پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          07 امرداد 1399 - 28 July 2020


معاون وزیر علوم گفت: در سال تحصیلی جدیددروس عملی به صورت حضوری ارائه می شودو این امکان پیش بینی شده تا دانشجویان دروس عملی را حد المقدور به صورت میهمان در دانشگاه‌های محل سکونت خود بگذرانند.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکتر مجتبی صدیقی در گردهمایی که با حضور و مشارکت معاون آموزشی وزیر علوم برگزار شد؛ با اشاره به تجربه دانشگاه‌ها در ارائه دروس به صورت مجازی در ایام کرونا گفت: در ترم تحصیلی گذشته پتانسیل خوبی در دانشگاه‌ها برای آموزش مجازی ایجاد شد که برای آموزش عالی کشور یک سرمایه است و حتی پس از کرونا نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: در ترم گذشته شاهد برخی چالش ها در بحث ارزیابی پایان ترم بودیم که انتظار می رود با تکیه بر تجربه بدست آمده در ترم آتی برای این موضوع نیز برنامه ریزی شود و آمادگی قبلی وجود داشته باشد.

معاون وزیر علوم تاکید کرد: ما در هر شرایطی در مقابل نسل جدید و دانشجویان مسئولیت داریم و باید طوری برنامه ریزی کنیم که مسائلی مانند کرونا مانع تحصیل و پرورش آنان نشود.

وی با اشاره به ضرورت برنامه ریزی بلندمدت برای شرایط تحصیل ویژه ایام کرونا گفت: نحوه اسکان خوابگاهی و تغذیه مهمترین دغدغه های معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها در ایام کرونا است.

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: در شرایط کنونی ارائه خدمات تغذیه در حد نیاز قابل انجام می‌باشد و در موارد ضرورت تغذیه به صورت بسته بندی ارائه می شود و استفاده از رستوران های مکمل توصیه می‌شود.

دکتر صدیقی تاکید کرد: در مجموع کل ظرفیت خوابگاهی امکان استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت وجود دارد ولی در دانشگاه‌ها و خوابگاه بسته به تعداد و بزرگی اتاقها و امکانات مشترک، امکان ارائه خوابگاه متفاوت است.

وی اظهار داشت: خدمات خوابگاهی به صورت چرخشی ارائه می شود و باید بازه مشخصی نیز خوابگاه‌ها به نو دانشجویان اختصاص یابد تا با محیط دانشگاه‌ها آشنا شوند.

معاون وزیر علوم اظهار داشت: ترم تحصیلی پیش رو به صورت تلفیق حضوری و مجازی برگزار می شود به صورتی که دروس نظری به صورت مجازی و دروس عملی به صورت حضوری ارائه می شود و این امکان پیش بینی شده است تا دانشجویان دروس عملی را حد المقدور به صورت میهمان در دانشگاه‌های محل سکونت خود بگذرانند.

وی افزود: ثبت نام از دانشجویان برای انتخاب دانشگاه برای گذراندن دروس عملی و آزمایشگاهی در سامانه سجاد از امروز ۶ مرداد ماه آغاز می شود و از دانشگاه‌ها انتظار می رود حداکثر مساعدت را با در خواست ها داشته باشند تا شاهد کاهش تردد دانشجویان در شرایط حاضر باشیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: دانشگاه‌ها مراکز بهداشت و درمان را تجهیز و تقویت کنند، با دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه خود همکاری نزدیک داشته باشند و از طریق مراکز مشاوره با دانشجویان در معرض آسیب تعامل داشته باشند چرا که تماس دانشگاه با دانشجویان در یاد و خاطره آنها مانده و موجب همدلی بیشتر خواهد شد.

وی در خصوص ورزش و تربیت بدنی به عنوان بخشی از فعالیت های تحت مدیریت معاونان دانشجویی گفت: توسعه فضاهای ورزشی با قدرت ادامه یابد و واحدهای عملی تربیت بدنی با پیش بینی های لازم و با تقسیم بندی دانشجویان به چند گروه و نیز استفاده از نرم افزارهای موبایلی برگزار شود.

 صدیقی در خصوص دانشجویان غیر ایرانی گفت: در خصوص این دانشجویان نیز اولویت بر ارائه دروس به شکل غیر حضوری است و حتی دروس فارسی به دانشجویان غیر فارسی زبان نیز باید به صورت مجازی ارائه شود.

وی تاکید کرد: در مواردی که حضور فیزیکی دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه ضرورت دارد باید نسبت به بازگشت آنان به کشور براساس ضوابط وزارت بهداشت برنامه ریزی شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان در پایان تاکید کرد: معاونان دانشجویی در فرصت باقی مانده تا آغاز سال تحصیلی برای سناریوهای مختلف حضور دانشجویان در محیط دانشگاه، پذیرش دانشجویان، امتحانات؛ دروس عملی و مواردی از این قبیل برنامه ریزی کنند و حداکثر  آمادگی را داشته باشند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی