پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          23 بهمن 1400 - 12 February 2022


مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت از پیشنهاد به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ به منظور اصلاح بندهای مرتبط با حوزه رفاهی و معیشتی دانشجویان کشور خبر داد.

پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر حمیدرضا اشراقی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با توجه به شرایط اقتصادی موجود ما سعی داریم که در خوابگاه‌ها و دانشگاه‌ها حداقل مسائل رفاهی و معیشتی را برای دانشجویان فراهم کنیم اما با توجه به هزینه‌ها این امور بودجه زیادی را از دانشگاه‌ها می‌گیرد.

وی افزود: در لایحه بودجه ۱۴۰۱ بر خلاف تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۱۴۰۰ موضوع اعتبارات رفاهی و تغذیه دانشجویان حذف شده است و ما در وزارت بهداشت با همراهی وزارت علوم اصلاحیه تبصره ۱۴ در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ را ارائه کردیم.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت یادآور شد: پیشنهاد اصلاح تبصره ۱۴ به کمیسیون تلفیق مجلس ارائه شد. با توجه به اینکه حوزه دانشجویی وزارت بهداشت و صندوق رفاه وزارت بهداشت به همراه صندوق رفاه وزارت علوم و مجموعه دانشجویی وزارت علوم باید ذیل قانون جمعیت و خانواده خوابگاه‌های دانشجویان متأهل را توسعه دهند، نیاز است به این حوزه توجه ویژه ای شود.

وی افزود: از همین رو با همکاران خود در وزارت علوم به مجموعه نمایندگان مجلس در کمیسیون تلفیق و کمیسیون‌های آموزش و بهداشت تاکید کردیم با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد، سازمان برنامه و بودجه حوزه‌های معیشتی و رفاهی دانشجویان را بهتر ببیند.

به گزارش مهر، برخلاف سال‌های گذشته که در ردیف‌های جدول تبصره «۱۴» مبلغی تحت عنوان یارانه تغذیه و امور رفاهی دانشجویان اختصاص پیدا می‌کرد، در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ این ردیف حذف شده است.

دانشگاه‌ها اعلام کرده‌اند که با توجه به احتمال بازگشایی و از سر گیری آموزش حضوری و افزایش هزینه خرید مواد اولیه تغذیه، اعتبارات در نظر گرفته شده برای پوشش حداکثری حمایت از دانشجویان در زمینه‌های رفاهی و معیشتی کافی نیست.

ضمن اینکه در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ در تبصره ۹ بند الف - به دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزشی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری اجازه داده شده است با تصویب هیأت امنای خود تا سقف عملکرد درآمد اختصاصی سال ۱۴۰۰ نسبت به اخذ تسهیلات از بانک‌ها از محل توثیق اموال در اختیار خود اقدام کنند.

این اعتبارات در جهت تکمیل طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای خود با اولویت ساخت، خرید و تکمیل خوابگاه‌های متأهلین به ویژه مناطق کمتر توسعه یافته است.

صندوق‌های رفاه دانشجویان دو وزارتخانه مکلف هستند نسبت به پیش بینی اعتبار لازم در فعالیت‌های خود به منظور پرداخت یارانه سود و کارمزد تسهیلات با اولویت تسهیلات مربوط به احداث و تکمیل خوابگاه‌های متأهلین اقدام کنند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی