پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          12 امرداد 1399 - 02 August 2020


معاون اداری مالی وزارت علوم جزئیات تخصیص بودجه تملک و دارایی های سرمایه ای سال ۹۹ را که در ۳ ماه اول سال جاری به دانشگاه ها، مراکزپژوهشی و پارک های علم و فناوری اختصاص یافته تشریح کرد.

پرتال دانشگاهی به نقل از محمد تقی نظر پور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به گزارش تخصیص بودجه تملک و دارایی های سرمایه ای سال ۹۹ که در ۳ ماه اول سال جاری به دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و پارک های علم و فناوری اختصاص یافته است گفت: بودجه تملک دارایی و سرمایه ای وزارت علوم در سال جاری حدود ۲۱ هزار میلیارد ریال است که نسبت به سال قبل ۲۷ درصد رشد داشته است.  

وی ادامه داد: ما یک سری طرح هایی داریم که در ردیف های متمرکز در معاونت های مختلف مانند معاونت دانشجویی، پژوهشی، سنجش و صندوق رفاه قرار دارد که تخصیص بودجه این طرح ها افزایش  ۴۷ درصدی را نسبت به سال ۹۸ نشان می دهد.

معاون اداری و مالی وزارت علوم افزود: در طرح های دانشگاه ها و مراکز پژوهی ما پروژه های عمرانی متعددی وجود دارد از جمله طرح های تامین فضای آموزشی، تعمیر و تجهیز و محوطه سازی که بودجه آنها نسبت به سال ۹۸ حدود ۲۵ درصد رشد داشته است.

نظرپور افزود: یک سری طرح های پژوهشی نیز داریم که شامل طرح های تامین فضا، تعمیر و تجهیز کارگاه ها و مراکز پژوهشی می شود که اعتبار آنها حدود ۲۰درصد نسبت به سال ۹۸ رشد داشته است در مجموعه در اعتبار سال ۹۹ در طرح های عمرانی ۲۷ درصد نسبت به سال ۹۸ رشد داشته ایم.

وی افزود: در ۳ ماهه اول سال جاری، در طرح های ردیف های متمرکز ۵۳ درصد اعتبار تخصیص داده شده است، در طرح های دانشگاه ها و مراکز آموزشی که محوطه سازی و تعمیرات اساسی را نیز شامل می شود ۶۶ درصد تخصیص اعتبار داشتیم و در مراکز پژوهشی در حوزه عمرانی، ۶۸ درصد تخصیص اعتبارداشتیم.

وی ادامه داد: در مجموع ۶۵ درصد در ۳ ماهه اول سال اعتبار تخصیص داده شده است که نسبت به سال های گذشته تخصیص خوب و مناسبی است.  

معاون اداری مالی وزارت علوم افزود: در بخش تعمیرات اساسی جا دارد که از مسئولان سازمان برنامه بودجه تشکر کنم که به این موضوع توجه کردند، معمولا تعمیرات اساسی ما گاهی انتهای شهریور و گاهی مهر و آبان ماه اختصاص می یافت که امسال قبل از تابستان تخصیص تعمیرات اساسی را دریافت کردیم همچنین در تعمیرات اساسی ردیف های ملی حدود  ۸۵ درصد اعتبار تخصیص داده شد که همه نقدی است.

وی ادامه داد: ولی متاسفانه برای طرح های استانی ۳۸ درصد اعتبار اختصاص داده شده است که ۱۰ درصد نقدی، ۲۸ درصد اسناد خزانه با سررسید دوساله است که برای تعمیرات اساسی خوب نیست چون دانشگاه های کوچک ما در حوزه تعمیرات اساسی باید با ریال به پیمانکارهای جزء خود پول پرداخت کنند تا دچار مشکل نشوند.

وی افزود: در مجموع طرح های ملی در وضعیت خوبی هستند. اگر بخواهیم تخصیص تعمیرات اساسی و صرفا در حوزه تعمیرات اساسی و خرید تجهیزات را لحاظ کنیم حدود ۸۱ درصد اعتبار در ۳ ماهه اول سال اختصاص داده شده است. از این رو ما انتظار داریم دانشگاه ها در ایام تابستان تعمیرات اساسی خوبی در سلف سرویس، خوابگاه ها و فضای آموزشی و فرهنگی و ورزشی انجام دهند.

نظرپور افزود: در بحث پارک های فناوری و مراکز پژوهشی در حوزه تامین فضا ۶۶ درصد تخصیص اعتبار داشتیم و در تعمیرات اساسی مراکز پژوهشی ۷۳ درصد تخصیص گرفتیم که تخصیص خوبی است.

وی افزود: اعتبار طرح های ملی در تعمیرات اساسی مراکز پژهشی و فناوری ۱۰۰ درصد و همه به صورت نقدی در ۳ ماهه اول سال پرداخت شد. خزانه برخی موارد را پرداخت کرده است دانشگاه هایی که هنوز این تخصیص را دریافت نکرده اند بایستی پیگیری کنند تا از خزانه دریافت کنند.

نظرپور افزود:  اعتبار طرح های عمرانی استانی هم حدود  ۳۸ درصد است که ۱۰ درصد آن نقدی بوده است.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی