پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          02 خرداد 1400 - 23 May 2021


قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: افزایش حقوق و مزایای استادان دانشگاه‌ها و موانع تقلیل و کسر حقوق آنها در ستاد نقشه جامع علمی کشور بررسی شد.

پرتال دانشگاهی به نقل از منصور کبگانیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به افزایش حقوق و مزایای استادان دانشگاه‌ها در سال جاری گفت: افزایش حقوق و مزایای استادان دانشگاه‌ها از مدت‌ها قبل انجام نشده بود.

وی با اشاره به نگرانی شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به این موضوع، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص مقایسه حقوق استادان دانشگاه‌های داخل با کشورهای همسایه و تلاش‌های این کشورها برای جذب محققان و اعضای هیأت علمی ابراز نگرانی کرده بود.

قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور افزود: بر همین اساس موضوع مذکور در جلسه ستاد نقشه جامع علمی کشور بحث و بررسی شد، یک دستگاه بازرسی، ایرادی وارد کرده بود که موجب نگرانی اعضای ستاد شده بود و در جلسه مذکور این اطمینان حاصل شد که برای اجرایی شدن افزایش حقوق استادان دانشگاه‌ها مانعی ایجاد نشود.

وی درباره ایرادی که وارد شده بود، نیز افزود: بر اساس ایراد وارد شده در صورتی که برخی از اساتید قدیمی و پروفسورها مسئولیت مدیریتی هم داشته باشند آن قسمت لحاظ نشده و از حقوق شان کسر می‌شد، در واقع نکات جزئی بود که به نحوی باید ترمیم می‌شد. تمام این مباحث در جلسه بحث شد و هدف نیز این بود که اشکالات موجود، مانعی ایجاد نکرده و افزایش حقوق تقلیل پیدا نکند.

کبگانیان افزود: افزایش حقوق اساتید بسته به رتبه آنها متفاوت است.

به گزارش مهر، وزیر علوم نیز پیش از این مطرح کرده بود بحث افزایش ۲۵ درصد حقوق در حال اجراست و در قانون ذکر شده که این درصد افزایش نباید بیشتر از دو و نیم میلیون تومان باشد؛ دانشگاه‌ها در حال صدور حکم هستند. روش اعمال این افزایش حقوق در تراز منفی ایجاد شده از آن حل شده، ولی مشکل سقف ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان مطرح بوده که تعداد کمی از اعضای هیأت علمی درگیر این موضوع می‌شوند.

وی افزوده بود: ولی مکاتبه شده تا بحث فوق العاده مدیریت از افزایش حقوق مستمر جدا شود تا کسری کمتر شود.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی