پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          26 اردیبهشت 1400 - 16 May 2021


معاون پژوهش وزیر علوم با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰ تلاش می شود برای همه پژوهشگاه های کشور طرح های کلان ملی تعریف شود، گفت:طرحها پس از تایید در شورای عتف توسط رئیس جمهور ابلاغ می شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از غلامحسین رحیمی در گفتگو با خبرنگار مهر از تعریف طرح های کلان ملی برای پژوهشگاه ها در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: همه پژوهشگاه ها باید یک ماموریت محوری داشته باشند؛ ماموریتی که وضعیت حال و آینده و نیز فعالیت های علمی، پژوهشی و توسعه فناوری شان حول آن انجام شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر پژوهشگاه های ما چنین ماموریتهایی دارند، افزود: درست است که همین حالا هم ماموریت های کلان و آرمان گرایانه در اساسنامه پژوهشگاه ها وجود دارد، اما اکنون ضروری است که این ماموریتها شفاف تر، مشخص تر و عملیاتی تر تعریف شوند.

رحیمی ادامه داد: بطور نمونه ما برای پژوهشگاه هوا فضا ماموریتی را مشخص و رسما منعکس کرده ایم که اساس و محور آن تلاش و مشارکت برای قرار دادن موجود زنده در مدارات است؛ ماموریتی که هم دراز مدت است و هم چشم اندازی کاملا عملیاتی برایش ترسیم شده است.

وی با تاکید بر اینکه همه پژوهشگاه های ما باید از چنین ماموریت هایی برخوردار باشند، گفت: چنین طرح های کلانی لزوما نباید ۱۰ ساله، ۲۰ یا ۵۰ ساله باشند، بلکه ممکن است در طول ۳-۴ سال هم انجام شود و سپس طرح کلان دیگری در چارچوب آن ماموریت کانونی و محوری پژوهشگاه ها تعریف شود.

معاون پژوهش و فناوری وزرات علوم با ابراز امیدواری نسبت به اینکه امسال با کمک خود پژوهشگاه ها، هم ماموریت ها تثبیت شود و هم حداقل یک طرح کلان مشخص شود، افزود: طرح های کلان را پس از معین شدن به شورای عالی عتف خواهیم برد تا علاوه بر تایید وزارت علوم و تصویب، توسط ریاست جمهوری ابلاغ شود.

وی ادامه داد: زمانی که این طرح ها از جانب رئیس جمهوری ابلاغ شود، همه دستگاه های مختلف درگیر، ملزم به حمایت از آنها خواهند شد. البته این طرح ها تقاضا محور هستند. لذا پس از ابلاغ، بخشی از منابع مالی از طریق دولت و بخشی از جانب دستگاه متقاضی و بهره بردار تامین خواهد شد.

رحیمی گفت: امیدواریم که سال ۱۴۰۰، سالی باشد که همه پژوهشگاه های رسمی کشور؛ خصوصا پژوهشگاه های اصلی ما، هم ماموریت محوری عملیاتی شان تثبیت شود و هم حداقل یک طرح کلان برای آنها به تصویب برسد.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی