پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          02 امرداد 1400 - 24 July 2021


جزئیات آیین نامه تغییر رشته و گرایش در مقطع کارشناسی «ورودی ۱۳۹۹ و بعد» دانشگاه علم و صنعت اعلام شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، جزئیات آیین‌نامه تغییر رشته و گرایش در مقطع کارشناسی «ورودی ۱۳۹۹ و مابعد» دانشگاه علم و صنعت اعلام شد.

بر این اساس دانشجو در طول تحصیل در مقطع کارشناسی می‌تواند با داشتن شرایط زیر از یک رشته به رشته دیگر در یک گروه آزمایشی تقاضای تغییر رشته دهد:

ماده ۱: ادامه تحصیل متقاضی در رشته قبلی از نظر مقررات آموزشی بلامانع باشد.

ماده ۲: حداقل ۲۴ واحد گذرانده داشته باشد، که از این تعداد واحد ۲۰ واحد دروس پایه و اختصاصی گذرانده باشد.

ماده ۳: گذراندن دروس اصلی مطابق چارت دانشکده مبداء در دو نیمسال اولیه

ماده ۴: داشتن نمره کد رشته مقصد در کارنامه محرمانه

تبصره ۱: در خصوص دانشجویانی که شرایط ماده ۴ را احراز نکرده‌اند، محاسبه معدل دروس غیر عملی غیر عمومی با احتساب دروسی که دانشجو نتوانسته با نمره قبولی بگذراند و نیز در نظر گرفتن واحد نظری در دروس عملی – نظری به عنوان عدد شاخص انجام می‌شود. در صورتی که این عدد شاخص برای دانشجوی روزانه بیش از ۱۷ باشد، می‌توانند درخواست خود را برای تغییر رشته به کد رشته دوره روزانه در دانشکده مقصد به امور آموزش ارائه کند.

در صورتی که این عدد شاخص بین ۱۷ و ۱۶ باشد دانشجو می‌تواند درخواست خود را برای دوره شبانه دهد. دانشجوی شبانه در هر صورت داشتن عدد شاخص و داشتن نمره کد رشته روزانه نمیتواند درخواستی برای دوره روزانه داشته باشد و باید حداقل عدد شاخص ۱۶ را برای درخواست تغییر رشته احراز کند. در خصوص رشته‌های کم متقاضی، امور آموزش با هماهنگی دانشکده مبدا و مقصد، میتواند درخواست روزانه با عدد شاخص ۱۶ را بررسی کند.

ماده ۵: موافقت گروه‌ها و دانشکده مقصد و مبدا جهت تغییر رشته و گرایش الزامی است.

ماده ۶: دانشجو باید با توجه به حداکثر مدت مجاز تحصیل، امکان گذراندن واحدهای درسی مورد نیاز در رشته جدید را داشته باشد.

ماده ۷: تغییر رشته دانشجویان که به دستگاه‌های اجرایی خاص تعهد دارند، با رعایت کلیه شرایط این ماده و اعلام موافقت دستگاه اجرایی ذیربط امکانپذیر است.

ماده ۸: دانشجو در طول تحصیل میتواند تنها یک بار تغییر رشته دهد.

ماده ۹: دروسی که دانشجو در رشته و گرایش قبلی گذرانده است توسط گروه آموزشی جدید بررسی و معادل سازی میشود و فقط دروسی از وی پذیرفته میشود که با دروس رشته جدید اشتراک محتوایی داشته باشد و نمره هر یک از آن دروس نیز کمتر از ۱۲ نباشد.

ماده ۱۰: در صورت موافقت با تقاضای تغییر رشته، دانشجو موظف است در اولین فرصت در رشته جدید اخذ واحد کند و پس از نام نویسی، دانشجو حق بازگشت به رشته قبلی را ندارد.

ماده ۱۱: اقدام نکردن دانشجو به اخذ واحد در رشته جدید در وقت معین به منزله انصراف از تغییر رشته تلقی و حق تغییر رشته تا پایان دوره از وی سلب می‌شود.

ماده ۱۲: متقاضی تغییر رشته باید در خواست خود را حداکثر ۴ هفته پیش از شروع نیمسال تحصیلی به اداره آموزش دانشگاه ارائه کند.

ماده ۱۳: دانشجو حداکثر تا پیش از شروع نیمسال پنجم میتواند تغییر رشته دهد و بعد از آن، به هیچ عنوان درخواست مورد بررسی قرار نخواهد گرفت. ضمنا درخواست تغییر رشته فقط در پایان نیمسال ۴ و ۲ بررسی میشود.

ماده ۱۴: تغییر رشته به صورت مشروط در سیستم آموزشی امکانپذیر نیست.

ماده ۱۵: متقاضی نمیتواند درخواست تغییر رشته توام با تغییر گروه آزمایشی دهد؛ از کلیه رشته‌ها به رشته طراحی صنعتی و برعکس، ممنوع است.

ماده ۱۶: دانشجویان مشمول تسهیلات خاص شاهد و ایثارگر «۲۵ درصد با بالا» طبق ضوابط خاص و مقررات دانشجویان شاهد و ایثارگر در صورتی که عدد شاخص مورد نظر را کسب نکرده باشند فقط با رای کمیسیون بررسی موارد خاص دانشگاه میتوانند تغییر رشته دهند.

ماده ۱۷: دانشجویانی که بر اساس نامه سازمان سنجش پس از اعلام اسامی اشتباه در کد رشته و ... به صورت موردی به این دانشگاه منتقل می‌شوند دیگر نمیتوانند درخواست تغییر رشته دهند.

ماده ۱۸: دانشجویان انتقال هیات علمی طبق آیین نامه این گونه دانشجویان فقط در صورت داشتن کدرشته مورد نظر می‌توانند درخواست تغییر رشته دهند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی