پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          20 اسفند 1399 - 10 March 2021


دانشگاه ها برنامه زمانبندی خود را برای تعطیلی خوابگاه ها در اسفند ۹۹ و بازگشایی مجدد در فروردین ۱۴۰۰ اعلام کردند و بنا بر تاکید دانشگاه ها بازگشایی مجدد به نظر ستاد کرونا بستگی دارد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، دانشگاه‌ها در اطلاعیه‌های مختلف اعلام کرده اند خوابگاه‌ها در ایام نوروز بسته خواهند بود؛ در این بین برخی‌ها زمان بازگشایی مجدد خوابگاه‌ها در فروردین ۱۴۰۰ را اعلام کرده و برخی دیگر گفته اند بازگشایی مجدد بستگی به نظر ستاد کرونا دارد و تغییر تاریخ بازگشایی مجدد دور از انتظار نیست.

با این حال برخی دانشگاه‌ها تاکید کرده اند دانشجویانی که نیاز به اسکان دارند، باید در سامانه‌های مربوطه درخواست خود را ثبت کنند. برخی دیگر حضور دانشجویان در خوابگاه را منوط به اخذ برگه تاییدیه سلامت عنوان کرده اند. همچنین تعدادی از دانشگاه‌ها در نظر دارند در این ایام بیشتر فعالیت‌های خود را در جهت رفع مشکلات بهداشتی، سم پاشی و تعمیر و تجهیز جزئی ساختمان‌های خوابگاهی متمرکز کنند.

برنامه زمان بندی تعطیلی خوابگاه‌ها در برخی دانشگاه‌ها در نوروز ۱۴۰۰ به شرح زیر است؛

تعطیلی خوابگاه‌های دانشگاه شریف از ۲۷ اسفندماه / بازگشایی محدود ۱۲ فروردین

معاونت دانشجویی دانشگاه شریف اعلام کرده است؛ درب کلیه خوابگاه‌ها از ساعت ۱۵ عصر روز چهارشنبه ۲۷ اسفند ماه بسته خواهد شد و از دانشجویان تقاضا می‌شود نسبت به خروج از خوابگاه‌ها تا زمان مذکور اقدام کنند. بعد از این ساعت، امکان تردد در خوابگاه‌ها مقدور نیست و خوابگاه‌ها مجدداً ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ بازگشایی می‌شوند.

در صورت تغییر شرایط و محدودیت اسکان و تردد (با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا) زمان بازگشایی خوابگاه‌ها متعاقباً از طریق سامانه اسکان dorm.sharif.ir اطلاع رسانی می‌شود. همچنین دانشجویانی که مهلت اسکان آنان تا پایان سال جاری است، جهت تخلیه کامل اتاق قبل از تاریخ مذکور اقدام کنند.

تخلیه خوابگاه‌ها در دانشگاه علم و صنعت از ۲۴ اسفند

معاونت دانشجویی دانشگاه علم و صنعت نیز گفته است؛ دانشجویان ساکن خوابگاه باید تا یکشنبه ۲۴ اسفند ماه نسبت به تخلیه خوابگاه‌ها اقدام کنند. خوابگاه‌ها از ۲۴ اسفند تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ تعطیل خواهند بود و بازگشایی مجدد بستگی به نظر ستاد کرونا دانشگاه دارد که در صورت بازگشایی و یا تعطیلی خوابگاه به دانشجویان اطلاع رسانی خواهد شد. دانشجویانی که مهلت اسکان آن‌ها در خوابگاه به اتمام رسیده باید تا ۲۴ اسفند خوابگاه را به صورت کامل تخلیه و تحویل دهند.

تعطیلی خوابگاه‌های دانشگاه امیرکبیر تا ۱۶ فروردین

براساس اعلام دانشگاه امیرکبیر تمامی خوابگاه‌های این دانشگاه از تاریخ ۲۴ اسفندماه (ساعت ۲۲) تا ۱۶ فروردین (ساعت ۸) تعطیل است. در اطلاعیه دانشگاه تاکید شده، علیرغم برنامه پیش‌بینی شده برای بازگشایی خوابگاه‌ها و ادامه اسکان فاز ۶ در فروردین ۱۴۰۰، اداره خوابگاه‌های دانشگاه تابع مصوبات و ابلاغیه‌های ستاد ملی کرونا و هیأت رئیسه دانشگاه پیرامون تغییر زمان بازگشایی مجدد خوابگاه‌ها خواهد بود.

اخذ برگه تاییدیه سلامت برای ورود مجدد به خوابگاه

همچنین، دانشجویان موظف خواهند بود پیش از ورود به خوابگاه، از مرکز بهداشت دانشگاه، برگ تاییدیه سلامت دریافت کنند. بنابراین زمان ورود دانشجویان باید حتماً در روزهای کاری از ساعت ۸ الی ۱۵ باشد و خارج از این زمان امکان پذیرش آنها وجود ندارد.

دانشگاه تهران نیز اعلام کرده است؛ همچون سال‌های گذشته درب ساختمان‌ها در تعطیلات نوروز رأس ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۲۷ اسفندماه بسته می‌شود و ضروریست تمامی دانشجویان به گونه‌ای برنامه‌ریزی نمایند تا پیش از موعد مقرر اتاق‌ها را تخلیه و خوابگاه را ترک نمایند.

بازگشایی مجدد خوابگاه‌های دانشگاه تهران از ۱۴ فروردین

بازگشایی ساختمان‌ها و اتاق‌ها ساعت ۸ صبح روز شنبه ۱۴ فروردین بوده و دانشجویان باید قبل از ورود به خوابگاه، گواهی سلامت را اخذ کنند.

معاونت دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس نیز گفته است؛ با توجه به سمپاشی خوابگاه‌ها در دو مرحله در ایام تعطیلات عید نوروز و بازسازی برخی از واحدها، کلیه خوابگاه‌های دانشگاه از ۲۶ اسفند ماه تا ۱۴ فروردین تعطیل است.

ضرورت جمع آوری تمامی وسایل از اتاق‌ها

دانشگاه اعلام کرده از آنجایی که اتاق‌ها به صورت موقت در اختیار دانشجویان برای کارهای آزمایشگاهی قرار گرفته است؛ هنگام خروج از خوابگاه تمامی وسایل خود را تخلیه کنند.

همچنین دانشجویانی که از ابتدای شروع ویروس کرونا وسایل آن‌ها در خوابگاه است، نسبت به تخلیه وسایل خود اقدام کنند و این اداره هیچ مسئولیتی در قبال وسایل به جا مانده ندارد.

شرط اسکان مجدد در خوابگاه‌های دانشگاه تربیت مدرس

بعد از تعطیلات ایام نوروز از ۱۴ فروردین دانشجویانی ساکن خوابگاه خواهند شد که مجوز سکونت آن‌ها تا تاریخ ۱۵ تیرماه بوده است. این دانشجویان برای سکونت لازم است گواهی سلامت از پزشک ارائه کنند تا مجوز سکونت مجدد برای آنان از اداره خوابگاه صادر شود.

دانشجویان مقطع دکتری ورودی ۹۴ و مقطع کارشناسی ارشد ورودی ۹۶ حداکثر تا تاریخ ۲۵ اسفند مجوز سکونت دارند و همانند دیگر دانشجویان نسبت به تخلیه خوابگاه اقدام کنند؛ مطابق مقررات صندوق رفاه، امکان تمدید دوباره سکونت برای این دانشجویان وجود ندارد.

خوابگاه‌های دانشگاه شهید بهشتی از ۲۵ اسفند تعطیل می‌شود

دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر جلوگیری از ازدحام و مواجهه با ترافیک روزهای پایانی سال اعلام کرده است، دانشجویان تا حداکثر ساعت ۸ صبح ۲۵ اسفندماه اتاق‌های خوابگاهی را تخلیه کنند. براساس اعلام دانشگاه بازگشایی مجدد خوابگاه‌های دانشجویی از صبح روز ۱۳ فروردین ماه خواهد بود.

به گفته دانشگاه شهید بهشتی بمنظور سمپاشی و ضد عفونی کردن اتاق‌ها و همچنین قطع برق خوابگاه‌ها در ایام تعطیلات، دانشجویان باید نسبت به خارج کردن موادغذایی فاسد شدنی و تخلیه یخچال‌ها اقدام کنند.

احتمال تغییر تاریخ بازگشایی خوابگاه‌ها

براساس تاکید این دانشگاه با توجه به احتمال بروز موج چهارم کرونا و تبعات ناشی از آن، احتمال تغییر زمان بازگشایی خوابگاه‌ها وجود خواهد داشت که در صورت تغییر زمان از طریق سایت دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد.

تخلیه کامل خوابگاه‌های دانشگاه خوارزمی تا ۲۵ اسفندماه

امور خوابگاه‌های دانشگاه خوارزمی نیز اعلام کرده مطابق تصمیم ستاد مبارزه با کرونای دانشگاه، خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه باید تا روز دوشنبه ۲۵ اسفند ماه ۹۹ به طور کامل تخلیه شوند.

دانشجویان باید در اسرع وقت نسبت به تخلیه خوابگاه اقدام کنند و دانشجویان خوابگاهی به هیچ وجه وسایل قیمتی خود را نباید در خوابگاه باقی بگذارند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی