پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          31 امرداد 1400 - 22 August 2021


کارگروه ساماندهی مؤسسات آموزشی و پژوهشی وابسته به دستگاه‌های اجرایی وزارت علوم ظرفیت پذیرش در ۱۲ موسسه پژوهشی وابسته به دستگاه اجرایی را صفر کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، مؤسسات پژوهشی وابسته به دستگاه‌های اجرایی بر اساس مصوّبات شورای عالی اداری از پذیرش دانشجو منع شده‌اند. بر این اساس کارگروه ساماندهی مؤسسات آموزشی و پژوهشی وابسته به دستگاه‌های اجرایی وزارت علوم این مؤسسات را شناسایی کرده و از پذیرش دانشجو توسط تعدادی از این مؤسسات از سال تحصیلی ۱۳۹۷-۱۳۹۸ ممانعت بعمل آمد و در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ نیز ظرفیت پذیرش صفر برای برخی از این مؤسسات اعمال کرد که در جدول زیر خلاصه اقدامات انجام شده در خصوص این مؤسسات پژوهشی آورده شده است.

اقدامات و مصوّبات مربوط به مؤسسات پژوهشی پذیرنده دانشجو وابسته به دستگاه‌های اجرایی

بر اساس مصوّبه شورای عالی اداری، به منظور رفع نیازهای پژوهشی دستگاه‌های اجرایی کشور، این دستگاه‌ها می‌توانند از طریق ادغام مراکز پژوهشی موجود، نسبت به ایجاد یک مرکز پژوهشی با اخذ مجوزهای لازم و به منظور سیاستگذاری، برنامه ریزی و مدیریت پژوهش و توسعه فناوری در دستگاه اقدام کنند، بر این اساس دبیرخانه کارگروه بر اساس اطلاعات موجود در سامانه آموزش عالی و همچنین اخذ اطلاعات از معاونت پژوهشی وزارت عتف و سازمان اداری و استخدامی کشور و مرکز هیئت‌های امنا و هیئت‌های ممیزه نسبت به تهیه فهرست مؤسسات پژوهشی وابسته به دستگاه‌های اجرایی اقدام کرد.

در مجموع ۱۳۷ مؤسسه پژوهشی وابسته به دستگاه اجرایی، شناسایی شده است در خصوص این مؤسسات دو جلسه در کارگروه بحث و تبادل نظر شد. مقرّر شد سیاست کلی زیر در خصوص ساماندهی واحدهای مزبور اتخاذ شود:

- بر مصوّبه ۱۹ اسفند ۹۷ شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی تاکید شد از این پس صدور مجوز برای ایجاد هرگونه واحد پژوهشی وابسته به دستگاه‌های اجرایی ممنوع است و همچنین پذیرش دانشجو و اعطای مدرک تحصیلی در واحدهای پژوهشی وابسته به دستگاه‌های اجرایی مجاز نیست. لذا مقرّر شد زین پس واحدهای پژوهشی جدید ایجاد نشده و مجوز اصولی صادر نشود. همچنین مجوزهای اصولی صادر شده قبلی نیز به مجوز قطعی تبدیل نشوند.

- با توجه به تبصره ۱ ماده ۷ بند ب مصوّبه شورای عالی اداری مورخ ۱۷ بهمن ۹۶ هرگونه درخواست مربوط به مؤسسات پژوهشی وابسته به دستگاه‌های اجرایی حتماً در صحن شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی مطرح شود و در هنگام طرح موضوع، وضعیت آن دستگاه اجرایی از نظر تعداد و مأموریت مراکز پژوهشی وابسته به دستگاه به صورت جامع و کامل تشریح شود.

- پژوهشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی وابسته به دستگاه‌های اجرایی امکان جذب هیئت علمی را نداشته و مجاز به پذیرش دانشجو نباشند.

- به استناد مصوّبات شورای عالی اداری، واحدهای پژوهشی فعلی هر دستگاه اجرایی با یکدیگر تجمیع شده و دستگاه اجرایی مزبور بتوانند با ایجاد تعامل با دانشگاه‌ها، از ظرفیت آنان استفاده نمایند.

همچنین مقرّر شد معاونت پژوهشی موضوع ساماندهی و ادغام واحدهای پژوهشی هر دستگاه اجرایی را مورد به مورد با تعامل با دستگاه مربوطه پیگیری نموده و نتیجه نهایی را، ضمن ارائه در کارگروه، در شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی مطرح نماید. لازم به ذکر است که بحث ساماندهی و ادغام واحدهای پژوهشی هر دستگاه اجرایی در برنامه فعلی کارگروه ساماندهی مؤسسات آموزشی و پژوهشی وابسته به دستگاه‌های اجرایی قرار دارد. جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی