پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          28 آذر 1400 - 19 December 2021


معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: به طور میانگین بین ۱۰ تا ۱۳ درصد دانشجویان (حدود ۵ هزار نفر) و ۱۶ درصد اساتید هنوز واکسن نزده‌اند.

پرتال دانشگاهی به نقل از علیرضا وجهی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه در حال حاضر از ۱۰ هزار دانشجوی خوابگاهی، هزار و ۷۰۰ دانشجو در خوابگاه‌ها اسکان دارند، اظهار کرد: برای دانشجویان کارشناسی همچنان محدودیت داریم و آموزش حضوری را برای این مقطع شروع نکرده‌ایم مگر به صورت فشرده. یعنی به دانشکده‌ها و آموزش اعلام شده در صورت برنامه ریزی، می‌توانید کلاس‌ها و امتحانات عملی را در بازه زمانی ۲ تا ۳ هفته‌ای برگزار کنید و دانشگاه به این دسته از دانشجویان نیز خوابگاه ارائه می‌دهد.

معاون آموزشی دانشگاه تهران ضمن تاکید بر اینکه شرط حضور دانشجویان در خوابگاه تزریق ۲ دز واکسن است، افزود: آن دسته از دانشجویان ارشد و دکتری که پروپوزال خود را داده‌اند، می‌توانند در دانشگاه و خوابگاه حضور یابند. البته از یک ماه گذشته آن‌هایی که در حال نگارش پروپوزال خود هستند نیز قبول کرده‌ایم که به دانشگاه بیایند اما هنوز به ورودی‌های ۱۴۰۰ مجوز حضور در دانشگاه داده نشده است.

برای ۲ هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ دانشجو خوابگاه نداریم

وی با بیان اینکه در صورت رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت، در حال حاضر برای ۲ هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ دانشجو خوابگاه کم داریم، گفت: گفته شده قرار است پروتکل‌های وزارت بهداشت برای اسکان دانشجویان در خوابگاه تغییر کند اما پیش بینی ما این است که در صورت پروتکل‌های جدید هم، حداقل برای ۵۰۰ دانشجو خوابگاه نداریم.

وجهی با اشاره به تمهیدات دانشگاه برای آن دسته از دانشجویان سایر شهرها که در دانشگاه به کرونا مبتلا می‌شوند، گفت: برای این منظور ساختمان کوچکی در نظر گرفته‌ایم که در صورت ابتلای دانشجویان خوابگاهی در این ساختمان قرنطینه می‌شوند البته اولویت این است که در صورت امکان دانشجو به شهر خود بازگردد.

پالایش دانشجویان خوابگاهی / ممنوعیت ورود به خوابگاه برای واکسن نزده‌ها

وی به پروتکل‌های ابلاغی وزارت بهداشت در خصوص الزام دانشجویان خوابگاهی برای تزریق واکسن اشاره کرد و افزود: قبلاً پروتکلی وجود نداشت که دانشجویان حتماً باید ۲ دز واکسن زده باشند و مرکز بهداشت تاییدیه سلامت می‌داد اما هم اکنون پروتکل‌ها تغییر کرده است؛ در حال حاضر به دلیل الزام وزارت بهداشت، دانشجویان را پالایش کردیم و مشخص شد که تعدادی از دانشجویان خوابگاهی ما در خوابگاه‌های متاهلی و مجردی واکسن نزده‌اند که به آنها پیامک زدیم و تاکید کردیم که هرچه زودتر اقدام کنید و ترجیحاً واکسن‌هایی بزنید یک ماه بعد دز دوم آن را بزنید تا زودتر به استاندارد برسند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: تعدادی از این دانشجویان بعد از پیام دانشگاه، واکسن زدند اما تعدادی این اقدام را انجام ندادند. در مجموع ۵۸ نفر در خوابگاه متاهلین و مجردین واکسن نزدند که با قدم اول دانشگاه ۲۰ نفر واکسن زدند. ما به دانشجویان خوابگاهی واکسن نزده این هشدار را دادیم که در صورت عدم واکسیناسیون از سر ماه امکان رزرو غذا برایشان وجود نخواهد داشت و تاکید کردیم اگر این اقدام صورت نگیرد، نمی‌توانند به خوابگاه وارد شوند.

راهکار تست پی سی آر برای دانشجویان دارای بیماری عملیاتی نیست

وجهی اضافه کرد: تعدادی از این دانشجویان برگه‌هایی به ما ارائه دادند که آلرژی و بیماری دارند که مرکز بهداشت در حال بررسی آن است؛ منتها براساس پروتکل وزارت بهداشت، دانشجویان خوابگاهی که بیماری خاصی دارند باید هر ۹۶ ساعت تست پی سی آر بدهند تا بتواند در خوابگاه بماند که واقعاً این موضوع عملیاتی نیست؛ حتی اگر دانشجو بخواهد هفته‌ای یکبار تست دهد و هر بار حداقل ۳۰ هزار تومان بپردازد اصلاً منطقی نیست.

وی با بیان این مطلب که امکان بررسی وضعیت واکسیناسیون دانشجویان به صورت دستی و چک موردی در دانشگاه وجود ندارد، گفت: باید سیستم دانشگاه‌ها به صورت آنلاین به سیستم وزارت بهداشت متصل باشد که هر روز لیست دانشجویان و اساتید چک شود. در این رابطه به معاون اول رئیس جمهور نامه زدیم و آقای مخبر به وزیر بهداشت نامه نوشته‌اند اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیده است اما با ارتباطمان به صورت آفلاین لیست دانشجویان و کارکنان را دادیم و اطلاعات واکسیناسیون را که مربوط به ۲ هفته گذشته است را گرفتیم.

۱۰ تا ۱۳ درصد دانشجویان هنوز واکسن نزده‌اند

معاون آموزشی دانشگاه تهران با اعلام اینکه به طور میانگین بین ۱۰ تا ۱۳ درصد دانشجویان (حدود ۵ هزار نفر) هنوز واکسن نزده‌اند، گفت: ۱۰ درصد دانشجویان کارشناسی، ۱۲ درصد دانشجویان ارشد و ۱۳ درصد دانشجویان دکتری هنوز اقدام به تزریق واکسن نکرده‌اند؛ متنی تهیه شده همه دانشجویان در لیست واکسن نزده پیامک زدیم اعلام کرده است نگران سلامتی شما هستیم طبق اطلاعات واکسن نزده‌اید و سریع‌تر نسبت به این امر اقدام کنید.

۱۶ درصد اساتید و ۵ درصد کارکنان هنوز واکسینه نشده‌اند

وجهی تصریح کرد: همچنین متاسفانه ۱۶ درصد اساتید و ۵ درصد کارمندان واکسن نزده‌اند و این خوب نیست؛ به این عزیزان در قالب پیامک تذکر داده و از سلامتی آنها ابراز نگرانی کرده‌ایم. با همکاری مرکز کارگزینی این تذکر چند روز اخیر ارسال شده است.

امتحانات مقطع ارشد و دکتری قطعاً حضوری است

وی با بیان اینکه به دلیل شرایط کنونی بازه زمانی برگزاری امتحانات افزایش می‌یابد، گفت: امتحانات دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری قطعاً حضوری است اما امتحانات دانشجویان کارشناسی احتمالاً مجازی خواهد بود.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی