پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          06 آبان 1400 - 28 October 2021


سرپرست دانشگاه علم و صنعت گفت: باید تحقیقات غیرکاربردی و انتزاعی را کنار بگذاریم و با تمرکز بر حل نیازهای جامعه، مساعی خود را مصروف پاسخ به نیازهای پژوهشی و تحقیقاتی کنیم.

پرتال دانشگاهی به نقل از منصور انبیا در گفتگو با خبرنگار مهر، توسعه فناوری و تعاملات صنعتی با رویه جهادی را شعار و جزو مهمترین برنامه های خود عنوان کرد و گفت: این شعار را از این جهت انتخاب کردم که به باور من دانشگاه های ما باید جامعه محور و کارآفرین باشند و نسبت به حل مشکلات جامعه، اقدام کنند. عمده دانشگاه های ما کارآفرین و نسل سه و چهار نیستند و باید به سمتی پیش برویم که دانشگاه های ما برای صنایع نسخه بنویسند.

وی افزود: این رویه که یک استاد دانشگاه به سراغ صنعت برود و گردن کج کند تا صنعت او را بپذیرد، اصلا صحیح نیست. در همین رابطه در وزارت علوم قرار است رابطه بین دانشگاه و صنعت برعکس شود و صنعت برای حل مشکلات خود به سراغ دانشگاه ها برود.

سرپرست دانشگاه علم و صنعت افزود: در حال حاضر آموزش در دانشگاه ها معطوف به این شده است که صرفا مقاله ای خوب نوشته و در مجلات نمایه شود؛ دانشگاه های ما در سال های اخیر در این حد قد برافراشته اند و البته افتخار هم آفریدند اما این همه مسولیت ما نیست.

وی در ادامه تاکید کرد: باید بتوانیم تا جای ممکن، تحقیقات غیرکاربردی و انتزاعی را کنار بگذاریم و با تمرکز بر حل نیازهای جامعه، مساعی خود را مصروف پاسخ به نیازهای پژوهشی و تحقیقاتی به کار بندیم.

انبیا در ادامه به مشکلات تامین وسایل و تجهیزات پژوهشی و همچنین وجود نواقصی در بستر فعالیت در عرصه توسعه فناوری در دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: دانشگاه نیازمند توسعه‌ای متوازن در همه ابعاد هستند تا شاخص‌های اصلی دانشگاه به حد مطلوب برسد.

وی اظهار کرد: کشورمان با اقدامات خوب اساتید و دانشمندان، دانش پایه شد اما دانشگاه های ما همچنان جامعه محور نشده است؛ بنابراین قبل از فکر کردن به مشکلات زیرساختی، باید رویکردمان را اصلاح کنیم و از تحقیقات غیرکاربردی فاصله بگیریم و به سوی تحقیقات واقعی گام برداریم و نسخه برای مشکلات صنعت بنویسیم. دانشگاه علم و صنعت نیز در دوره جدید در همین راستا گام های مهمی بردارد.

سرپرست دانشگاه علم و صنعت با اشاره به اینکه در چنین شرایطی به تعبیر من دانش پایه گی با جامعه محوری در هم آمیخته می شود، گفت: نتیجه این کار این است که مسئولیت شناسی دانشگاه در قبال جامعه بیشتر شود و دانشگاه ها اراده این را پیدا کنند که معضلات کشور را حل کنند؛ اگر این اتفاق بیفتد مشکلات جامعه در کشور حل و فصل می شود و هم به توقع افراد جامعه پاسخ مثبتی خواهیم داد.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی