پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          21 اسفند 1400 - 12 March 2022


معاون آموزشی وزارت بهداشت درباره موضوع کاهش تعهدات استفاده کنندگان از سهمیه مناطق محروم علوم پزشکی گفت: این موضوع به دلیل اینکه قانون مجلس است، باید از سوی مجلس تغییر کند.

پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر ابوالفضل باقری فرد در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص موضوع کاهش تعهدات افرادی که با استفاده از ظرفیت ۳۰ درصدی مناطق محروم که به صورت بومی در رشته‌های علوم پزشکی پذیرفته شده‌اند، گفت: این موضوع مصوبه مجلس شورای اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که بر اساس این ظرفیت در مناطق محروم پذیرفته شده‌اند تعهد داده‌اند که این افراد سه برابر مدت تحصیل در منطقه محروم باید بمانند. اما واقعیت این است که یک دانشجوی پزشکی ۷ سال تحصیل می‌کند و ۲۱ سال در منطقه محروم بماند، عملاً این فرد فرسوده می‌شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: این مسئله باعث شده است کسانی که اکنون قبول شده‌اند هم به هر دلیل به این تعهد تمکین نمی‌کنند. در یک بخش قانون آمده است که پس از گذراندن نیمی از تعهدات می‌توان برای تخصص اقدام کرد. بنابراین این میزان تعهد هم موجب عدم ارتقاء افراد می‌شود و هم اینکه زمان تعهد طولانی است.

وی اظهار داشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این زمینه در تلاش هستند که بتوانند زمان تعهدات را تقلیل دهند و یکسری تسهیلاتی بدهند. اگر این قانون همچنان ادامه داشته باشد در آینده نزدیک کسی این سهمیه را انتخاب نمی‌کند.

باقری فرد اضافه کرد: موضوع چند جانبه است و باید همه جوانب آن را در نظر گرفت، بخصوص که ممکن است تا اندازه‌ای از عدالت آموزشی دور باشد ولی باید تمهیدات و تسهیلاتی دیده شود که هم افرادی که سهمیه منطقه محروم را انتخاب می‌کنند کمتر با مشکل مواجه شوند و هم از عدالت آموزشی دور نباشد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اضافه کرد: با توجه به اینکه موضوع سهمیه مناطق محروم قانون مجلس است، باید از سوی مجلس تغییر کند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی