پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          12 خرداد 1399 - 01 June 2020


رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی از تاخیر هیات های اجرایی جذب دانشگاه های مادر در بررسی پرونده های جذب گلایه کرد و گفت: این موضوع باعث شده است فرایند جذب بسیار طولانی شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از علی آهون منش در گفتگو با خبرنگار مهر یکی از مشکلات موسسات غیرانتفاعی را فرایند طولانی جذب هیات علمی عنوان کرد و افزود: زمان رسیدگی به پرونده های متقاضیان جذب در هیات مرکزی جذب وزارت علوم ۴۵روز است که هیات مرکزی جذب در موعد مقرر به پرونده ها رسیدگی می کند، مشکل در هیات های اجرایی جذب دانشگاه های مادر است که باید صلاحیت علمی و اخلاقی اجتماعی متقاضیان هیات علمی را تعیین کنند.

وی ادامه داد: جلسات هیات های مذکور در دانشگاه های مادر بسیار با تاخیر برگزار می شود، روند آن این است که نهایت بین ۳ تا ۶ ماه پرونده متقاضی جذب در این هیات ها تعیین تکلیف شود ولی معمولا پروسه بررسی پرونده متقاضیان در این کمیته ها یک تا ۲ سال طول می کشد.

رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی افزود: بنابراین برای جذب متقاضیان در هیات مرکزی جذب مشکلی وجود ندارد و به پرونده ها رسیدگی می شود ولی پرونده ای از هیات های اجرایی مرکز جذب دانشگاه ها ارسال نمی شود که وزارت علوم به آن رسیدگی کند، مشکل اساسی در هیات های اجرایی جذب دانشگاه ها است.

وی ادامه داد: دانشگاه و موسسات غیرانتفاعی درحال حاضر حدود ۱۲ هزار نفر هیات علمی ثابت و حدود ۳۶ هزار عضو پاره وقت و حق التدریسی دارد.

به گزارش مهر، هیات مرکزی جذب نیز  از تاخیر در رسیدگی به پرونده های جذب در دانشگاه ها گلایه کرده و تقاضای بروزرسانی پرونده‌ها را داشته است.

مرکز جذب وزارت علوم اعلام کرده بود: همانگونه که مکررا اعلام شده برابر مقررات و جدول زمانی اعلام شده از سوی هیات عالی جذب اعضای هیات علمی سقف تعیین شده برای توقف پرونده ها در دانشگاه ها حداکثر ۹۰ روز و برای بررسی نهایی در وزارت علوم حداکثر ۴۵ روز اعلام شده است. ولی متاسفانه توقف در دانشگاه و موسسات خیلی بیشتر از این زمان است و این گلایه مکررا از دانشگاه و موسسات است.

مکررا اتفاق می‌افتد که یک موسسه یا دانشگاه در ۹۰ روز بعد از فراخوان حتی فایلهای ارسالی از سوی سامانه را مورد بازبینی اولیه انجام نداده است. قبلاً دانشگاه ها و موسسات این اشکال را منتسب به وزارت علوم می کردند. لکن از سال ۹۴ به بعد که تمامی فرآیند ها روی سامانه شفاف سازی شده است چنین ادعاهایی نمیتواند مسموع باشد و این مستندسازی شفاف اگرچه مصلحت برخی از دست اندرکاران را تامین نکرده است لکن زمینه را برای استیفای حقوق شهروندی داوطلبان فراهم ساخته است.

هم اکنون گلوگاه‌های انباشت پرونده ها شناسایی شده و هر مانعی که می توانسته است بر روند جذب و شفافیت آن تاثیر بگذارد برداشته شده است. همه داوطلبان می توانند روی پروفایل خود سیر جذب و مراحل پرونده تقاضای خود را ببینند برخی از دانشگاه‌ها با سامانه سازی داخلی و یا عدم شارژ اطلاعات در سامانه جامع سعی در پنهان کاری و اعمال سلیقه‌های شخصی می کنند اما هیات مرکزی جذب این موارد را مصداق بی عدالتی می داند و خواهان توجه بیشتر به حقوق عامه و پرهیز عامه و پرهیز از هر گونه مصداق ظلم است.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی