پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          14 اسفند 1399 - 04 March 2021


معاون دانشجویی دانشگاه تهران از نوسازی و بازسازی ۴ خوابگاه سطح شهر دانشگاه تهران تا اردیبهشت ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: خوابگاه های با رتبه ۴ و ۵ به رتبه یک ارتقا می یابند.

پرتال دانشگاهی به نقل از سعید حبیبا در گفتگو با خبرنگار مهر درباره وضعیت خوابگاه‌های این دانشگاه، با بیان اینکه در سنوات گذشته معمولاً بازسازی خوابگاه‌ها محدود به برخی تعمیرات ضروری بوده است، گفت: امسال ما با استفاده از فرصتی که بواسطه شرایط کرونا و عدم حضور دانشجویان در خوابگاه‌ها ایجاد شد، اقدام به نوسازی اساسی و بنیادین ۴ خوابگاه سطح شهر کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه خوابگاه‌های سطح شهر دانشگاه تهران ساختمان‌هایی هستند که اساساً به منظور کاربری خوابگاهی احداث نشده و در سالیان گذشته با برخی تغییرات، شکل خوابگاه به خود گرفته اند، افزود: ما درحال نوسازی و بازسازی اساسی ۴ خوابگاه؛ ساختمان قدس یک، ساختمان شهدای دانشجو، خوابگاه رودکی و خوابگاه قدس هستیم.

حبیبا ادامه داد: در حال حاضر نوسازی ۶۵۰۰ متر مربع فضای خوابگاهی را در دست اجرا داریم و با تغییرات ساختاری صورت گرفته، علاوه بر افزایش ظرفیت اسکان و بازسازی بنیادین تأسیسات، ۱۱۰۰ متر فضای فرهنگی و ورزشی نیز در این خوابگاه‌ها ایجاد کرده ایم.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه گنجایش این ۴ خوابگاه نزدیک به ۱۱۰۰ نفر است، اظهار داشت: از جمله اقدامات صورت گرفته در روند نوسازی خوابگاه‌ها می‌توان به احداث و نصب و یا تعویض و تعمیر آسانسورها، نوسازی سیستم آب و فاضلاب، تأسیسات، و برق، تعویض درب و پنجره‌ها و بازسازی پله‌ها و … اشاره کرد.

وی درباره میزان پیشرفت کار نوسازی این خوابگاه‌ها گفت: تعدای از این خوابگاه‌ها که در ضلع شرقی دانشگاه تهران واقع شده اند، با کمک خیرین، صندوق رفاه دانشجویی و خود دانشگاه تهران، تا ۷۰ درصد پیشرفت داشته و امیدواریم تا اردیبهشت ماه آینده تعمیرات به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه تمامی خوابگاه‌های دانشجویی از سوی صندوق رفاه مورد بازرسی قرارگرفته و از نظر کیفی، رتبه بندی و درجه بندی می‌شوند، افزود: کارهای صورت گرفته در بازسازی این خوابگاه‌ها به حدی بنیادی و اساسی است که از رتبه ۴ و ۵ به خوابگاه‌های رتبه یک ارتقا خواهند یافت.

حبیبا همچنین به ساخت ۲ خوابگاه جدید در کوی دانشگاه نیز اشاره کرد و ادامه داد: یکی از این خوابگاه‌ها (بصورت سوئیت های ۲ اتاقه با آشپزخانه و سرویس بهداشتی مجزا) ظرفیت پذیرش ۲۹۰ نفر دانشجو را دارد که تقریباً ۹۵ درصد پیشرفت عملیاتی و اجرایی داشته و امیدواریم تا آخر اسفند یا نهایتاً فروردین ماه سال آینده، کار احداث آن به سرانجام برسد.

وی افزود: خوابگاه دیگر در حال ساخت در کوی دانشگاه نیز تحت عنوان خوابگاه استعدادهای درخشان، با ظرفیت ۱۸۶ نفر و با کمک بنیاد خیرین دانشکده فنی در حال احداث است و ان شاءالله این خوابگاه نیز تا مهر ماه سال آینده، به بهره برداری خواهد رسید.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران درباره ظرفیت خوابگاه دانشجویی متاهلی، گفت: دانشگاه تهران یکی از معدود دانشگاه‌های کشور است که خوابگاه متاهلی دارد. اما با توجه به تعداد کل دانشجویان دانشگاه تهران، در این زمینه با مشکل اساسی روبرو هستیم.

حبیبا با اشاره به تعداد ۴۵ هزار دانشجوی دانشگاه تهران افزود: در خوشبینانه ترین حالت، اگر فقط ۵ درصد از دانشجویان این دانشگاه را متأهل و نیازمند خوابگاه در نظر بگیریم، یعنی ۲۲۵۰ دانشجوی متقاضی خوابگاه متاهلی! این درحالیست که مجموع ظرفیت خوابگاه متاهلی ما ۴۲۰ خوابگاه است.

وی ادامه داد: جدا از محدودیت ما در زمینه ظرفیت پذیرش خوابگاه متأهلین، بعد دیگر قضیه این است که دانشجویانی که در این خوابگاه‌ها ساکن می‌شوند، برخلاف زمان اسکان، متأسفانه هنگام خروج هیچ عجله‌ای ندارند و با تأخیر خوابگاه را ترک می‌کنند.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران گفت: در شرایطی که ما به علت محدودیت خوابگاه متاهلی وظیفه داریم که عدالت را در توزیع همین امکانات محدود رعایت کنیم، متأسفانه غالباً شاهد این هستیم که دانشجویان ساکن در این خوابگاه‌ها، با پایان یافتن مهلت اسکان، نسبت به تخلیه همکاری و تعامل مورد انتظار را با دانشگاه ندارند.

وی افزود: طبق مقررات جاری دانشگاه، دانشجوی مقطع کارشناسی، بعد از پشت سر گذاشتن ترم سوم، به مدت ۵ ترم، دانشجوی کارشناسی ارشد حداکثر ۲ ترم و دانشجوی دکتری هم نهایتاً ۶ ترم امکان استفاده از این خوابگاه‌ها را دارد، اما با پایان این زمان، معمولاً در تخلیه خوابگاه همکاری خوبی ندارند.

حبیبا با بیان اینکه در صورت تأمین اعتبار دانشگاه تهران برای افزایش ظرفیت خوابگاه‌های متاهلی آمادگی کامل دارد، اظهار داشت: علاوه بر این مذاکراتی را برای احداث یک ساختمان با ۱۱۰ سوئیت، با یک مجموعه خیرین از شهر کاشان انجام دادیم که با توافقات صورت گرفته ان شاء الله در آینده‌ای نزدیک کلنگ احداث آن زده و با ساخت آن، قدم بزرگی در راستای افزایش ظرفیت خوابگاه متاهلی برداشته خواهد شد.

وی درباره چگونگی اسکان دانشجویان در خوابگاه‌های دانشگاه تهران در سال ۱۴۰۰ نیز گفت: برنامه ما در سال آینده، کماکان طبق روال کنونی و بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا است. لذا آن دسته از دانشجویان که ضرورت حضورشان در خوابگاه، توسط استاد راهنما و رئیس دانشگاه تأیید شود، امکان استفاده از خوابگاه را خواهد داشت و تا زمانی که ستاد ملی کرونا مصوبه جدیدی در این خصوص ابلاغ نکند، طبق مصوبه قبلی عمل می‌کنیم.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی