پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          19 مهر 1399 - 10 October 2020


رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم جزئیات ثبت نام وام‌های دانشجویی را اعلام کرد و گفت: مشکلی از لحاظ تامین منابع وام شهریه نداریم.

پرتال دانشگاهی و به نقل از ناصر مطیعی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئیات ثبت نام وام‌های دانشجویی در سال تحصیلی جدید گفت: پورتال صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم برای ثبت نام وام‌های دانشجویی باز شده است و دانشجویان تا اواخر آبان و اوایل آذرماه فرصت دارند نسبت به ثبت وام درخواستی خود اقدام کنند.

اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان وام برای نیمسال اول سال تحصیلی جدید

وی با اشاره به اعتبار پیش بینی شده برای وام‌های دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی گفت: اعتبار مصوب سال ۹۹ و اعتبار مصوب هیات امنا برای نیمسال اول، ۳۰۰ میلیارد تومان است و البته این مشروط به این است که سازمان برنامه و بودجه کشور تخصیص صندوق رفاه دانشجویان را به صورت کامل اختصاص دهد و همچنین افرادی که به صندوق رفاه قسط می‌پردازند به موقع به تعهدات خود عمل کنند تا صندوق بتواند منابع لازم این ۳۰۰ میلیارد تومان تامین کند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تاکید کرد: مشکلی از لحاظ تامین منابع وام شهریه نداریم.

وی درباره وام ضروری نیز افزود: افراد برای نیازهای ضروری اجتناب ناپذیر خود می‌توانند برای وام ضروری ثبت نام کنند، دانشجویی ممکن است از این وام برای درمان بیماری و دانشجوی دیگری برای خرید ابزار آموزشی تحصیلی استفاده کند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان به شرایط دریافت وام‌های دانشجویی اشاره کرد و افزود: برای هر وامی شرایطی قید شده است بنابراین دانشجویان باید اول شرایط وام‌ها را مطالعه کرده و سپس نسبت به ثبت نام و دریافت وام اقدام کنند، برخی از دانشجویان با توجه به شرایط مذکور می‌توانند یک وام و برخی دیگر دو تا ۳ وام ثبت نام کنند، شرایط وام‌ها مهم است.

وی درباره اینکه کدام دانشجویان در اولویت دریافت وام هستند گفت: این موضوع برعهده دانشگاه‌ها است اگر تعداد متقاضیان وام‌ها دانشجویی نسبت به منابعی که برای دانشگاه تعیین شده، خیلی بیشتر باشد دانشگاه مجبور است اولویت بندی کند.

مطیعی با بیان اینکه منابع صندوق رفاه دانشجویان نیز محدود است افزود: با وجود منابع محدود ترم قبل تمام دانشجویانی که تقاضای وام ضروری داشته و این وام به آنها تعلق می‌گرفت، وام خود را دریافت کردند.

به گزارش مهر، درباره آغاز ثبت نام وام‌های دانشجویی در سال تحصیلی جدید گفت: ثبت نام وام‌های دانشجویی از ۱۶ مهر ماه آغاز شده است. در سال تحصیلی جدید دانشجویان می‌توانند در ۵ نوع وام تحصیلی، شهریه، ضروری، مسکن و ویژه دکتری ثبت نام کنند.

مبالغ وام‌های دانشجویی در سال تحصیلی جدید افزایش یافتند. در سال تحصیلی پیش رو وام‌ها به لحاظ مبلغ تقویت شدند، وام تحصیلی که از ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان بود به ۱.۵ تا ۲ میلیون تومان افزایش یافت.

همچنین در سیستم جدید وام شهریه که از وام‌های پر تقاضا و پر استقبال صندوق رفاه است. وام شهریه مقطع دکتری تخصصی ناپیوسته ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود که تا پنج میلیون افزایش داشته است.

وام ضروری نیز قبلاً یک میلیون تومان بوده که در حال حاضر به صورت رویداد در موارد خاص از ۳ میلیون تا ۵ میلیون پرداخت می‌شود. همچنین وام مسکن متاهلان در تهران از ۱۰ به ۲۵ میلیون تومان افزایش یافته است و در کلان شهرها تا ۲۰ میلیون و در سایر شهرها تا ۱۵ میلیون تومان افزایش یافت. امسال ۲۲۰ میلیارد تومان برای وام تحصیلی پیش‌بینی شده است.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی