پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          04 آبان 1399 - 25 October 2020


معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان از بازنگری وام ودیعه مسکن و حذف مقطع تحصیلی از وام ودیعه مسکن خبرداد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، الیاس منیری در خصوص وام‌های دانشجویی گفت: برخی از وام‌های صندوق رفاه دانشجویان از گذشته با کارمزد ۴ درصد پرداخت می‌شد که تغییری نکرده است ضمن اینکه دانشجویی که می‌خواست از تسهیلات صندوق بهره مند شود، باید ضامن کارمند رسمی یا پیمانی دولت را معرفی می‌کرد که برای پوشش بیشتر جامعه هدف، امسال شرایط ضامنان دانشجویی تسهیل شد و کارکنان قراردادی تمام دستگاه‌های دولتی و برخی حرفه و مشاغل هم وارد این حوزه شد.

وی درباره اینکه دانشجویان محدودیتی در دریافت وام دارند یا خیر افزود: هدف صندوق رفاه پوشش بیشتر دانشجویان به ویژه در شهرستان‌ها است تمام دانشجویان غیرشاغل می‌توانند وام دریافت کنند، فقط دانشجویان شاغل نمی‌توانند از وام برخوردار شوند.

معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان افزود: وام شهریه تنها وامی است که د رصورتی که منابع داشته باشیم دانشجویان شاغل در اولویت دوم قرار می‌گیرند و اگر منابع مازاد بماند شاغلان هم می‌توانند از این وام بهره مند شوند.

وی ادامه داد: در سال تحصیلی جدید کرونا تاثیر ویژه‌ای داشته و ما سال تحصیلی ویژه‌ای را آغاز کردیم. علی رغم اینکه دانشگاه‌ها به صورت مجازی و با حداقل دانشجویان تشکیل می‌شود ولی نیاز به وام‌های دانشجویی و حمایت از دانشجویان به لحاظ اقتصادی در این دوره زمانی موضوع مهمی است به ویژه که در شرایط اقتصادی خوبی نیز نیستیم.

منیری افزود: وظیفه خود دانستیم حمایتمان را از دانشجویان تا چند برابر افزایش دهیم بنابراین طرح تجمیع وام‌های دانشجویی را عملیاتی کردیم به چند وام اصلی و پر تقاضا توجه ویژه شد وام تحصیلی که از ۶۰۰ هزار تومان بود به یک میلیون و ۵۰۰ تا دو میلیون تومان افزایش یافت.

وی ادامه داد: وام ضروری که سال گذشته با افزایش ۴۰ تا ۵۰ درصدی به یک میلیون تومان رسیده بود، امسال بین ۳ تا ۵ میلیون افزایش پیدا کرد.

منیری افزود: وام ودیعه مسکن که در گذشته متناسب با شهرها و مقاطع تفاوت داشت بازنگری و مبلغ وام آن افزایش یافت و دانشجویان به لحاظ مقطع از این بحث مستثنی شدند و مقطع تحصیلی تاثیری در اخذ وام ودیعه مسکن ندارد.

وی ادامه داد: وام ودیعه مسکن در تهران از ۱۰ میلیون تومان که به دانشجویان دکتری ارائه می‌شد به ۲۵ میلیون تومان افزایش یافت و در کلان شهرها ۲۰ میلیون و در سایر شهرها تا ۱۵ میلیون تومان افزایش یافت که در مواردی در وام‌ها تا ۱۰۰ درصد رشد داشتیم.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی