پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          29 اردیبهشت 1400 - 19 May 2021


معاون دانشگاه تهران گفت: در فروردین و اردیبهشت ۹۹ طبق نظرسنجی که از دانشجویان به‌عمل آمد رضایتمندی آنها از آموزش حدود ۳۸درصد بود، اما در آذر همان سال این رضایتمندی به حدود ۸۰ درصد رسیده است.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه تهران، سید حسین حسینی در هشتمین جشنواره آموزش دانشگاه تهران با گرامی‌داشت یاد و خاطره استادان فقید دانشگاه بیان کرد: جشنواره آموزش فرصتی را فراهم می‌کند تا ضمن تکریم جایگاه علم و عالم، توجه ما به فعالیت‌های اصلی دانشگاه یعنی آموزش و سرآمدی آموزش نیز جلب شود. سرآمدی آموزش خود مستلزم نظامی نوین، پویا، خلاق و به‌روز است. وظیفه سنگین همه ارکان دانشگاه این است تا دانشگاه تهران را همچنان به‌عنوان دانشگاه سرآمد آموزش کشور نگه دارند.

وی با اشاره به گزارش پایگاه استنادی جهان اسلام در زمینه جایگاه و ارزیابی شاخص‌های دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: بر اساس این گزارش دانشگاه تهران با توجه به شاخص آموزشی همچنان رتبه نخست کشور را دارد که برای ما مایه افتخار است که دانشگاهی توانسته نزدیک به ۹۰ سال این سرآمدی را برای خود حفظ کند، بر این اساس وظیفه همه ما در مقابل حفظ، تداوم و ارتقا کیفیت آموزشی بسیار سنگین است.

حسینی با بیان اینکه تلاش همه ارکان دانشگاه بر این است تا برای حفظ و ارتقای کیفیت آموزشی دانشگاه اقدام‌های لازم را صورت دهند، افزود: توجه ویژه دانشگاه در چند سال اخیر به حوزه بین رشته‌ای را می‌توان از اقدام‌هایی برشمرد که از سوی معاونت آموزشی دانشگاه انجام گرفته است. تدوین برنامه‌هایی با رویکردهای بین رشته‌ای منجر شد تا عناوین بسیار خوبی در شورای برنامه‌ریزی دانشگاه به تصویب رسد که البته بخش‌هایی از آن نیز در شورای برنامه‌ریزی وزرات علوم تصویب شده است.

معاون آموزشی دانشگاه در ادامه ایجاد فضای آموزش برای دانشجویان در حوزه بین رشته‌ای را از جمله نکات قابل توجه دانست و عنوان کرد: در گذشته و در زمینه برگزاری دوره‌های کهاد دانشگاه فعالیت‌هایی را داشته است و در سال‌های اخیر این برنامه‌ها با وسعت بیشتری در حال اجراست. اقدامی که در سال‌های اخیر صورت گرفته توجه به سمت اجرای رشته‌ها با مدل دو وجهی بوده است که براین اساس برای همه دانشجویان دانشگاه تهران شرایطی را فراهم کردیم تا در چهارچوب برنامه‌های مصوبی که دارند بتوانند از رشته‌های دیگر هم واحد اخذ کنند و آموزش ببینند. مطابق آئین‌نامه، دانشجویان می‌توانند پانزده تا بیست واحد درسی را در رشته‌های دیگر بگذرانند که اجرای آن از اسفند ماه سال گذشته آغاز شده و ۸۰ برنامه از ۱۰۰ برنامه کارشناسی طبق این مدل مورد بازنگری قرار گرفته است.

وی تشویق و تسهیل فعالیت‌های بین رشته‌ای را از دیگر اقدام‌های صورت گرفته توصیف کرد و گفت: بر اساس مصوبه‌ای که هیأت ممیزه دانشگاه تهران در این خصوص داشته استادان می‌توانند با دانشگاه‌های دیگر داخلی و همچنین دانشگاه‌های خارجی پایان‌نامه‌هایی را به‌صورت مشترک داشته باشند، این مسیر و این‌گونه اقدام‌ها می‌تواند در ارتقای کیفی آموزش دانشگاه تهران بسیار مؤثر واقع شود.

حسینی در ادامه سخنان خود با اشاره به مجموعه فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه اجرایی معاونت آموزشی تصریح کرد: یکی از این مسائل تنقیح، اصلاح و بازنگری مقررات آموزشی در دانشگاه تهران بوده که مدت‌ها طول کشیده و ثمره آن به‌صورت کتابی منتشر شده و در این مراسم رونمایی خواهد شد. دانشگاه تهران در طول سالیان قدمتی که دارد قوانین و مقررات بسیاری را وضع کرده است، این بازنگری کار بسیار دشواری بوده که به همت معاونان آموزشی واحدها و ستاد به سرانجام رسیده است.

وی افزود: همچنین در حوزه قوانین و مقررات هیأت علمی نیز همین مباحث مطرح بوده است، آئین‌نامه استخدامی دانشگاه نیاز به بازنگری جدی داشته که این اقدام انجام شد و تمامی پیوست‌های آئین‌نامه آموزشی و مقررات خاص دانشگاه تهران در خصوص ارتقا و ترفیع مورد بازنگری قرار گرفته است. خوشبختانه این بخش هم که به‌صورت یک کتاب تدوین شده امروز به رونمایی خواهد رسید.

معاون آموزشی دانشگاه با اظهار اینکه سامانه‌سپاری فعالیت‌های آموزشی دانشگاه که در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته کار بسیار مغتنم و با ارزشی بوده است افزود: به‌ویژه در دورانی که موضوع کرونا پیش آمد، اگر این اقدام‌ها در زمان خود انجام نمی‌شد، بسیاری از فعالیت‌ها تحت تأثیر این بحران قرار می‌گرفت. در دوران کرونا نیز که در حال حاضر دانشگاه سه ترم درگیر این مسأله است، همت و توجه ویژه همه ارکان دانشگاه که جای قدردانی و تشکر دارد، منجر شد تا چرخ آموزش همچنان بچرخد و در جریان باشد و فعالیت‌های آموزشی و اجرایی دانشگاه در این حوزه متوقف نشود، هر چند ممکن است بحث کیفیت آموزش تحت تأثیر بحران کرونا قرار گرفته باشد. در فروردین و اردیبهشت ماه ۹۹ طبق نظرسنجی که از دانشجویان به‌عمل آمد رضایتمندی آنها حدود ۳۸ درصد بود، اما در آذرماه همان سال این رضایتمندی به حدود ۸۰ درصد رسیده است.

حسینی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم وزارت بهداشت و درمان موضوع واکسیناسیون دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه‌ها را در اولویت قرار دهد تا ما در مهر ماه آینده شاهد حضور دانشجویان و برگزاری کلاس‌های حضوری باشیم.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی