پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          18 امرداد 1400 - 09 August 2021


رئیس دانشگاه آزاد گفت: در سال تحصیلی جدید شهریه متغیر دانشجویان سال های قبل در سرجمع، کمتر از ۲۰ درصد افزایش خواهد داشت و شهریه دانشجویان جدید نیز ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش می یابد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، محمد مهدی طهرانچی در نشست خبری که امروز به صورت مجازی برگزار شد، درباره آخرین وضعیت راه اندازی مراکز واکسیناسیون در دانشگاه آزاد و اینکه واکسیناسیون اساتید، کارمندان و دانشجویان در چه مرحله ای قرار دارد، گفت: تا این لحظه ۷۷ مرکز واکسیناسیون دانشگاه آزاد در استان های مختلف راه اندازی شده است. اما ما با یک مشکل جدی برخورد کردیم و آن اینکه هنوز به مراکز واکسیناسیون ما کد اختصاص نداده اند اما ما به صورت هماهنگ کار را با دانشگاه علوم پزشکی پیش بردیم.

رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه اسامی کارکنان و هیات علمی دانشگاه آزاد به وزارت بهداشت اعلام شده و در سامانه وزارت بهداشت بارگذاری شده است، گفت: واکسیناسیون کارکنان و اعضای هیات علمی در فاز اول تا ۱۰ روز آینده به اتمام می رسد. امیدواریم که در تعامل با وزارت بهداشت و استقرار دولت جدید این مراکز پر تلاش تر کار کنند.

طهرانچی رسالت کمک به جو اجتماعی در انجام واکسیناسیون در کنار سرعت واکیناسیون را با اهمیت دانست و افزود: براساس آماری که داریم در برخی شهرها و نقاط سعی می کنند در مردم عدم رغبت در انجام واکسیناسیون ایجاد کنند؛ این در حالی است که کشور وقتی می توانند بیمه شود که تعداد زیادی از مردم واکسن بزنند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در کنار کمیته های توسعه مراکز واکسیناسیون، تاکید کرده ام کارگروه های فرهنگی اجتماعی راه اندازی شوند که با شناسایی موانع رغبت در واکسیناسیون که بالاخص در فضای مجازی وجود دارد، به رسالت خود عمل کنیم؛ این اقدام حرکتی است که تاکنون ندیده ام در جایی از کشور به آن توجه شده باشد.

رئیس دانشگاه آزاد همچنین در پاسخ به سوال دیگر درباره میزان افزایش شهریه در سال تحصیلی جدید گفت: متاسفانه در پایان دولت دوازدهم، اتفاقات عجیبی درباره افزایش های قیمت بدون پشتوانه قانونی رخ داد. اتفاقهایی هم افتاده که در حال حاضر اموزش عالی ما را با چالش عدالت در درون آموزش عالی مواجه کرده است. به طور مثال با اجرای طرح همسان سازی، در حال حاضر درصد وسیعی از اساتید یک حقوق دیگری می گیرند که این اقدامات نشان داد پشتوانه فکری دقیقی وجود ندارد.

طهرانچی بیان کرد: از یک طرف سه سال تورم بالای ۲۵ درصد را شاهد بودیم و از طرف دیگر کارکنان مجموعه دانشگاه آزاد احساس تفاوت آنچنانی با نظام دولتی داشته و دارند. با توجه به وجود تورم بالا و افزایش هزینه ها در سبد خانواده، امکان اینکه خانواده ها بتوانند شهریه زیادی بپردازند وجود ندارد.

وی افزود: بنابراین با اتفاقاتی که در دولت افتاده، از طرفی دانشجویان و هم خانواده ها دچار مشکل هستند و از سوی دیگر خانواده دانشگاه آزاد احساس تبعیض دارد. در حال حاضر شاهد هستیم بین کارمندان ستادی وزارت علوم و بقیه کارکنان تفاوتی وجود دارد و اعضای هیات علمی پژوهشگاه ها درباره تبعیض گسترده انتقاداتی را مطرح کرده اند. این وضعیت نشان می دهد بی تدبیری، تبعیض گسترده ای را به وجود آورده است.

رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه سقف مجاز افزایش شهریه دانشگاه آزاد را وزارت علوم تعیین می کند، گفت: ما دو دسته دانشجو داریم؛ نخست دانشجویان سال های قبل که سنت ما این است که شهریه ثابت این دانشجویان بدون تغییر باقی بماند. ۴۰ درصد شهریه را شهریه ثبات تشکیل می دهد و ۶۰ درصد شهریه متغیر. من فکر می کنم شهریه متغیر دانشجویان سال های قبل سرجمع، کمتر از ۲۰ درصد مسلما افزایش خواهد داشت.

طهرانچی در ادامه تصریح کرد: درباره دانشجویان جدید نیز هنوز هیات امنای مرکزی تشکیل نشده اما ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش شهریه خواهند داشت و سقف وزارت علوم برای افزایش شهریه ۲۵ درصد است. ما رشته به رشته و دانشگاه به دانشگاه مراعات می کنیم و تلاش می کنیم سبد هزینه خانواده و هم هزینه های سازمان را در نظر بگیریم.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی