پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          27 فروردین 1401 - 16 April 2022


سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی برنامه های این دانشگاه در جهت تحقق شعار سال را اعلام کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر، در پی اعلام شعار سال ۱۴۰۱ توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین، باتوجه به ماهیت و نوع فعالیت دانشگاه جامع علمی‌کاربردی؛ دکترحسین بلندی سرپرست این دانشگاه برنامه‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی در جهت تحقق شعار سال را اعلام کرد.

وی درباره اینکه در تحقق شعار امسال؛ دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه جامع علمی‌کاربردی چه نقشی ایفا می‌کنند گفت: بدیهی است تحقق اهداف شعار سال جاری که توسط رهبر فرزانه انقلاب اعلام شد منوط به تعامل و همکاری همه نهادها و فعالان این عرصه برای گذار از اقتصاد نفتی به اقتصاد دانش‌بنیان و در جهت نهادینه‌شدن آن است.

وی ادامه داد: دانشگاه‌ها محل اصلی تحقق فعالیت‌های تولید نیروی انسانی مورد نیاز بخشهای مختلف، دانش بنیان نمودن فرآیندها و فراهم نمودن زمینه‌های اشتغال آفرینی محسوب می‌شوند. در نظام آموزش عالی برای هر یک از زیر نظام‌ها، وظایف و مأموریت‌های پیش‌بینی شده که تحقق جامع و صحیح آن نیازمند تقسیم کار ملی است.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: در این راستا دانشگاه جامع علمی‌کاربردی به عنوان مرجع و متولی آموزش‌های شغل محور و تأثیرگذار در توسعه اشتغال کشور، رسالت تربیت و توانمندسازی نیروی انسانی متخصص و ماهر مورد نیاز بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را برعهده دارد. در این دانشگاه، عواملی از جمله به‌هنگام بودن آموزش‌ها، مرتبط بودن آموزش با نیاز روز دنیای کار، در نظر گرفتن نیازهای آینده بازار کار براساس تکنولوژی‌های پیش‌رو و با بهره‌مندی از آخرین مهارت‌ها و فنون، تأثیرگذار و نقش‌آفرین هستند.

وی خاطر نشا ن کرد: این دانشگاه به دلیل هم‌راستایی و قرابت بسیار نزدیک مأموریت و رسالت خود با اهداف پیش رو و اتکا به سه خصیصه بنیادی، ساختار کارآفرینانه، برنامه درسی عمل‌گرایانه (دروس با سهم ۶۰ درصد عملی و ۴۰ درصد تئوری) و مدرسان کارآفرین؛ پیشتازی در تحقق دانشگاه‌های نسل سوم و آموزش کارآفرینانه را برخورد تکلیف نموده است.

بلندی یادآورشد: دانشگاه جامع علمی‌کاربردی با طراحی و تدوین برنامه راهبردی و برخورداری از مزیت‌هایی از جمله گستره فعالیت در سطح کشور (۳۱ استان، بیش از ۵۷۰ مرکز آموزش علمی کاربردی) و تنوع برنامه‌های درسی مهارت‌محور و فناورانه (بالغ بر ۹۰۰ عنوان برنامه درسی در دوره‌های مقطع‌دار و ۹۵۰ عنوان دوره کوتاه‌مدت و ترویجی) وجود شبکه آموزشی وسیع (بیش از ۲۲۰ هزار دانشجو و ۳۵ هزار مدرس) نقشه راه خود را با مورد نظر قرار دادن، رصد و رفع نیازهای آموزشی بازار کار مدون و بستر قابل توجه و اثرگذاری برای تحقق تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی در کشور فراهم نموده است.

وی درباره اینکه دانشگاه جامع علمی‌کاربردی در راستای تحقق شعار سال چه سیاست‌ها و برنامه‌هایی را دارد، افزود: دانشگاه جامع علمی‌کاربردی به منظور تحقق شعار امسال، برنامه‌ریزی لازم را با استفاده از تمامی پتاسیل‌های دانشگاه در سراسر کشور انجام داده و اقدامات عملیاتی خود را آغاز نموده است.

این دانشگاه بر اساس منویات مقام معظم رهبری، نسبت به بازبینی مأموریت‌های خود و برنامه‌ریزی ویژه فرآیندهای اجرایی متناسب با نقش نیروی انسانی در تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌محور اقدام نموده است. لذا این دانشگاه از دو منظر به شعار سال توجه دارد. از یک سو تلاش می‌نماید نقش خود را در تحقق شعار سال در چارچوب کارکردهای دانشگاه و با تربیت نیروی انسانی ماهر از طریق اجرای دوره‌های علمی‌کاربردی متناسب با نیاز کار و توأم با فناوری‌های نوین روز محقق نماید و از سوی دیگر با سه رویکرد عمده توسعه فناوری، توسعه اشتغال‌آفرین و توسعه صلاحیت حرفه‌ای یاریگر دیگر نهادها و سازمان‌ها در تحقق توسعه متوازن و پایدار تربیت نیروی انسانی متخصص کارآمد و مورد نیاز بخش‌های مختلف کشور باشد.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه جامع علمی‌کاربردی با توجه به انعطاف پذیری خود و ارتباط با بازار کار و بخش خصوصی می‌تواند محور توسعه اشتغال‌آفرین در کشور باشد لذا تلاش می‌نماید پیشران این حرکت در آموزش عالی بوده و برای اشتغال همه دانش‌آموختگان آموزش عالی کشور برنامه ریزی نماید.

بلندی ادامه داد: تقویت و توسعه دوره‌های مهارتی آموزش عالی در مناطق مختلف کشور متناسب با مزیت‌های منطقه‌ای و کارآمد سازی و توانمندسازی دانش آموختگان در راستای کارآفرینی و ورود به بازار کار و رفع نیازهای بومی و ملی، مهم‌ترین سیاست دانشگاه جامع علمی کاربردی طی سال ۱۴۰۱ است.

وی خاطرنشان کرد: برای دستیابی به آن اقدامات عملی متعدد شامل: توسعه روش‌های شناسایی نیازهای آموزشی بازار کار و تبدیل آن به آموزش‌های بلندمدت و تکمیلی بین سطوح تحصیلی، تبیین نقش این دانشگاه در توانمندسازی افراد برای دستیابی به اشتغال پایدار مولد به ویژه در گروه‌های زنان سرپرست خانوار، مشمولان وظیفه عمومی و …، طراحی و اجرای آموزش‌های اشتغال‌آفرین و کم سرمایه‌بر و مشاغل نوظهور متناسب با بخش‌های مختلف و بازارهای جهانی، توانمندسازی مهارتی خروجی سایر زیرنظام های آموزش عالی، برنامه‌ریزی برای تبدیل دانشگاه به قطب تربیت تکنسین در منطقه و راهبری و توانمندسازی مراکز رشد و نوآوری و ارائه خدمات لازم در فرآیند تبدیل ایده به محصول را پیش بینی نموده و فرمایشات رهبر معظم انقلاب را سرلوحه کار خود قرار داده است.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی