پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          16 فروردین 1400 - 05 April 2021


دبیر شورای مرکزی دانشجویان وزارت بهداشت گفت: در سال ۹۹ با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا و مجازی شدن اکثر دوره‌های آموزشی با کاهش چشمگیر پرونده‌های انضباطی مواجه بودیم.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، دکتر وحید صرامی دبیر شورای مرکزی دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به مجموعه اقدامات این شورا در سال ۱۳۹۹ گفت: فعالیت‌های شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت همه ساله با ارزیابی و رتبه‌بندی شوراهای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور آغاز می‌شود که در واقع ارزیابی فعالیت شوراهای انضباطی در سال گذشته آن است و به طور معمول نتایج آن نیز در اوایل تابستان هر سال اعلام می‌شود.

صرامی خاطرنشان کرد: از دیگر اقدامات شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت در سال گذشته، برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه شاغلان دبیرخانه‌های شوراهای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی بود که به شکل منظم برگزار شد.

وی گفت: در سال گذشته برای کارکنان شوراهای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در هر منطقه آمایشی در شش ماهه اول و دوم سال، دو دوره آموزشی حول محور آئین‌نامه و شیوه‌نامه انضباطی به صورت کارگاهی و ویدئو کنفرانسی برگزار کردیم و با کارشناسان شوراهای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به بحث و تبادل نظر پرداختیم.

دبیر شورای مرکزی دانشجویان وزارت بهداشت درباره برگزاری دوره‌های آموزشی شورای مرکزی انضباطی گفت: در ۶۰ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی کشور شورای انضباطی فعال داریم که به طور متوسط در هر دانشگاه ۲ تا ۳ نفر شاغل شورای انضباطی مشغول فعالیت هستند که در مجموع ۱۵۰ نفر در این دوره‌های آموزشی شرکت داشتند.

وی افزود: در پایان هر دوره نیز از شرکت‌کنندگان در دوره آزمون گرفته شد و برای کسانی که حد نصاب قبولی را آورده بودند گواهینامه شرکت در دوره آموزشی صادر شد. تفاوت‌ها دوره آموزشی در سال گذشته نسبت به سنوات پیشین، فعالیت و مشارکت بیشتر دانشگاه‌ها و کارکنان شوراهای انضباطی در برگزاری دوره‌های آموزش منطقه‌ای و شرکت در دوره‌های آموزشی بود.

ابلاغ نظام‌نامه آموزشی برای شورای انضباطی دانشگاه‌ها

صرامی افزود: یکی دیگر از مجموعه اقدامات شورای مرکزی انضباطی در سال گذشته ابلاغ نظام‌نامه آموزشی بود که این نظام‌نامه آموزشی شامل چهار دسته «آموزش انضباطی توجیهی»، «آموزش انضباطی پایه»، «آموزش انضباطی عمومی» و «آموزش انضباطی تخصصی» بود.

وی گفت: دسته اول این آموزش‌های یعنی «آموزش انضباطی توجیهی» برای کل دانشگاهیان سراسر کشور اعم از اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان بوده و سه دسته بعدی ویژه شاغلین در دبیرخانه‌های شوراهای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است.

دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت درباره پرونده‌های انضباطی شایع در سال گذشته گفت: یکی از عمده‌ترین موضوعات قابل رسیدگی در شوراهای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی همه ساله در موضوعات آموزشی است.

وی گفت: ما سالانه حدود ۸۰۰ پرونده انضباطی در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور داریم که در خصوص وضعیت پرونده‌ها در سال ۱۳۹۹ با توجه به اینکه هنوز ارزیابی سال گذشته انجام نشده است به طور دقیق نمی‌توانیم اظهارنظر کنیم ولی آنچه که مشخص بوده است در سال گذشته با توجه به مجازی شدن بیشتر دوره‌های آموزشی و عدم حضور دانشجویان در دانشگاه‌ها، پرونده‌های انضباطی کاهش نسبتاً چشمگیری چه در بحث آموزشی و چه سایر موارد انضباطی نسبت به سنوات پیشین داشته است.

اصلاح آئین نامه رسیدگی به تخلفات دانشجویان دستیاری

صرامی یکی دیگر از اقدامات خوب شورای مرکزی انضباطی دانشجویان در سال ۹۹ را اصلاح آئین نامه رسیدگی به تخلفات دانشجویان دستیاری دانست و گفت: سال ۹۴ معاونت آموزشی آئین‌نامه رسیدگی به تخلفات دستیاران را در شورای تخصصی مصوب کرد که ایراداتی در این سال‌ها به آن در دیوان عدالت اداری گرفته شد تا سرانجام در اسفندماه ۹۹ تعارضات قانونی آن با شوراهای انضباطی برطرف شد و این آئین‌نامه اصلاح شده ابلاغ شد.

رسیدگی به تخلفات انتقال دانشجویان از دانشگاه‌های علوم پزشکی خارج به دانشگاه‌های داخل

دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت دیگر اتفاق مهم سال ۹۹ شورای مرکزی انضباطی دانشجویان را رسیدگی به تخلفات انتقال دانشجویان از دانشگاه‌های علوم پزشکی خارج به دانشگاه‌های داخل عنوان کرد و گفت: در سال گذشته بیشتر از ۱۰۰ پرونده با موضوع عدم ارائه سند فاقد اصالت فرایند انتقال از خارج به داخل رسیدگی شد و این دانشجویان که بعضاً تا دو سال بلاتکلیف بودند وضعیت‌شان مشخص شده و با توجه به نوع تخلفات برخوردهای قانونی در نظر گرفته شد.

صرامی در خصوص برنامه‌های شورای مرکزی انضباطی دانشجویان در سال ۱۴۰۰، گفت: امسال هم همانند سال‌های پیشین بحث ارزیابی و رتبه‌بندی دبیرخانه‌های شورای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی، تهیه گزارش عملکرد سالیانه شورای مرکزی انضباطی و همچنین برگزاری دوره آموزشی مطابق با نظام نامه آموزشی مصوب را خواهیم داشت.

راه‌اندازی «اتوماسیون محرمانه دبیرخانه‌های شورای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور»

وی افزود: امسال اولین کار مهم راه‌اندازی «اتوماسیون محرمانه دبیرخانه‌های شورای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور» است که البته اقدامات اولیه آن که شامل خرید تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و هماهنگی‌های اداری آن است در سال گذشته انجام شده است و امیدواریم تا قبل از پایان دولت تدبیر و امید این سامانه را راه‌اندازی کنیم.

صرامی در خصوص این سامانه گفت: اتوماسیون محرمانه ارسال پرونده‌های انضباطی بین دبیرخانه شوراهای انضباطی دانشگاه‌ها و شورای مرکزی انضباطی که سابق بر این به صورت آفلاین بود را به شکل الکترونیک و تحت وب در خواهد آورد و جابجایی پرونده‌ها، مکاتبات محرمانه، استعلام‌ها و … بصورت بر خط انجام خواهد شد.

اصلاح شیوه‌نامه اجرایی انضباطی دانشجویان کشور مصوب وزارتین علوم و بهداشت

وی یکی دیگر از اقدامات شورای مرکزی انضباطی که در سال جاری به ثمر خواهد نشست را اصلاح شیوه‌نامه اجرایی انضباطی دانشجویان کشور مصوب وزارتین علوم و بهداشت در سال ۹۸ عنوان کرد و افزود: با توجه به بازخوردهایی که از شیوه‌نامه اجرایی انضباطی دانشجویان کشور از سمت دانشگاه‌ها دریافت کردیم و ملاحظاتی که دفتر حقوقی ریاست جمهوری در این خصوص داشت این شیوه نامه اصلاح شده و به دفتر حقوقی ریاست جمهوری فرستاده شده است که انشالله بعد از موافقت به زودی به دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد.

دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت درباره دبیرخانه‌های شورای انضباطی گفت: در سال جاری بنا داریم با نظر موافق دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت کمک هزینه خرید تجهیزات سخت‌افزاری ویژه دبیرخانه‌های شورای انضباطی دانشجویان دانشگاه‌ّای علوم پزشکی سراسر کشور اختصاص دهیم.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی