پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          22 مهر 1399 - 13 October 2020


رئیس انجمن یادگیری الکترونیکی ایران با اشاره به جزئیات رتبه‌بندی دانشگاه‌ها از نظر آموزش مجازی، گفت: فرایند ارزیابی الکترونیکی دانشگاه‌ها ظرف دو هفته آینده آغاز می‌شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از علی اکبر صفوی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئیات رتبه بندی الکترونیکی دانشگاه‌ها گفت: از آنجا که انجمن یادگیری الکترونیکی ایران تخصصی‌ترین و مجرب‌ترین انجمن مرتبط با مباحث آموزش و یادگیری الکترونیکی در کشور است، وزارت علوم به این انجمن اعلام کرد برای انجام رتبه بندی الکترونیکی دانشگاه‌ها آمادگی دارد یا خیر. البته این کار از چند سال قبل در انجمن آغاز شده بود.

وی ادامه داد: انجمن از چند سال قبل تمام شاخص‌ها، فرآیندها و روندها را برای ارزشیابی مؤسسات و اعتبار بخشی آنها به طور تخصصی انجام داده و تمام فرآیندهای آن را آماده کرده است.

آغاز فرایند ارزیابی دانشگاه‌ها از نظر آموزش الکترونیکی ظرف دو هفته آینده

رئیس انجمن یادگیری الکترونیکی ایران افزود: قرار است بزودی به صورت داوطلبانه از بین مراکزی که خدمات آموزش الکترونیک ارائه می‌کنند چه در بخش خصوصی (مجموعه‌های زیر نظر وزارت علوم، مانند غیرانتفاعی‌ها) چه دانشگاه‌هایی که تمام مجازی یا الکترونیکی هستند و چه دانشگاه‌هایی مانند تهران، شیراز و اصفهان فرآیند ارزیابی را آغاز کنیم. البته با اعلام داوطلبی خودشان. مقدمات کار آماده شده است و ظرف دو هفته آینده فرآیند آن آغاز می‌شود.

محرمانه بودن اطلاعات رتبه بندی

وی ادامه داد: اطلاعات این موضوع برای خود دانشگاه‌ها و وزارت علوم محرمانه می‌ماند.

صفوی هدف از اجرای طرح رتبه بندی الکترونیکی دانشگاه‌ها را ارتقای کیفیت و تضمین کیفیت عنوان کرد و افزود: به همین دلیل ما پس از این‌که بر اساس شاخص‌ها دانشگاه‌ها را مشخص کردیم، توصیه‌های خود را نیز اعلام می‌کنیم و به دانشگاه‌ها می‌گوییم، نسبت بقیه چه جایگاهی دارند.

وی ادامه داد: برای بعضی از فعالیت‌ها ما یک نقطه مطلوب داریم، اما وقتی راجع به خدمتی مانند آموزش الکترونیکی صحبت می‌کنیم، بهترین سطح کیفیت چیست؟ هنوز چیزی در این خصوص تعریف نشده است، به همین دلیل ما نقاط قوت دانشگاه و جایگاهش را نسبت به جایی که می‌تواند ارتقا دهد، اعلام می‌کنیم.

رئیس انجمن یادگیری الکترونیکی ایران افزود: برای همین بهترین شرایط موجود دانشگاه را عنوان کرده و جهت‌گیری نقاط مطلوب را به آن‌ها می‌گوییم و بعد دانشگاه‌ها نقاط قوت و ضعف خود را دیده و خود را برای ارتقای کیفیت ارتقا می‌دهند.

در صورت درخواست دانشگاه‌ها جایگاه آنها اعلام می‌شود

وی ادامه داد: ما این آمادگی را داریم که در صورتی که موسسات بخواهند جایگاه شان را اعلام کنیم.

صفوی با بیان اینکه این کار در جهت ارتقای کیفیت صورت می‌گیرد، افزود: همچنین این کار هزینه‌بر است. وزارت علوم پیش بینی کرده است که شاید بتواند هزینه ده تا بیست مؤسسه و مرکز را تامین کند، متناسب با هر تعداد که وزارت علوم اعلام کند، انجمن آمادگی دارد تا آن را انجام دهد.

صفوی تاکید کرد: در انتخاب دانشگاه‌ها حتماً از زیرنظام‌های مختلف کار خواهیم کرد یعنی از بین غیرانتفاعی‌ها، دانشگاه‌های بزرگ و دانشگاه‌های کوچک از هر کدام به صورت تصادفی نمونه‌هایی را انتخاب می‌کنیم و چه‌بسا شرایط یک دانشگاه کوچک از برخی از شرایط دانشگاه‌های بزرگ بهتر باشد.

وی ادامه داد: لذا ما تعدادی از مراکز علمی را متناسب با آنچه که وزارت علوم اعلام کند، انتخاب می‌کنیم البته همه داوطلبانه است و اجباری در آن نیست مراکزی که دوست دارند شرایطشان توسط یک انجمن علمی و غیرانتفاعی ارزیابی شود، داوطلب می‌شوند. تا کنون نیز چند دانشگاه برای این منظور اعلام آمادگی کرده‌اند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی