پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          12 آبان 1400 - 03 November 2021


دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: چهار مصوبه قبلی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی توسط رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شد که اسناد بسیار مهم شورا محسوب می‌شوند.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر، جلسه ۸۴۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی و با حضور رؤسای مجلس شورای اسلامی، قوه قضائیه و اعضا حقیقی و حقوقی شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

سعیدرضا عاملی، در حاشیه این جلسه در سخنانی اظهار داشت: چهار مصوبه قبلی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی را آیت الله دکتر رئیسی؛ رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ کرد که اسناد بسیار مهم شورا محسوب می‌شوند.

وی یکی از این اسناد ابلاغ شده را مصوبه «بنیاد علم ایران» که در واقع جایگزین صندوق حمایت از پژوهشگران می‌شود. یکی دیگر از اسناد ابلاغی «صندوق علم و فناوری کشور» است که مجموعه حمایت‌های پژوهشی وزارت علوم در این صندوق متمرکز شده و این صندوق ظرفیتی را برای حمایت از پایان نامه‌ها و طرح‌های پژوهشی ایجاد می‌کند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از دیگر مصوبات «سند انرژی‌های تجدید پذیر» را نام برد و تصریح کرد: این سند ظرفیتی را در سطح ملی برای انرژی‌های جایگزین فراهم می‌کند بنابراین می‌توان از طریق این سند از جایگزین‌هایی برای انرژی‌های فسیلی بهره برد.

وی افزود: در حقیقت این سند در حراست از محیط زیست و سلامت جسمانی مردم اهمیت محوری دارد. خوشبختانه این سند هم ابلاغ شد و همچنین سند «ملی معماری اسلامی ایرانی» که از مصوبات قبلی شورای عالی انقلاب فرهنگی است، توسط رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شد.

استاد دانشگاه تهران ادامه داد: دستور جلسه ۸۴۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی ایجاد ظرفیت‌هایی برای حمایت از خانواده‌های ایرانی در نام گذاری فرزندان بود. واقعیت این است نام نیکو برای فرزندان یک امر بسیار مهمی است. فرزندان ما در عمر طولانی خودشان را با «نام» می‌شناسند و دیگران هم با «نام»، فرزندان ما را می‌شناسند لذا انتخاب نام نیکو، یک اصل مهم و هویت بخش است. کما اینکه همچنان در جامعه ایرانی نام‌های برگزیده‌ی اسلامی و ایرانی را شاهد هستیم.

وی افزود: در حقیقت ایجاد یک ظرفیت در فرهنگستان زبان و ادب فارسی و هم ایجاد سامانه ارائه نام‌های تأیید شده سازمان ثبت احوال، باعث توسعه حق انتخاب به خانواده‌های ایرانی، در انتخاب نام نیکو برای فرزندانشان می‌شود.

عاملی اظهار داشت: در این دستور جلسه ارائه خدمات تشویقی برای خانواده‌ها را مد نظر داشتیم. به‌عنوان مثال با این ظرفیت ایجاد شده می‌توان شجره‌نامه نام‌های یک خانواده را در چندین نسل معرفی کرد و یا تلفیق‌های جدیدی از اسم‌های رایج برخواسته از ادبیات فاخر ایرانی و نیز اسم‌های مذهبی (که در طول تاریخ ایران وجود داشته) را در معرض دید خانواده‌های ایرانی قرار می‌گیرد. در این راستا صدا و سیما و وزارت آموزش و پرورش هم می‌تواند نقش یاری دهنده در شناساندن بهتر اسم‌های برگزیده به خانواده‌های ایرانی ایفا کند.

وی اظهار داشت: در این جلسه، توسط رئیس جمهور بر الزام‌آور بودن اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید شد. لذا تمام دستگاه‌ها و نهادها ملزم به اجرای مصوبات شورا هستند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: طبیعتاً الزاماتی که مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی ایجاد می‌کند، باعث می‌شود دستگاه‌های نظارتی کشور بر حسن اجرای مصوبات و تأمین ضمانت اجرایی و قانونی، نظارت داشته باشند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی