پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          05 امرداد 1400 - 27 July 2021


رئیس کمیسیون علم و آموزش دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی از توقف مشروط اجرای فاز دوم طرح ساماندهی آموزش عالی خبر داد و گفت: ستاد نقشه با الحاق چند دانشگاه مخالفت کرد.

پرتال دانشگاهی به نقل از رجبعلی برزویی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت اجرای طرح ساماندهی آموزش عالی توسط وزارت علوم اظهار داشت: ساماندهی مراکز آموزش عالی توسط وزارت علوم در دو فاز انجام گرفت و مصوب شده بود که برخی از مراکز آموزش عالی کوچک هر استان به دانشگاه بزرگ‌تر استان الحاق شوند.

وی ادامه داد: این پیشنهاد به ستاد نقشه جامع علمی کشور ارسال شد. ستاد نقشه در فاز اول با الحاق مراکزی که به استانداردهای یک دانشگاه نرسیده بودند موافقت کرد و با تعدادی نیز که این شرایط را داشتند، مخالفت به عمل آورد.

وی در پاسخ به این سوال که فاز دوم طرح ساماندهی شامل چه بخش‌هایی می‌شود، ادامه داد: وزارت علوم حدود ۸۰ مؤسسه و دانشگاه را در طرح ساماندهی بررسی کرده بود که تعدادی از این مؤسسات در فاز یک و تعدادی هم در فاز دو قرار داشتند.

رئیس کمیسیون علم و آموزش دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: الحاق آن مراکز آموزش عالی که در مصوبه شورای گسترش وزارت علوم قرار بود در فاز دوم اجرایی شوند، متوقف شده و تصمیم بر این شد که فاز یک طرح ساماندهی اجرا شود و بعد از چهار ماه، بر اساس بازخوردی که به دست می‌آید، برای اجرای فاز دوم و دیگر استان‌ها تصمیم‌گیری شود.

وی با بیان اینکه فاز اول طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی در ستاد نقشه بررسی شد، افزود: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته با الحاق آن مراکز آموزش عالی که شرایط دانشگاه شدن را داشتند، یعنی از حداقل هیأت علمی، حداقل فضای فیزیکی و حداقل جمعیت دانشجویی استاندارد یک دانشگاه برخوردار بودند، جلوگیری شد.

برزویی افزود: تعداد ۳ الی ۴ مرکز آموزش عالی در فاز اول شرایط دانشگاه شدن را داشتند که ستاد نقشه با الحاق آنان موافقت نکرد و موضوع به وزارت علوم ابلاغ گردید و با الحاق مابقی مؤسسات آموزش عالی در فاز اول موافقت شد.

وی ادامه داد: حدود ۱۵ الی ۱۶ مؤسسه، آموزشکده و مرکز آموزش عالی در فاز یک، فاقد استانداردهای یک دانشگاه بودند که به دانشگاه‌های مادر الحاق شدند.

رئیس کمیسیون علم و آموزش دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در پیشنهاد وزارت علوم مقرر شده بود که ردیف بودجه، اساتید و مکان مؤسسات مذکور جابه جا نمی‌شود و فقط این مؤسسات به ساختار مدیریت کلان‌تر و به دانشگاه بزرگ‌تر الحاق می‌شوند، تا بتوانند سریع‌تر ارتقا پیدا کنند و دانشگاه مادر بتواند از نظر کیفی، پژوهشی و علمی به این مراکز آموزشی کمک کند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی