پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          12 تیر 1401 - 03 July 2022


مدیرکل منابع انسانی دانشگاه تهران از تبدیل نوع استخدام کارکنان خدمات قرارداد خدماتی به قرارداد معین خبر داد و گفت: شیوه‌نامه ارتقای کارکنان دانشگاه تهران نیز اصلاح شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه تهران، سید رسول حسینی هاشم‌زاده در ششمین جشنواره تجلیل از کارمندان نمونه دانشگاه تهران در تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی، در تشریح اقدامات تحولی دانشگاه تهران در حوزه منابع انسانی، اظهار داشت: در یک سال اخیر کارگروه‌هایی تشکیل شد تا بصورت تمام‌وقت پرونده ارتقا، اعمال مدرک، تبدیل وضعیت و انتصاب کارمندان در سال گذشته تعیین تکلیف شود.

مدیرکل منابع انسانی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: از مهمترین و فراگیرترین درخواست همکاران مربوط به ارتقای آنها بوده و با توجه به پیچیدگی‌های غیرحرفه‌ای شیوه‌نامه، موانع آن احصا و با اصلاحات قانونی شیوه‌نامه ارتقا با تایید هیأت اجرایی منابع انسانی در سال جاری عملیاتی شد.

وی به بحث تبدیل نوع استخدام همکاران خدمات قرارداد خدماتی اشاره کرد و افزود: با تغییراتی که در آئین‌نامه استخدامی پیش‌بینی شد، عنوان قرارداد خدماتی به قرارداد معین تغییر یافت تا کارمندان مشمول از تمامی مزایای قانونی این تغییر مانند سایر کارمندان بهره‌مند شوند.

حسینی، تصویب آئین‌نامه استخدامی کارمندان دانشگاه در سال ۱۳۹۰ را موجب انگیزه بیشتر کارکنان اعلام کرد و گفت: ما این انگیزه را بازتولید خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم با مجوزی که در اسفند ماه ۱۴۰۰ از هیأت امنا گرفتیم، با تجدید اصلاح آئین‌نامه استخدامی کارکنان این انگیزه را دوباره ایجاد کنیم.

وی تاکید کرد: با تلاش همکاران اقدامات مربوط به ارتقا، انتصاب، پایه‌های معوق، اعمال مدرک تحصیلی در یک سال اخیر انجام شد.

مدیرکل منابع انسانی اظهار امیدواری کرد که با حمایت وزارت علوم، همسان‌سازی کارمندان به سمتی برود تا تحول حقوقی ایجاد و فاصله‌ها کمتر شود.

حسینی با ارائه آمار اعضای دانشگاه تهران، گفت: ۵۸۰۰ عضو هیأت علمی و کارمند داریم که سهم کارمندان بالغ بر ۳ هزار و ۶۴۲ نفر است که از این تعداد ۱۸۶۹ کارمند رسمی، ۸۸ عضو پیمانی، ۱۶۸۵ عضو قراداد معین هستند.

وی در ادامه افزود: در سال جاری بالغ بر ۱۷۰۰ عضو مشمول ارتقای رتبه شناسایی شدند که با تشکیل پنج کارگروه در ستاد ارتقای کارکنان، با فوریت در حال بررسی هستند که امیدوارم تا پایان شهریور ماه رسیدگی به پرونده‌های ارسالی کامل شود.

مدیرکل منابع انسانی دانشگاه تهران، اقدام دیگر این مدیریت را تبدیل وضعیت کارکنان ایثارگر عنوان کرد و گفت: تعداد ۲۴۸ نفر از ایثارگران قراردادی به رسمی تبدیل وضعیت شدند که با تأیید و صدور ۲ حکم دیگر، پرونده تبدیل وضعیت ایثارگران در دانشگاه تهران کامل خواهد شد.

وی یکی از مشکلات دانشگاه را کمبود نیروی انسانی دانست و افزود: ما از این نظر در مضیقه هستیم که به زودی با تأمین اعتبار، مجوز جذب نیرو خواهیم داشت. از جمله اقدامات دیگر بررسی درخواست تعداد ۱۰۰ نفر از کارمندان سایر دانشگاه‌ها برای مأموریت و انتقال به دانشگاه تهران است که با انجام مصاحبه و تأیید کارگروه مربوطه، از حضور آنها در دانشگاه تهران بهره خواهیم برد.

مدیر کل منابع انسانی دانشگاه تهران در آغاز سخنانش، با اشاره به انتخاب کارمندان نمونه بر مبنای شیوه‌نامه مربوطه، گفت: انتخاب کارمندان نمونه ابتدا با بررسی‌هایی در واحدها انجام و سپس در کارگروهی ویژه، تعدادی به عنوان کارمندان نمونه مربوط به سال ۱۳۹۹ معرفی شدند.

حسینی افزود: در نهایت با نظر معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع دانشگاه و اعضای کارگروه انتخاب کارمندان نمونه، تعداد نفرات اضافه شد. این اقدام در جشنواره‌های بعدی منجر به افزایش سهمیه واحدها خواهد شد و در آینده کارمندان بیشتری به عنوان کارمند نمونه خواهیم داشت.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی