پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          17 خرداد 1400 - 07 June 2021


رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه فاز دوم طرح پویش (اشتغال دانشجویان در صنایع) از مهرماه آغاز می شود، گفت: برای اشتغال ۲۵ هزار دانشجو در صنایع در حال برنامه ریزی هستیم.

پرتال دانشگاهی به نقل از محمدمهدی طهرانچی در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح جزییات طرح پویش اظهار کرد: فاز اول این طرح سال گذشته با همراهی اتاق بازرگانی و اداره صمت استان اصفهان و به صورت آزمایشی برنامه‌ریزی و انجام شد؛ به این ترتیب که صنایع پای کار آمدند و تقریباً ۲۵۰۰ دانشجو با عقد قرارداد با صنایع، علاوه بر اینکه کارشان را در صنعت شروع کردند، شهریه‌هایشان نیز عمدتاً از جانب صنایع پرداخت شد.

وی افزود: برای فاز دوم در ابتدای امسال کار را در ۱۰ استان دیگر توسعه دادیم که هم اکنون استان‌ها در حال آماده سازی هستند و ان‌شاءالله از مهر ماه اجرای آن آغاز خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد گفت: ضمن اینکه علاوه بر این ۱۰ استان، چند استان دیگر نیز داوطلب مشارکت در طرح شده‌اند. لذا پیش بینی ما این است که عدد ۲۵۰۰ دانشجوی مرحله نخست در فاز دوم به ۲۵ هزار نفر ارتقا پیدا کند.

طهرانچی ادامه داد: اتفاق مهم در جهت تقویت این طرح، ایجاد دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی در واحدها است که در این راستا مقرر شده تا یک دانشکده مهارت و کارآفرینی در هر واحد تشکیل شود و در این راستا آموزشکده‌های ما که عمدتاً فنی حرفه‌ای بودند در حال ارتقاء به سمت دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه موضوع مهارت و کارآفرینی به صورت تخصصی خواهد بود، گفت: مهارت و کارآفرینی بسته به آمایش در هر استان و هر واحد زمینه خاص خود را خواهد داشت. در واقع این یک تعامل جدی برای دانشجو است که بتواند هم در صنعت حضور داشته باشد، هم در دانشگاه باشد تا دانش و تجربه را توأماً کسب کند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی