Deprecated: __autoload() is deprecated, use spl_autoload_register() instead in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/global-function.php on line 278

Notice: Undefined variable: _SESSION in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/View/contents_v.view.php on line 38
 ارائه طرح مهارتی دانشگاه شریف برای دانشجویان مهندسی
پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          26 اسفند 1399 - 16 March 2021


رئیس مرکز آموزش مهارت‌های مهندسی دانشگاه شریف با اشاره به طرح مهارتی این دانشگاه برای دانشجویان مهندسی گفت: تولید یک محصول مشخص در کارگاه ها بعنوان یک تغییر راهبردی انتخاب شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، شهریار کابلی در رابطه با این طرح اظهار داشت: با آغاز به‌کار مرکز آموزش مهارت‌های مهندسی که از تلفیق دو مرکز کارگاه‌های آموزشی و گرافیک مهندسی تشکیل شده است، برنامه‌های متعددی برای تحرک و تاثیرگذاری بیشتر مرکز جدید در دانشگاه مورد توجه قرار گرفت. در این راستا بحث آموزش و ارائه خدمات مهندسی به‌عنوان دو محور اصلی مرکز جدید مورد بررسی دقیق قرار گرفت و برنامه‌های پیشبرد آنها تدوین شد.

رئیس مرکز آموزش مهارت‌های مهندسی دانشگاه شریف با اشاره به اینکه در محور آموزش، موضوع بازنگری درس کارگاه عمومی مورد توجه ویژه قرار داشت، افزود: این درس به‌عنوان یک درس اساساً سال اولی، نقش بسیار مهمی در آشنایی دانشجویان با فضای دانشگاه و فعالیت‌های مهندسی دارد.

وی افزود: تاکنون این درس به ‌صورت انجام کار کارگاهی در کارگاه‌های جدا از هم اجرا می‌شد. از طرفی افزودن کمی مقدمه به این درس در خصوص دنیای مهندسی و ویژگی‌ها و تاریخچه آن می تواند در آماده سازی ذهن دانشجویان در خصوص حرفه مهندسی بسیار تاثیرگذار باشد.

کابلی با بیان اینکه برنامه اجرای این طرح برای نیمسال دوم ۱۴۰۰ -۱۳۹۹ است، خاطرنشان کرد: موضوعی که این طرح را خاص می‌کند این است که با توجه به شرایط کرونا و عدم حضور دانشجویان در دانشگاه، بسته‌ای حاوی ابزار و مواد مصرفی مورد نیاز برای ساخت سوژه به آدرس دانشجویان ارسال می‌شود. این موضوع محدودیت‌های شدیدی بوجود آورد که با صرف وقت و تمرین زیاد روی سوژه‌های تمرینی ساخته شده مرتفع شد.

رئیس مرکز آموزش مهارت‌های مهندسی دانشگاه شریف اضافه کرد: این طرح تا حدی منعکس کننده تلاش وقت‌گیری است که در چند ماه گذشته برای تحول در این درس انجام گرفته است. درسی که از مهمترین ابزارها برای ورود دانشجویان به کار مهندسی است و در صورت اجرای مناسب می‌تواند بسیاری از مشکلات بعدی دانشجویان در واحدهای تخصصی را نیز از نظر دیدگاه فلسفی حل کند.

کابلی افزود: شورای مرکز آموزش مهارت‌های مهندسی پس از جلسات متعدد و مشورت متمرکز روی این موضوع مواردی از قبیل افزودن جلسات مقدماتی برای آشنایی دانشجویان با فلسفه آموزش کارگاهی که در درس کارگاه عمومی داده می‌شود همچنین انتخاب سوژه برای کار عملی دانشجویان به نحوی که از انجام کار در مجموعه کارگاه‌های مرکز آموزش مهارت‌های مهندسی یک محصول مشخص بیرون بیاید را بعنوان تغییرات راهبردی در این درس مورد توجه قرار داد.

رئیس مرکز آموزش مهارت‌های مهندسی دانشگاه شریف با بیان این مطلب که پس از چندین جلسه که صاحب‌نظران حوزه آموزش دانشگاه و هیئت رئیسه دانشگاه نقطه نظرات خود را بیان کردند، اقدامات برای آماده‌سازی ۴۰۰ پکیج و تحویل آنها به دانشجویان آغاز شد، افزود: در اولین قدم به دو داوطلب دانشجوی دختر و پسر مقیم شهر تهران که امکان تردد به دانشگاه داشتند این پکیج داده و از آن ها خواسته شد که سوژه مورد نظر را بسازند و نظرات اصلاحی این جلسه تمرینی در پکیج اعمال و پکیج نهایی شد.

وی ادامه داد: با تلاش شبانه روزی همکاران مرکز آموزش مهارت‌های مهندسی ۴۰۰ پکیج برای تحویل به دانشجویان درس کارگاه عمومی آماده شد. برای دانشجویان مقیم شهرستان‌ها این پکیج ارسال پستی شد و برای دانشجویان مقیم شهر تهران به‌صورت حضوری تحویل داده شد.

کابلی تاکید کرد: این طرح یک اقدام منحصر به‌فرد در دوران شیوع کووید-۱۹ است. علاوه بر بُعد آموزشی خاص آن که در این شرایط امکان کار عملی را برای دانشجویان بوجود می آورد، از نظر فرهنگی نیز دارای این پیام بسیار مثبت برای دانشجویان است که در حالی که به معنی واقعی کلمه همه دنیا به آموزش مجازی روی آورده‌اند که قطعا در کار کارگاهی و آزمایشگاهی اشکالات زیادی ایجاد می‌کند، دانشگاه به فکر دانشجویانش بوده و با صرف وقت و انرژی و البته هزینه این پکیج را برای آن ها ارسال کرده است.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی