارد را برای برگزاری امتحانات تامین خواهیم کرد. 

آغاز امتحانات احتمالا از ۷ تیرماه

وی تاکید کرد: با روند کاهشی بیماری کرونا و تدابیری که اندیشیده شد، احتمالا امتحانات این دانشگاه از ۷ تیرماه آغاز خواهد شد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: دانشگاه از ۱۷ خردادماه فعال تر خواهد شد و در این راستا پروژه های تحقیقاتی، پروژه های کارشناسی ارشد و دکتری نیز با شتاب بیشتری دنبال می شود.

معتمدی ادامه داد:  باتوجه به اینکه کلاس های دانشگاه به صورت مجازی دنبال می شود و رو به اتمام است، نیازی به برگزاری کلاس های حضوری نیست.

وی افزود: در صورتی که شرایط محیا باشد از ۱۷ خردادماه اساتید در دانشگاه حضور بیشتری خواهند داشت و دانشجو اگر سوالی دارد می تواند در دانشگاه حاضر شود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: سلف و خوابگاه های دانشگاه تا ۷ تیرماه که زمان برگزاری امتحانات است، تعطیل خواهد بود؛ البته برنامه داریم یک هفته قبل از امتحانات خوابگاه ها را باز کنیم که دانشجویان اگر سوالی از اساتید دارند بتوانند به صورت حضوری در دانشگاه حاضر شوند اما هنوز این موضوع نهایی نشده است.

معتمدی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گذشته تجربه برگزاری دوره های مجازی را داشته است، گفت: زمانی این دانشگاه ۳ هزار و ۵۰۰ دانشجوی مجازی داشت که بیشترین تعداد دانشجویان مجازی را به خود اختصاص داده بود.

۱۰۰ درصد آموزش دانشگاه به صورت مجازی

معتمدی با بیان اینکه در اسفندماه سال گذشته برگزاری کلاس های مجازی در دانشگاه اجباری نبود، تاکید کرد: پس از تعطیلات نوروز این نوع آموزش در دانشگاه اجباری شد و درحال حاضر ۱۰۰ درصد کلاس های درسی این دانشگاه به صورت مجازی برگزار می شود.

وی عنوان کرد: برای دستیابی به این موضوع کمک هایی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت علوم دریافت کردیم و تجربیات خود را به دیگر دانشگاه های کشور نیز ارائه دادیم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: در این راستا دوره های آموزشی برای اساتید برگزار شد و دانشجویان و پرسنل ذی ربط به خوبی همکاری کردند.

معتمدی تاکید کرد: ۹۰ درصد دانشگاه های جهان همین مسیری که ما رفتیم را طی کردند و نباید در آینده نیز این تجربه را کنار بگذاریم و باید در کنار آموزش حضوری به آموزش مجازی نیز توجه داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد:  دانشگاه مشکلی از نظر زیرساخت برای دوره های مجازی ندارد اما باید قبول کنیم که آموزش مجازی کیفیت آموزش روزانه را نخواهد داشت. بلکه ترکیبی از آموزش حضوری و مجازی می تواند کیفیت مناسبی را عرضه کند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی