پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          08 آبان 1400 - 30 October 2021


رده‌بندی اعتبار یا شهرت جهانی دانشگاه های دنیا از سوی رتبه بندی بین المللی تایمز برای سال ۲۰۲۱ منتشر شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، رده‌بندی جهانی اعتبار و شهرت دانشگاه‌های جهان از سال ۲۰۱۸ براساس نظرسنجی از دانشگاهیان به عنوان یکی از بزرگترین دعوت‌های جهانی از سوی نظام رتبه بندی تایمز منتشر شده است.

رتبه‌بندی شهرت جهانی آموزش عالی تایمز در سال ۲۰۲۱ بر اساس بزرگترین نظرسنجی دانشگاهیان ارشد منتشر شده است. روش این رتبه بندی نیز با انجام پرسشنامه از پژوهشگرانی صورت می گیرد که دیدگاه‌های خود را در زمینه برتری در تحقیقات و آموزش در میان رشته‌ها و موسساتی که با آن‌ آشنا هستند، ارائه می‌دهند.

این رتبه بندی از ۱۶ زبان دنیا و داده‌های سازمان ملل متحد به عنوان یک راهنمایی و برای اطمینان از اینکه پاسخ دهنده‌ها در سراسر دنیا و در رشته‌های دانشگاهی مختلف هستند، استفاده می‌کند.

در رتبه بندی ۲۰۲۱، دانشگاه هاروارد برای یازدهمین سال متوالی در صدر این رتبه بندی قرار دارد و ایالات متحده با ۵۷ مؤسسه (در مقایسه با ۶۰ مؤسسه سال گذشته) دارای بیشترین نمایندگی است.

دانشگاه شینهوا (Tsinghua) چین با سه پله صعود به اولین موسسه چینی تبدیل شده است که به ۱۰ دانشگاه برتر پیوسته و دانشگاه آکسفورد با دو پله صعود از دانشگاه کمبریج دیگر نماینده بریتانیا پیشی گرفته است.

بریتانیا همچنان دارای ۲۵ نماینده در رتبه بندی است که مشابه سال گذشته است. چین با ۱۷ مؤسسه (در مقایسه با ۱۳ مؤسسه سال گذشته) در حال حاضر سومین کشوری است که نسبت به سال گذشته رتبه چهارم را کسب کرده است. به طور کلی، دانشگاه ها از ۲۹ کشور در این رتبه بندی گنجانده شده اند.

متخصصان رشته‌های بالینی و سلامت (با ۱۶.۳ درصد از پاسخ ها) و پس از آن مهندسی (۱۵.۸ درصد)، علوم زیستی (۱۴.۹ درصد) و علوم پایه (۱۴.۲ درصد) بود. همچنین علوم کامپیوتر (۹.۸ درصد)، تجارت و اقتصاد (۸.۲ درصد)، هنر و علوم انسانی (۷.۷ درصد) و علوم اجتماعی (۷.۵ درصد) بیشترین پاسخ ها را به پرسش‌ها داده اند.

سایر پاسخ ها از روانشناسی (۲.۸ درصد)، آموزش (۲.۲ درصد) و حقوق (۰.۶ درصد) بوده است.

پاسخ دهندگان از نقاط مختلف دنیا بودند و در مجموع ۳۹.۱ درصد پاسخ‌ها از منطقه آسیا و اقیانوس آرام و بقیه پاسخ دهندگان اروپای غربی ۲۴.۳ درصد، آمریکای شمالی ۲۱.۷ درصد، اروپای شرقی ۶.۳ درصد، آمریکای لاتین با ۴.۲ درصد، خاورمیانه با ۲.۴ درصد و آفریقا ۲ درصد بودند.

فهرست ۲۰ دانشگاه مشهور دنیا در رتبه بندی ۲۰۲۱ تایمز

تعداد ۲۹ کشور در فهرست ۲۰۲ دانشگاه مشهور دنیا در سال ۲۰۲۱ قرار گرفته‌اند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی