پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          19 اسفند 1400 - 10 March 2022


معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: اصل سفر و حضور ما در دانشگاه‌ها دیدن مشکلات است و متناسب با بودجه و اعتباری که می‌گیریم، تلاش داریم مشکلات را حل کنیم.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، دکتر عباس شیراوژن در نشست دو روزه «مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور»اظهار داشت: پیشنهاد بنده این است که مسئله‌ ها و مطالبات صنفی را باید با دید جامع ، همه جانبه و چند بعدی نگاه کرد و صرفا از یک زاویه نباید به موضوعات پرداخت٬ زمانی که از زوایای مختلف به یک پدیده نگاه می‌کنیم آسیب‌ها٬ آفت‌ها و دلایل را بهتر تشخیص می‌هیم.

وی اضافه کرد: در اهدافی که برای شوراهای صنفی نوشته شده است٬ برخی بندها جدی‌تر گرفته شده و برخی بندها مغفول مانده است به عنوان مثال در بندی که آگاه سازی دانشجویان نسبت به حقوق و تکالیف خودشان را مورد توجه قرار می‌دهد هم حقوق و هم تکالیف باید دیده شوند.

شیراوژن گفت: اعضای شورای صنفی ارتباط خود را با دانشجویان بعد از انتخاب شدن حفظ کنند و دغدغه ها و مشکلات را با سرعت و دقت منتقل کنند. شما باید در انتقال اطلاعات و پاسخ های دریافت شده در این نشست و سایر برنامه‌ها نیز با دانشجویان موفق تر عمل کنید.

وی با تاکید بر همدلی که یکی از اهداف شوراهای صنفی است اظهار داشت: بحث دیگر همدلی است٬ در بند آخر آیین‌نامه شورای صنفی٬ برای همفکری و همدلی با مسوولان دانشگاهی هدف گذاری شده است که باید به این بند نیز فکر کرد، گاهی این همدلی کم دیده می‌شود. شما نباید تصورتان این باشد که مسئولان در طرف مقابل شورای صنفی هستند. این که وضعیت دانشگاه و رضایت‌ مندی دانشجویان بیشتر شود، هدف مشترک شما و مسئولان دانشگاهی است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تاکید بر موضوع خلاقیت٬ یادآور شد: ممکن است مسئولان نسبت به یک موضوع تنها از یک زاویه نگاه کنند، در حالی که شما راه حل کم هزینه‌تر و بهتری سراغ دارید و این برای مسوولان بسیار کمک کننده است؛ ما منتظر ایده‌های نو از طرف شما هستیم.

وی خطاب به اعضای شورای صنفی گفت: نکته بعدی این است که تلاش کنید و مراقب این ماجرا باشید که به یک تشکل و مجموعه سیاسی تبدیل نشوید. باید مراقب باشید مورد سوء استفاده جریان‌های سیاسی قرار نگیرید و شان استقلالی خود را حفظ کنید. مراقب باشید کنش های شما به ضد خود تبدیل نشود.

شیراوژن با بیان این‌که در حفظ ارتباط خود با دانشجویان صرفا به فضای مجازی تکیه نکنید و حضوری و میدانی در کنار دانشجویان باشید و مشکلات شان را شناسایی کنید، خاطرنشان کرد: تکیه صرف بر فضای مجازی موجب می‌شود که اگر در فضای مجازی مشکلی به شما منتقل نشود از پیگیری مشکلات دانشجویان عقب بمانید. ارتباط خود با بدنه دانشجویی را بدون نگاه به رقابت‌های انتخاباتی حفظ و تقویت کنید.

وی افزود: تاکید صرف بر ناداشته‌های دانشجویان و کمبود امکاناتی که علی‌رغم تلاش مسئولان همچنان حل نشده است و ایجاد فاصله میان انتظارات و واقعیت‌ها موجب افسردگی دانشجویان می شود. اگر تلاش کنیم نکات مثبت را ببینیم و تقویت کنیم و همزمان به دنبال راه حل‌ برای مشکلات باشیم، بهتر است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت افزود: مدیران فعلی در دانشگاه‌ها خودشان زمانی دانشجو بودند٬ مشکلات را می‌دانند و نسبت به این فضا دور نیستند اما در جایگاه مسئولیت می‌بینند رفع این مشکلات راحت نیست و به دنبال راه حل‌ها هستند.

وی گفت: ما باید تجربیات نو و کم هزینه را با هم به اشتراک بگذاریم تا دیگران هم استفاده کنند و همه با هم در رفع این مشکلات کمک کنیم. ما باید در این فرصت‌هایی که وجود دارد، دانش مدیریتی خود را افزایش دهیم زیرا شما در حوزه‌های مدیریتی در آینده مسئولیت خواهید داشت.

شیراوژن اظهار داشت: در بحث اقناع مدیران صرفا تحت فشار گذاشتن کار را پیش نمی‌ برد، اقناع افراد و اثرگذاری بر تصمیمشان نیازمند ادبیات و روش های خاص خود است، باید به مدیران راهکار بدهیم، بن‌بست ایجاد نکنیم و به دنبال ایجاد فشار نباشیم. در مواجهه با مسئولان، سوال و پرسش داشته باشید اما قضاوت نکنید و گزاره‌های اخلاقی را رعایت کنید، هر چه اخلاقی‌تر و پژوهش محورتر رفتار کنید، نتیجه‌گیری سریع‌تر اتفاق خواهد افتاد.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با بیان این‌که مراقب باشید حریت خود را حفظ کنید، گفت: مراقب باشید که حریت و آزادگی شما از بین نرود. از فرصت های در دسترس برای حل مشکلات شخصی استفاده نکنید.

وی در خصوص مشکلات خوابگاهی و سفرهای معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برای شناسایی مشکلات گفت: اصل سفر و حضور ما در دانشگاه‌ها دیدن مشکلات است و متناسب با بودجه و اعتباری که می‌گیریم، تلاش داریم مشکلات را حل کنیم. در این میان هزینه غذای دانشگاه‌ها افزایش دو تا ۳ برابری پیدا کرده است و ما مطالبات پیمانکاران غذا در دانشگاه‌ها را داریم.

شیراوژن اظهار داشت: در این میان برای رفع مشکلات خوابگاهی تلاش بسیاری شده است تهیه خوابگاه گاه از طریق وام انجام می‌شود که اقساط را دانشگاه و سود و کارمزد را صندوق رفاه پرداخت می‌کند و یا خرید از محل درآمدهای اختصاصی دانشگاه‌ها است که به دلیل شیوع کرونا درآمد بیمارستان‌های دولتی کم شده است و در این میان دانشجویان نیز مشکل‌دارتر می‌شوند.

وی یادآور شد: اجاره خوابگاه هم راه خوبی است که این موضوع هم شرایط خاص خود را دارد و بسیاری از دانشگاه‌ها به دنبال اجاره بوده و هستند. مشکل دیگر ساختمان‌های خصوصی است که به دلیل شرایط کرونا تغییر کاربری داده‌اند و مشتری دانشجویی برای این خوابگاه‌ها به دلیل امکان تعطیلی دوباره دانشگاه به صرفه نیست.

معاون وزیر بهداشت در خصوص اختصاص دادن غذا برای روزهای تعطیل گفت: تاکید ما بر دادن غذا در روزهای تعطیل و جمعه است و در آیین‌نامه جدید علی‌رغم بار مالی این موضوع را دنبال می‌کنیم.

وی گفت: امیدواریم که بتوانیم با همکاری همه دستگاه‌های همکار و همراه ، دانشگاه های علوم پزشکی و نهادهای دانشجویی به ویژه شوراهای صنفی دانشجویی بهتر از گذشته خدمتگزار دانشجویان باشیم.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی