پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          04 تیر 1401 - 25 June 2022


دانشگاه های صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، فردوسی مشهد، شهید مدنی تبریز، اصفهان با دانشگاه های ۷ کشور خارجی دوره مشترک در مقطع کارشناسی ارشد برگزار می کنند.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، بر اساس دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱، دانشگاه های صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، فردوسی مشهد، شهید مدنی تبریز، اصفهان با دانشگاه های کشورهای خارجی دوره مشترک برگزار می کنند.

جدول دوره های مشترک کارشناسی ارشد دانشگاه های ایرانی با خارج

۸۵ نفر ظرفیت دوره های مشترک دانشگاه های ایرانی با دانشگاه های کشورهای لبنان، فرانسه، روسیه، کره جنوبی، آلمان، ایتالیا و هلند است.

دوره مشترک دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با دانشگاه سالنتو ایتالیا

فارغ التحصیلان این دوره بر مبنای گذراندن واحدهای معادل سازی شده دوره مشترک در دو دانشگاه، در انتهای دوره، ریزنمرات و مدرک کارشناسی ارشد هر دو دانشگاه (دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و دانشگاه سالنتو) را دریافت خواهند کرد.

تدریس در هر دو دانشگاه به زبان انگلیسی است. دارا بودن مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی برای داوطلبان این دوره الزامی است. طول دوره کارشناسی ارشد ۲ سال است و دانشجویان ملزم به گذراندن ۳۲ واحد درسی شامل پایان نامه هستند. این مدت برای دفاع از پایان نامه حداکثر تا دو نیمسال تحصیلی قابل تمدید است.

دانشجویان این دوره سال اول را در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان تحصیل خواهند کرد که در طی این مدت ملزم به گذراندن حداقل ۱۶ واحد درسی از میان واحدهای معادل سازی شده رشته مترجمی زبان انگلیسی هستند و سال دوم را به مدت دو ترم که از ماه سپتامبر آغاز می شود، جهت گذراندن واحدهای درسی منتخب دوره مشترک در دانشگاه سالنتو حضور خواهند داشت.

این مدت در دانشگاه سالنتو صرفا برای یک نیمسال اضافی قابل تمدید است. دانشجو می تواند پایان نامه خود را با راهنمایی مشترک اساتید دو دانشگاه ایرانی و ایتالیایی اخذ کند. مدارک دوگانه کارشناسی ارشد بعد از دفاع از پایان نامه اعطا می شود.

دانشجویان ایرانی در صورت تمایل می توانند در مراسم اعطای مدرک در دانشگاه سالنتو شرکت کنند. تحصیل در دانشگاه سالنتو برای دانشجویان ایرانی این دوره مشترک رایگان است و دانشجویان با معرفی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان امکان بهره مندی از خوابگاه دانشجویی را خواهند داشت.

دوره مشترک دانشگاه اصفهان با دانشگاه لبنان

پذیرش دانشجویان از طریق مصاحبه انجام خواهد گرفت. آشنایی کافی با زبان و ادبیات عربی و فارسی ضروری است. طول دوره کارشناسی ارشد ۲ سال بوده و دانشجویان فقط سال اول تحصیلی را در دانشگاه لبنان به تحصیل خواهند پرداخت.

واحدهای درسی نیمسال سوم، در دانشگاه اصفهان ارایه می شود. رساله به صورت مشترک با استادان دانشگاه لبنان تدوین و در دانشگاه اصفهان دفاع خواهد شد. دانشجویان پس از اتمام دوره،
مدرک کارشناسی ارشد مشترک از دانشگاه اصفهان و از دانشگاه لبنان دریافت خواهند کرد.

هزینه های مسافرت، بیمه، ویزا، به عهده دانشجویان خواهد بود و هزینه های تحصیلی و خوابگاه به صورت دو جانبه برعهده دو دانشگاه است. داوطلب باید حایز تمام شرایط مندرج در دفترچه راهنمای آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد سال۱۴۰۱باشد و داوطلبان مرد از لحاظ قوانین و مقررات وظیفه عمومی منع قانونی برای ادامه تحصیل نداشته باشند.

دانشجویان جهت فراغت از تحصیل ملزم به حضور در دانشگاه اصفهان خواهند بود. دانشجویان در تمام مدت تحصیل ملزم به رعایت قوانین، ضوابط و مقررات آموزشی، دانشجویی و انضباطی دانشگاه اصفهان و دانشگاه لبنان هستند.

دوره مشترک دانشگاه اصفهان با دانشگاه کیم یانگ کره جنوبی

پذیرش دانشجویان به صورت نیمه متمرکز و از طریق مصاحبه در دانشگاه اصفهان انجام خواهد گرفت. آشنایی کافی با زبان انگلیسی ضروری است و دانش زبان داوطلبین در مصاحبه سنجیده خواهد شد.

طول دوره کارشناسی ارشد ۲ سال است و دانشجویان سال اول دوره را در دانشگاه اصفهان و در صورت گذراندن واحدهای لازم، سال دوم را در دانشگاه کیم یانگ به تحصیل خواهند پرداخت.

کلیه دروس به زبان فارسی و انگلیسی توسط اساتید مجرب داخلی و خارجی ارایه و رساله دانشجویان نیز به زبان فارسی وانگلیسی تدوین خواهد شد. دانشجویان پس از اتمام دوره، دانشنامه کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر را به طور جداگانه از هر دو دانشگاه دریافت خواهند کرد.

دانشجویان در دوره تحصیل خود در دانشگاه اصفهان باید در هر ترم معادل شهریه نوبت دوم را پرداخت کنند. شهریه هر ترم تحصیل در دانشگاه کیم یانگ حدود ۵۳۰۰ دلار است و به دانشجویان اعزامی از دانشگاه اصفهان تا سقف 30 درصد تخفیف داده می شود و درصورت داشتن مدرک IELTS بالای ۵,۵ و یا TOEFL بیش از 80 مبلغ تخفیف به 50 درصد افزایش می یابد.

هزینه های اسکان، غذا، بیمه، سفر، ویزا و غیره به عهده دانشجو است. دانشجویانی که در پروژه های استادان دانشگاه کیم یانگ مشارکت داشته باشند می توانند تا مبلغ ۱۰۰۰ دلار در ترم کمک هزینه تحصیلی دریافت کنند.

داوطلب باید حایز تمام شرایط مندرج در دفترچه راهنمای آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ باشد و داوطلبان مرد از لحاظ قوانین و مقررات وظیفه عمومی منع قانونی برای ادامه تحصیل نداشته باشند.

دانشجویان جهت فراغت از تحصیل ملزم به حضور در دانشگاه اصفهان خواهند بود. دانشجویان در تمام مدت تحصیل ملزم به رعایت قوانین، ضوابط و مقررات آموزشی، دانشجویی و انضباطی دانشگاه اصفهان و دانشگاه کیم یانگ هستند.

دوره مشترک دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی با سه دانشگاه خارجی

پذیرش دانشجویان از طریق مصاحبه انجام خواهد گرفت. پذیرش اولیه چند برابر ظرفیت انجام می شود. مدت دوره ۴ نیمسال تحصیلی خواهد بود که بخشی از آن در دانشکده های دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و بخشی دیگر در دانشگاه خارجی همکار برگزار می شود.

دانشجویان طی مدت تحصیل در ایران تابع مقررات آموزشی جمهوری اسلامی ایران و در مدت تحصیل درکشور خارجی تابع مقررات آموزشی آن کشور خواهند بود.

کلاس ها در طول دوره در ایران غالبا ً به زبان انگلیسی و در کشور میزبان کاملا ً به زبان انگلیسی خواهد بود، لذا آشنایی کافی با زبان انگلیسی ضروری است و دانش زبان داوطلبین سنجیده خواهد شد.

هزینه تحصیل در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی به صورت ریالی و هزینه تحصیل در دانشگاه خارجی بر حسب ارز تعییین شده و مطابق قوانین و مقررات دریافت خواهد شد.

دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی تعهدی از نظر اعطای وام شهریه تحصیلی و تامیین خوابگاه در طول تحصیل در ایران ندارد ولیکن دانشگاه خارجی در تهیه خوابگاه همکاری خواهد کرد.

دانشجویان پس از اتمام دوره، دانشنامه کارشناسی ارشد را به طور جداگانه از هردو دانشگاه دریافت خواهند کرد. دانشجویان ذکور در طول دوره از معافیت تحصیلی برخوردار خواهند بود و از نظر نظام وظیفه نباید هیچگونه منعی داشته باشند. به دانشجویان دوره مشترک به هیچ عنوان خوابگاه و وام شهریه دانشجویی تعلق نخواهد گرفت.

دوره مشترک دانشگاه فردوسی مشهد با دانشگاه کاسل آلمان

داوطلبانی که جزء ۲۵ درصد برتر ورودی رشته های علوم کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی خود باشند، به صورت ۴ برابر ظرفیت اعلامی جهت مصاحبه معرفی می شوند. تسلط به زبان انگلیسی در سطح B۲ (معادلIELTS ۶/۵-۶ و بیشتر) برای این دسته از داوطلبان ضروری است.

کلاس های درسی این دوره در دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه کاسل به زبان انگلیسی است. هزینه های رفت و برگشت دانشجویان به کشورهای آلمان و ایران و کمک هزینه های زندگی برای یک ترم و حداکثر تا ۵ ماه توسط DAAD پرداخت می شود و مازاد آن، برای دانشجویان آلمانی و ایرانی بر عهده دانشجو خواهد بود.

در پایان دوره، مدرک تحصیلی برای دانشجویان ایرانی توسط دانشگاه فردوسی مشهد و برای دانشجویان آلمانی توسط دانشگاه کاسل صادر می شود.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی