پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          14 تیر 1401 - 05 July 2022


معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم از ساماندهی مستند سازی اسناد و املاک دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مجموعه‌های زیر نظر وزارت علوم خبر داد.

پرتال دانشگاهی به نقل از مرتضی فرخی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره مستند سازی املاک دانشگاه‌ها گفت: یکی از برنامه‌های جدی معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت علوم تمرکز جدی بر بحث مستندسازی املاک است.

وی ادامه داد: املاک ما در وزارت علوم بعضاً با توافقات واگذاری بوده و هنوز مستندسازی نشده‌است، بنابراین با دستور وزیر علوم برنامه ریزی منسجمی در دفتر حقوقی وزارت علوم در این حوزه انجام داده‌ایم که با کمک کمیسیون مستند سازی بحث مستندسازی اسناد دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها و مجموعه‌های زیر نظر وزارت علوم را در سال جاری ساماندهی کنیم.

فرخی با استناد به تکالیف مندرج در ماده ۶۹ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، مواد ۹، ۷، ۳ قانون حدنگار (کاداستر) مصوب ۱۲ بهمن ۹۳ و دادنامه مورخ ۲۸ آبان ۹۸‬ صادره از هیأت عمومی دیوان عدالت اداری افزود: رؤسای دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری بایستی در اسرع وقت نسبت به تکمیل فرایند مستندسازی تمامی اموال غیرمنقول تحت اختیار خود و دریافت سند مالکیت تک برگی به نام دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تحت بهره داری آن دانشگاه از طریق مراجع مربوطه اقدام کنند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم گفت: یکی از برنامه های ما این است که با برنامه ریزی مدون، کارهای عقب افتاده از دوره‌های گذشته در این حوزه را با دقت تمام و سرعت به سرانجام برسانیم.

وی در ادامه با اشاره به تشکیل کارگروه تخصصی طرح‌ها و لوایح در وزارت علوم نیز گفت: کارگروهی را به دستور معاونت پارلمانی ریاست‌جمهوری ایجاد کرده‌ایم که این کارگروه در همه دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها ایجاد شده‌است.

فرخی افزود: تمامی لوایحی که از طرف دولت قرار است در مجلس و کمیسیون تخصصی مطرح شود قبل‌ از هر چیزی کار کارشناسی آن در این حوزه لوایح بررسی شده و پس از کار کارشناسی برای دولت ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: در وزارت علوم علاوه بر اینکه لوایح حوزه‌های مرتبط آموزش عالی را در کارگروه تخصصی طرح‌ها و لوایح بررسی می‌کنیم، بحث تدوین برنامه هفتم توسعه را نیز در اولویت کاری این کارگروه قرار داده ایم.

به گزارش مهر، کارگروه تخصصی طرح‌ها و لوایح وزارت علوم با حضور نمایندگان معاونت‌های وزارت علوم با هدف ایجاد هماهنگی و هم‌افزایی در خصوص طرح‌ها و لوایح مرتبط با حوزه‌های آموزش عالی تشکیل شده‌است که جلسات آن به‌صورت مداوم حداقل دو هفته یک‌بار برگزار می‌شود.

هدف این کارگروه بررسی و اظهارنظر کارشناسی در مورد طرح‌ها و لوایح مرتبط با آموزش عالی ارائه نظر و پیشنهاد جهت تهیه لایحه جدید یا استرداد لوایح، بررسی و اظهارنظر در مورد لوایح بودجه سنواتی، بررسی و اظهارنظر کارشناسی درمورد طرح‌ها و لوایح در دستور کار دولت و مجلس است.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی